Reis lastega USA-sse

Tere

Plaanis samuti USAsse minna juulis, lastega. Lapsed covidi suhtes vaktsineerimata. Kas kohapeal testimine on siis vajalik või peab olema eneseisolatsioonis mingi aeg? Meie reis oleks ainult kaks nädalat. Või olete lapsed siiski vaktsineerinud? Kust saab aega broneerida, kui peab testima? Ma ise vaktsineeritud 2021.a alguses viimati, tehtud 3 süsti. Millised tõendid peab kaasa võtma? Kas piisab digiloost prinditud tõendist või peab veel eraldi midagi olema. Kas kollane vaktsiinipass sobib?

Kust vaadata pileteid, kas booking.com on ok koht? Kas keegi umbes teab, palju maksab ära antav pagasi ühik, sest piletites, mida vaatasin, sisaldus vaid 10 kg käsipagasit.

Kas teab keegi, kuidas korraldada seda ja palju teenus maksab, kui tahta saatjat, kes aitab lennujaamas orienteeruda ja õigele lennule saada?

Vaatasin, et nüüd Seattlesse otselennud Helsingist. Kas keegi on sõitnud, tundub liiga hea, et tõsi olla?

Kas Helsingis 1.5-tunnist piisab, et lennukeid vahetada?

Läheksin lastega ilma isata, kas notariaalsest tõendist piisab, et mind üle lubataks? Või tahavad nad ses osas veel midagi, et isa on nõus, et lastega üksi reisin.

Aitäh,

Egne

Kas siit loetud?

https://reisitargalt.vm.ee/riigid/ameerika-uhendriigid/

Eks suvel pead ka veel täpsustama, kuidas siis vaja.

2
0

Pileteid võid vaadata erinevatelt lehtedelt (skyscanner.com, momondo.com, google flights jne) aga osta soovitaks ikka lennufirma enda kodulehelt. Et kui Finnair kõnetab siis ostagi lennupiletid Finnari kodulehelt. Finnari kodulehelt saad kõik hinnad ka kätte (sh pagasi hinna). https://www.finnair.com/ee-en/baggage-on-finnair-flights/extra-baggage-fees

Kuna Finnair ise müüb 1h 25 min ümberistumisega pileteid, siis üldjuhul peaks jõudma (kui Tallinna lend just ei hiline). Kui hilineb siis on Finnairi kohustus sulle uus lend pakkuda + vajadusel tekkinud kulud katta ning tagada söök/ööbimine.

2
0

Ok. Ma vaatasin praegu bookingust. Seal oli vastutabmv american airlines, aga finnair pidi vedama

0
0

Helsingi - Seattle - muidugi lennatakse. Maakera on kera. Euroopast otse Põhja-Ameerikasse saamiseks tuleb lennata alguses põhja poole. Saksamaa jne lennujaamadest Seattless lennates suundub lennuk alguses sirgelt põhja poole :) Helsingil on siin suisa eelis. Vaata kaarti:
http://www.gcmap.com/mapui?P=HEL-SEA

Finnairi strateegia oli kasutada Helsingi asendit ära ja olla kogu Euroopa jaoks vedaja Tokyosse, Souli jne. Siis tuli Vene-Ukraina sõda ja rikkus kogu selle plaani ära. Aga USA-sse saab nendega ikkagi väga hästi.

Kui sõidate, siis te lähete üle Gröönimaa ja pärast Kanada. See on väga äge vaade!!! Sebige endale kindlasti kohad akna alla, eelistatult paremasse serva (minnes), siis olete allapäikest. Tagasi tulles sõidate öösel, siis võib jälle lennuki aknast virmalisi näha. (Ah, te sõidate juulis, siis on kogu öö valge ja ei mingeid virmalisi.) Need maastike / Gröönimaa vaated sinna sõites on nii põnevad, et mina maksaks kõhklematult raha juurde aknaaluste kohtade eest.

1.5 tundi Helsingis on napikas. Euroopa sees lennates oleks ok. Aga USA-sse lähed sa läbi passikontrolli, ja see non-Schengeni ala Helsingi lennujaamas on jube lahmakas (sest seesama Finnairi strateegia). Kui sama pileti peal lennud, siis ehk ok.

10 kg pagasit inimese kohta võiks kaheks nädalaks piisav olla, sõltub küll, mis sa teed seal Seattles. Seal on mega lahedad maastikud ja matkarajad ümberringi.

