Rattaretked Eestis?

Kas peale Roheliste Rattaretke on sel suvel veel Eestis mõni sarnane üritus tulemas?

Tahtsin soovitada Rattamatkajate kokkutulekut, http://www.lounamatkad.eu/uudised.htm - aga selgub, et seda 2012 ei tulegi.

Tuleb end ise kokku võtta ja midagi korraldada.

Ma (sõpradega) teen väikese lastematkakese, aga ei tea veel, kus või millal.

Alati võib ise teha, või ka http://matkafoorum.net/ lehel silma peal hoida.

1
0

Minu teadmiste järgi on suuremad rattamatkad Eestis järgmised:

  1. Roheliste rattaretk (ülekaalukalt suurim)
  2. Võrtsjärve sihtasutuse matk (nende kodulehel oleva info kohaselt 120 kuni 160 inimest).
  3. Lõunamatkade rattamatkajate kokkutulek (nagu ülalt selgub, siis sel aastal ei toimu).
  4. Tipikate Rattamatk (olen ise selle korralduse üks juhte). Osavõtjaid 100 ringis, toimub sel aastal 12ndat korda. Oleme peamiselt suunatud Tallinna Tehnikaülikooliga seotud inimestele (tudengid, töötajad, vilistlased), kuid aktsepteerime matkadel ka mujalt pärit inimesi (tavaliselt on neid umbes 20%).

Kui keegi oskab veel mõne iga-aastaselt toimuva suurema Eestis toimuva matka välja tuua, siis enda harimise seisukohalt loeksin suurima heameelega :)

0
0

Viljandimaal toimub Viljandi rattaklubi korraldatud rattamatkade sari. http://www.rattaklubi.ee/est/matkad-2012

Enamustele siin foorumlastest kindlasti ei sobi kuid ehk mõni leiab sobiva sihtpunkti :)

0
0

Põlvamaal toimub samuti kohalik "Liigu terviseks" rattamatkade sari: http://polvamaa.ee/index.php?page=2129&.

0
0

Kui rääkida sellisest ühepäevaste rattaretkede seeriast, siis meil Tipikate Rattamatkaklubiga toimub Tallinnas selline asi: http://ratas.tipikas.ee/ohtused-rattasoidud-2012

0
0

Tripp kus kandis teil see matk plaanis on?

Meie sooviks oleks minna koos väikeste lastega (1,5a ja 3,5a, järelkärus) pisikesele rattamatkale Eestis. Matk võiks olla 2–3 päeva pikk ja lühikeste distantsidega – ca 20-30km päevas ja võiks kulgeda mööda väikeseid väheste autodega kruusateid, ilusas looduses, põnevates paikades, ööbida tahaks telgis. Matka alguspunkti sõidaks autoga ja sealsamas ka lõpetaks.

Kas keegi oskab anda mingeid soovitusi sellise matka marsruudi ja ööbimiskohtade osas? Kas keegi on käinud taolisel matkal oma lastega – jagage muljeid – kuidas lapsed vastu pidasid, milliseid probleeme ette tuli jne.

Kas selline rada oleks näieks sobiv? http://www.rmk.ee/teemad/looduses-liikujale/puhkealad/haanja-karula-puhkeala/1440 kes seal käinud, kas teed on läbitavad ka rattakärule? Kas sellel rajal liigub palju rahvast?

0
0

Tipikate Rattamatk, mida ülal mainisin, saab siis toimuma juba sel nädalal ning täna on viimane päev matkale registreerida: http://ratas.tipikas.ee

0
0

Kui sa tunned, et oleks ääretult tore Eestit jalgrattal tundma õppida, siis anna aga teada!

Naudin väga jalgrattaga matkamist ja oleks ju tore koos üks (või mitu) retk(e) ette võtta ja nõnda ka uusi tutvusi saada! Sihtkoha(d) mõtleme ikka koos. Seltsis ikka segasem!

Jään kaaslasi ootama :)

0
0

Pärast eelmise postituse tegemist tuli mõte, et jalgrattaga Eestis tiirutades võiks käia ka mahetaludes vabatahtlikuks (www.wwoof.ee). Tore viis Eesti avastamiseks, kuid üksi seda teha ei tahaks. Kui on keegi, kes tunneb, et see võiks huvitav olla, siis võtke minuga ühendust :)

0
0

Tipikate Rattamatk on taaskord ukse ees ning soodusregistreerimise periood saab läbi juba selle nädalaga. Sel aastal 13. korda toimuv matk viib inimesed Võrumaale. Info ja registreerimine: http://ratas.tipikas.ee

0
0

Sel aastal 14. korda toimuv Tipikate Rattamatk viib 25.-27. juulil rattahuvilised inimesed tutvuma Lõuna-Pärnumaaga. Oleme küll Tallinna Tehnikaülikooli jalgrattaklubi, kuid üritusele on teretulnud ka teised matkahuvilised inimesed.

Juhiksin igaks juhuks tähelepanu ka sellele, et meie matk ei ole üldjuhul sobilik osavõtuks peredele koos lastega, vaid tegemist on suuresti noortele täiskasvanutele suunatud üritusega, kes jaksavad ja kelle jaoks on lisaks päevastele tegevustele planeeritud ka öised peod. Meie matk on populaarseim vanusegrupis 25-35.

Täpsem info ja registreerimine: http://ratas.tipikas.ee

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased