Viimased kommentaarid

Ka just tagasi. Poolas olid Lomza ja Augustowi kandis teeremondid ja lisaks avariid nii minnes kui tulles. Korralikud seisakuid ja ringisuunamised. Tagasiteel nägime, et poolakad on 10 päeva jooksul hakanud massiliselt maske kandma. Muidu algas suur maskitamine alles Saksamaalt. Vaatasime pidevalt eri riikide värsket koroonainfot ja isegi natuke arvestasime sellega, kus kandis võiks šopata või ööbida.  Suurtesse linnadesse ei läinudki. Inimesed on sõbralikud, kuid jälgivad hoolega su auto numbrimärki :) . Varem pole see niimoodi silma jäänud. 

Piiridel oli vahel näha seismas politseiautot. Kedagi kinni ei peetud, aga kaamerad su auto numbri muidugi jäädvustavad. Liiklus on hõredam kui tavaliselt, Saksamaal ei olnud näiteks ühtegi "staud" , mis on ka harvaesinev luksus. 

Maskide ja pideva käte desinfitseerimisega harjub tõesti ruttu ära. Meil oli kõik autos käepärast. Samuti suur veenõu, et pesta käsi, puuvilju jms. Mõnel pool Saksamaal (ujulas, looduspargis) pidi sissepääsul  täitma blanketi oma andmetega ja kinnitama terve olemist. Väidetavalt olevat kuskil nõutud ka eeltäidetud deklaratsiooni, aga meie niisugusesse kohta ei sattunud.

Mina panin maps.me äppi otsingu campsite ja tuli mulle neid kohti küll.Sama Google Maps, isegi pildid juures.

Ranniku kandis Eze vanalinn, Grasse koos oma lõhnamuuseumiga, kindlasti Nizza, no ja Monaco, Cannes.  Juulis on juba rannik tohutult ülerahvastatud. Saint-Tropez' sisse- ja välja-sõidud ummikutes. Kogu liiklus mööda rannikut käib teosammul ja kulutab kõvasti kalleid puhkusetunde. Soovitan leida rannikul nädalaks pesa ja sealt hoopis busside, rongidega väljasõite teha.

Vastuseks rogks - ile: Albaania piirini oleme sõitnud, edasi mitte. Ehk siis tõesti Rumeeniasse. Aitäh vastajaile!

Monaco linn on põhimõtteliselt eri tasanditest koosnev trepp. Oma autoga võid halvemal juhul saada sellest ainult läbi trügida, ilma et leiaks parkimiskohta ja tunnelite tõttu gps pidevalt erroris. Ise oleme otsinud (varakult enne hooaja algust) apartmendi kuskil mere lähedal Nice-Cannes piirkonnas, kus saab auto tasuta ära parkida ja siis ringi seigelnud. Buss ja rong on täitsa ok ja soodne. Kaugemale, näit. St Tropezi oleme sõitnud oma autoga, kusjuures ummikutega suvekuudel ja linnades peab kindlalt arvestama.

Turud on Göynuki külas ja Kemeris. Kohalikud rääkisid, et üks turg on pigem turistidele, teine selline, kus nad ise käivad. Ei mäleta enam, kus tänavas ja kas olid iga päev lahti.

Jäime rahule. Süüa ja juua sai rohkem kui piisavalt. Tuba oli normaalne, mitte just viietärnikas, aga normaalne. Meeldis suur õueala, mitu basseini ja teerajad jalutamiseks kuni mereni välja. Kogu eluolu käis vene keeles, aga oli seal ka teisi eestlasi. Bussiga sai linna, muidu kohapeal sellist kuurortlinna öömelu ei olnud, ainult oma hotellirahvas ringi käimas.

Ööbimisi pole kunagi varem otsinud, erandiks kesksuvised hooajad Nizza-Monaco kandis, kus jubedad rahvahordid. Vaata järele, kus riigis pead ostma kiirtee vinjeti, kus kohapeal maksma ja muud sihukest. Meil on olnud kaasas kütusehindade võrdlev tabel, Auchani tanklate-poodide nimekiri ja koordinaadid eri riikides, IBIS hotellide koordinaadid, mingid sihukesed asjad väljaprindituna. Väga palju on vaja läinud. Pluss Gmapsist või Tripadvisorist vaatan, et kavandatud marsruudi lähedal mingit olulist vaatamisväärsust maha ei maga :) Kui on enne reisi rohkem vaba aega, siis suurlinnades mõne parkimismaja või odavama parkla koordinaadid valmis kirjutada. Jälle väga palju närve ja aega säästab.
Suurim oht sellisel reisil on, et raha otsa ei lõppeks. Auto peab (eriti mägises piirkonnas) korras olema.

Olen ööbinud Prantsusmaal näiteks IBIS BUDGET hotellis, tõsi küll juunis. Vabu kohti on ikka. Juulis-augustis võib-olla on rahvast rohkem. Tean, et öömaja on bronnitud ka lihtsalt sama või eelmise päeva hommikul näiteks mõne McDonaldsi wifit kasutades. Arvesta seejuures, et inglise keelega ei pruugi Prantsusmaal hakkama saada :)
Vaata ka teisi odavkettide hotelle ja võid nende asukohad ju omale salvestada. B&B leidub alati, küll veidi kallimalt, aga kindlasti hubasus ja atmosfäär teevad selle kuhjaga tasa. Hommikukohv värskete croissantidega ja juustuvalik...
Meie oleme ikka spontaanselt otsinud, erandiks ehk ranniku kuurortlinnad.

Kayafree, ilmselt pole hotellides poed, vaid peod :) Mina olen ööbinud sõna otseses mõttes poola pulmapeol. Kell oli palju ja meie teele jäi vähe asulaid. Siis äkki säras ees tuledes loss. Läksime hea õnne peale ja saime mõnusa odava toakese, ilmselt pulmakorraldaja tegi endale väikse "tipi" meie näol. Hommikusöök hiigelsuure pulmalaua taga, kõik peale meie ja koka alles magasid. Ümberringi heljusid vaikselt kümned õhupallid, ilmselt poola pulma lahutamatu disainielement. Võluv ja ebamaine kogemus. Pole ilmapeal Poolas öömaja ette bronninud, kunagi ei tea ju, kaugele jaksad seekord välja sõita.

Piejuras on korralik, kuid majakesi ei pruugi jätkuda, telgikoha ikka saab.

Frejusist St Tropezi poole on mitmed väiksemad lahesopid, see kant kuulus just perepuhkuse huviliste seas. Pole suurt melu, aga mõnusad vaiksemad rannad. Kui Nizzas on alati suur lainetus, siis seal on ujumine turvalisem. Eluasemed nii kohe mere ääres kui nats kaugemal mägedes. Frejusist ikka edasi, aga mitte liiga St Tropezi külje alla tikkuda, seal raske autoga löögile saada. Nizzast Monaco poole on jälle meeletud kõrguste vahed ja seepärast keeruline liigelda, ehkki vaated löövad hinge kinni.

Kanaari saared? Novembri alguses täiesti ok, saab meres ujuda, aga rannas ehk nats tuuline. Päike on ok ja vaata basseiniga hotell.

Kui sihtkoht Nürmberg, siis miks saadab gmaps planner mind sinna Poznani, Berliini ja Leipzigi kaudu, kui Lodz- Wrozlaw-Praha tundub otsem?

Tõstan teemat: kas Monacost Itaalia poole sõites on lootust hoobilt öömaja leida, tegemist juunikuuga? Minek oma autoga, nädal kohapeal on broneeritud, aga tagasi kulgeks läbi Itaalia. Kas on mõtet telki vedada või leiab kohapeal sujuvalt öömaja? Kas oleks vaja see näiteks hommikul internetis ära bronnida või julgeb loota õhtu peale? Hoida seejuures mere poole või kiirtee äärde?

Tõstan teemat: Kas Nizzast on mõtet sõita üheks päevaks Itaaliasse? Kohe teispool piiri midagi huvitavat on?

Minule aitab jälle, vastupidiselt, ringi liikumine ja eriti tekil värske õhu käes käimine. Kõige vastikum on vööris paigal istuda, mõnel laeval on seal just baar ja pidu. Need "bon voyage" ja sellised tabletid aitavad arvatavasti siis rohkem, kui nendesse ise uskuda.

Niinsaare puhkekeskus - majakesed ja matkarajad peidus metsade ja järvede vahel, Pühajõe puhkemajad - olime 2 perega tõesti ainsad kunded, Laagna Spa - see on lihtsalt pööraselt naljakas koht. Eriti nende spa teenused. Peipsi ääres on mets puhkemajadest paks ja vägaväga ilus, aga privaatsust vähem, vt. www.peipsiveere.ee. RMK Kauksi puhkeala on normaalne ja taskusõbralik.

Jagan arvamust, et mõned aastad tagasi oli trip oluliselt huvitavam. No mispärast peab nii palju teemasid sulgema, et me oleme seda juba kuulnud jne ... Ongi põnev uurida erinevaid paralleelseid teemasid, mitte kümneid ehk, aga siiski mõnda veidi erinevate nüanssidega. Käisin varem siin iga päev, nüüd mitme nädala tagant. Lisada võiks veel rubriigi "soovitused ja hoiatused" või midagi ohtudest ja olukordade lahendamisest. Diskussioone ootaks minagi.

Olen ööbinud selles: The George Hotel High Street Crawley Near Gatwick Airport RH10 1BS Crawley England Highlight on Map

Rooms From: £33.50. Dating back to 1615, this former coaching inn is steeped in history and character, and is situated in the lovely town of Crawley, just 10 minutes drive from Gatwick Airport. Stay at the most convenient location, close to the M23.

... aga võtsime rendiauto, rongidega ei oska soovitada. Hotellirahvas küll rääkis, et rongiühendus lennukaga on hea.

Mina olen ikka mõelnud, et miks Hiiumaal läheb maantee suht mööda kallast ja mis seal keskel siis on :) Mine vaata järgi ja räägi meile ka. Läänemaal on omaette elamus ilusad ja tühjad rannad Paldiskist vasakule minnes (Keibu laht, Liivase rand, Peraküla, Dirhami, Spithami neem, viimasele jõudmiseks tuleb läbida suur vene piirivalvest jäänud militaarne ala, hiljuti olid veel 1 kasarmus mõned loosungid alles, aga lõpuks jõuad neeme tippu, kus saavad kokku põhja- ja läänekallas. Eemalt paistab Osmussaar. Veel ehk Marimetsa raba...

Hamburgi äärelinnas olen otsinud ööbimiskohta väga kaua ja keegi soovitas lennuvälja lähedal telkida, sest seal on tühi ala ja teised pidavat ka seal telkima; kuna lahkesti soovitatud ala asus otse maabumisraja all, siis ei läinud vaatamagi. Lõpuks leidsime juhuslikult b&b sildi, oli hubane 100 a vana maja umbes samavana abielupaari pidamisel.

Teletornist alla vaatamine! . . . Lause algab suure algustähega! Trip.ee