Reis Dubaisse

Nüüd on siis selge ,et 20.12 on Dubaisse minek. Mida kindlasti peaks kaasa võtma. Ja kus on hea raha vahetada. Kas seal saab maksta maestro või visa kaardiga. Või sularahaga ja krediitkaardiga?
Kõik nõuanded on teretulnud:)

Kui raha on, siis pole midagi muud vaja kaasa võtta. Kohapealt saab kõike osta. KÕIKE

Dubaist tuuakse asju mitte ei viia, ainuke asi mida kaasa võtta on alkohol

Raha saab hea kursiga vahetada kaubanduskeskustes ja odavat alkoholi saad kohe lennujaamas maandudes, lennujaama poest.

Armas Eestlanna !
Kas kõiki oma muresid ei saaks ühte Dubai teemasse koondada. Kas tõesti on vaja kõigi oma 3 postituse kohta: Dubai , Dubaisse , Dubaist, teha kolmel erineval päeval igalühel neist eraldi teema ?
See ei ole TW või FB , kus säutsud valimatult igal ajahetkel uue teema ja kommentaari, mida parasjagu sülg suhu toob.
"Hea raha vahetamine" ja asjade kaasavedu sõltub ikka konkreetsest indiviidist ehk Sinust. Ning kuna keegi Sinu sisse ei näe, kuigi teksti põhjal juba aimata võib, siis on raske asjalikku nõu anda.

Olen vahetanud Western Unionis .

Tulime paar päeva tagasi Dubaist. Raha saab vahetada pm igal pool. Isegi metroojaamades on kohati valuutavahetuspunktid. Enamasti saab maksta ka kaardiga (paaris kohas oli 10 DHR miinimum makse suurus). Sobis nii krediitkaart kui deebetkaart Maestro.

Kaasa ei pea võtma midagi erilist. Kohapeal on kõik olemas (va alkohol), toidu hind kauplustes ca sama mis meil või kohati soodsam.

Takso sõitude ja trippide jaoks on vaja sula, veekeskused jms. mida broneerisime neti teel maksime ka neti kaudu ära (tuli soodsam ;) )
Mäletan, et poodides sai enamuselt maksta küll VISAga , kuid sai maksta ka masteriga. Vahetasime siiski suurema summa juba Eestis ja kus vähegi sai maksime kaardiga. Alkohol on odav ainult lennujaamas, nii et kui lennukist pääsed osta paras kogus alkoholi kohe ära ( alkoholi igas poes ei ole ,on ainult suurtes kaubakeskustes ja ka kallis, baarides oli enam vähem sama hind nagu Õllesumeril) Ei soovita ringi liikuda tänavatel purjuspeaga ehk siis tuikudes ja lärmakalt ( viiakse pokri) Ise ei ole kogenud, aga nägime, kui rannapeolt seltskond liiga lärmakalt tänavale suundus ja kohe olid sõbrad platsis ja viidi minema - alkoholiseadus on seal väga karm, mõnes linnaosas ei või isegi hotellitoas olla alkoholi - koristavad ära, kuna seal on alkohol täielikult keelatud. Seega tasuks eelnevalt uurida kuhu ka hotell võtta ;) Head alkoholivaba puhkust :D

Cocoboco väga vabandan kui oma mitme postitusega su päeva ära rikkusin. Kuna on esimene reis,siis ei tulnud kõik küsimused korraga meelde. Ja kas su postitus oli vajalik. Arvan,et sa oleks oma sõrmekesi hoidnud ja pigem jätnud kribamata.

Mis alkoholi puutub,siis sellega muret ei ole. Tervislikel põhjustrl alkoholi üldse ei tarbi:)

Kaasa võtmisr kirjutasin jah valesti. Pigem mõtlesin ravimeid. Kui mõningates sihtkohtades kipuvad kõhuhädad tulema. Ühesõnaga milliseid ravimeid on vaja läinud. Või milleks võiksin valmis olla.

loomulikult tuleb sulle suure üllatusena, et 2 uue teema loomise asemel, oleks võinud need küsimused samasse teemasse postitada, või on see kuidagi võimatu?

Jah ma ei tulnud kohe sellepeale. Väga vabandan.

Apteegid on iga nurga peal. Enamus neist 24/7 avatud ja tundus, et hästi varustatud. Meie perel igal juhul kõhuhädasid ei esinenud kuigi sai palju värsket mahla tarbitud ja iga tunni tagant käsi ka ei pesnud.

Hei!
Eestlanna, kuhu ööbimise võtsite ja mis hinnaga?

Kuidas hinnad on, kui kohapeal mõned riided osta, ei mõtle kalleid Guccit, DG jne.
Möned hinna näited, kes käinud on.

Hotell on coral beach resort sharjah. Hommikusöögiga 1045. Jõuluõhtusöök on hinna sees:)
Otselend Tallinnast.
Mind huvitab ka riiete hinnad. Mitte gucci mucci

Eestlanna - Saa aru, see ei ole padjaklubi. Ja nagu "norsu" mainis ja mida Sa ei suutnud ridade vahelt lugeda, saab iga teema alla samalaadseid või asjasse puutuvaid küsimusi / kommentaare jätkata.

Ravimite kohta võiks kõige pealt küsida kas perearstilt või apteekrilt, kellest esimene on Sinu tervisega täpselt kursis ja teab soovitada, milliseid arstimeid kaasa võtta. Igal ühel käitub tervis erinevates olukordades erinevalt.

Issand jumal ..kas tõesti pidi end taas vaevama ja siia mõtetu kommentaari jätma. Saa aru see on trip.ee mitte mõtetu ja õelate kommentaaride lehekülg. Äkki peaksid minema delfi naistekasse ja seal tatti pritsima. Ja ma loodan et sa päriselus oled toredam inimene kui siin foorumis.

Ja ravimite all ma loomulikult ei mõelnud mingeid spitsiifilisi ravimeid vaid ikka neid mida võib ehk soojamaa reisil vaja minna. Aga vahet pole. Saan nõu ka kuskilt mujalt:)

No jah. Nii palju kui on inimesi on ka erinevaid arvamusi.
Aga mina mõistan Eestlannat täielikult. Ise lähen paari kuu pärast Dubaisse ja info mida antakse on ikka väga erinev. Nt. toidukaupade hinnad on kordi suuremad kui meil. Teine variant,et võrdväärsed meie omadega või isegi odavamad. Väljas söömine ülikallis . Väljas söömine odav jne. See kõik tekitab segadust.
Ühesõnaga ...käime ära, vaatame oma silmaga asja üle ja pärast naerame nende üle kes seal veel käinud ei ole ja ärme igaksjuhuks ka infot edasi anna, sest nii on ju huvitavam

Dubais on kallis, ja veel kallim. Säästukat seal teha on üsna keeruline.
Mõni näide: sissepääs Burj Khalifa-sse, 30-133€, kiirsöök 25€ kahe peale (mis on talutav hind), norm söögikohas 30-50€ praad jne.
Ühesõnaga rahakott tuleb puuga selga võtta.

To Eestlanna.......kõhuhädade pärast ei pea AÜE-s küll muretsema, kui joote pudelivett ja pesete käsi, mis loomulik (niisked salvrätikud pakikesega ka kaasa, kui sööte väljas ).Väga lai valik on igasuguseid 100% maitsvaid mahlu normaalse hinnaga, kui osta marketitest.Kuna elad Sharjahis, siis seal on päris hea valikuga puuviljade turg.
Väljas söömine ei ole sugugi väga kallis, saab ju valida kohta vastavalt võimalustele, hinnad igal pool olemas. Kui olete kohvijoojad, siis võtke igaks juhuks väike keeduspiraal kaasa, sest igas hotellis pole veekeetjaid numbritubades, adapteri saate administraatori käest küsides juhul, kui toas pole.
Sharjahis on ostlemisvõimalusi vähem, küllap hotellibuss viib teid Dubaisse, aga kasutage julgelt võimalust iseseisvalt sõita näiteks liinibussiga , bussid on puhtad, hind odav ning jälle uus kogemus, lõpp-peatus on Deiras, Gold Souki juures. Taksoga võite muidugi ka sõita, kaugus Sharjah-Dubai umbes 16 km +pidevad ummikud.

Eestlanna valitud hotell on Sharjah piirkonnas, mis on kuulutatud täielikult alkoholivabaks. Ka restoranides ei ole seal ei õlut ega veini, nii et söömine väljas on seal piirkonnas suht odav. Sharjah kesklinnas ja laguunide ümbruses on pargid, promenaadid, restoranid, pilvelõhkujate vahele peitunud suured kaubakeskused ja ka suur kullaturg mõistlike hindadega, mitte nagu Dubais. Kohalikul või võõrtööjõul oli vaba päev vist reedel. Igatahes nende puhkepäeval ei tasu poodlema minna, igasugu lärmakat rahvast on rohkem kui murdu. Sharjah´s on ka taksosõit tunduvalt odavam (ka meie hindadest oluliselt odavam) kui Dubais, kus linna sissesõites plaksti! tariif tõuseb. Tasub teha giidi ja väikese grupiga ringreis Dubais ja selle ümbruses.
Veel niipalju, et Sharjah piirkond on AEÜ-s kõige konservatiivsem. Lisaks alkoholikeelule on seal üksjagu palju pealaest jalatallani mustas riietuses naisterahvaid. Meil soovitati kaasa võtta kergeid, kuid õlgu, käsi ja põlvi katvaid riideid. Või siis osta kohalikult turult suur sall, mis õlad katab. Nad seal ei ole veel harjunud poolpaljaste turistidega. Dubai tänavapilt on vabam.

Sharjah emiraadis tasub vältida ka avaliku miilustamist. Nagu eelnevalt öeldud, siis Dubai emiraat on kõige vabama suhtumisega. Seal on näha rohkem lühemas riietuses turiste. Kuid riietuse poolest soovitan siiski kaasa võtta pikemad seelikud ja kleidid (üle põlve, maani) - endal on mugavam ja saad vähem pilke. Nt meie käisime Global Village's - sinna minekuks peab seelik/ püksid vähemalt üle põlve ulatuma ehk peab olema nende jaoks sünnis.
Mina tegin nn "on budget" reisi ehk ööbisin sõbranna juures. Kokku olin kohapeal viis päeva ja ütleme nii, et hinnataseme poolest hakkas juba selle ajaga veidi rahakotile, kui olla "on budget". Eks loomulikult suurimad summad kulusid veepargile Atlantis, Global Village's ja Burj Khalifale.