Autojuhiload võta kaasa, ma korra unustasin maha ja päris tüütu oli :)

Mina vaatan pileteid momondost. Aga eks need teenused - Kiwi jne - on kõik umbes sama head.

Sellest saatja teenusest ei saanud aru - sa tahad ise ees lennata ja lapsed eraldi lennuga järele saata? Kui see küsimus käis lihtsalt Helsingi lennujaama kohta sinna minnes, siis see on nii lihtne lennujaam, et lihtsalt lippad siltide järgi alguses passikontrolli ja siis õige värava poole, seal pole saatjast mingit kasu.

4
0

Ei-ei. Et ma lastega ei peaks otsima lennujaamas teist väravat. See 1.5 t vshe oli jah ühel piletil. Seattles elab mul õde, seega jaa, riideid saab pesta, ja ilmtingimata pole palju vaja, aga eks jalatsid võta ruumi jne.

Aga kuidas selle covid tõendiga on, kas piisab siis, et kunagi on tehtud 2 doosi vaktsiini. Kuskilt ma lugesin, et seda nagu loetakse täisvaktsineerituks. Aga sellel Eesti lehel seda polnud väidetud. Mul tädi ütles, et Soomes nõuti 3x vaktsineerimist ja tema tegi ka neljanda igaks juhuks (ta läheb varem). Võib olla tuleks kaasa ka mu ema, aga tema kindlasti ei soovi rohkem vaktsineerida. Pärast 2.süsti oli enesetunne olnyd väga hslb. Ta on mures, et tema covid-pass on aegunud jne. Ega minu omagi.

Lisaks ravimid: Kas ka tavalised, retseptiga ravimid tahavad eriluba? Nt kilpnäärme rohud? Mul on mingid seedimise, valuvaigistid olnud niisama kaasas, lihtsalt originaalkarbis, teadsin, et eriluba on nt unerohtudele vms sellistele ravimitele vaja.

0
2

Ei tea ühtegi lennujaama, kus väravat peaks "otsima". Enamasti on numeratsioon järjestikkune ja väga loogiline, tablood ja viidad igal pool.
Saatja teenust (mis on tasuline) pakutakse üksi reisivatele alaealistele lastele ja füüsilise puudega inimestele.
Täies elujõus noor inimene pole selle teenuse sihtgrupp.

2 süsti on USA jaoks täisvaktsineeritus ja sellest piisab. Lisadoose võid enda kaitsmiseks teha, aga piiriületuse seisukohast pole need olulised. Lapsi vaktsineeritakse tänapäeval ka ja soovitatav oleks neil see enne reisi ära teha. Vastasel juhul pead USA kohustuslikul tervisedeklaratsiooni vormil oma allkirjaga kinnitama, et hoiad neid 5 päeva isolatsioonis ja teed neile saabumise järgselt ka mõttetult kalli koroonatesti.

Käsipagasi lubatud kaal on Finnairil 8 ja mitte 10 kg (kuigi ega seda ilmselt ei kontrollita).
Kui ekstreemturismi soovid harrastada, siis muidugi võib ka teisel mandril ka käsipagasiga käia.
Aga arvestades mõningate brändikaupade hinnaerinevusi Euroopa ja USA vahel oleks üsna kurb kui kohvriruumi puudusel midagi kaasa osta ei saaks.
Äraantavat pagasit sisaldava ja mittesisaldava hinna vahe Finnairi Atlandiületuslendudel on 120€/edasi-tagasi. Pagasita hinnale hilisem kohvri juurdeostmine läheb kallimaks.

2
0

Kehtivaid nõudeid saab vaadata siit: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/proof-of-vaccination.html

Käisime eelimise aasta lõpus vaktsineerimata lapsega reisil, täitsime ka tervisedeklaratsiooni, mis reisitargalt.ee lehelt leidsime, aga seda ei küsitud. Ei nõutud ka ametlikus testimispunktis testimist nagu juhises kirjas, et võidakse nõuda (otsisin ametlike testimispunktide osas enne reisi infot ja jäi mulje, et paljude apteekide juures selline võimalus- CVS jt). Kuigi ametlikku testi ei küsitud, tegime igaks juhuks kiirtesti ikkagi. Aga eks see covid olukord ja nõuded on pidevalt muutuvad.

Tallinnas oli vaja lennujaamas täiskasvanutel ette näidata vaktsineerimistõendid (meil oli netist prinditud).

Lisaks on alati vaja olnud ka ESTA väljatrükk (kui viisa pole) ja ööbimiskoha aadress tasub ka käepärast hoida.

2
0

Te printisite siis lihtsalt diglugu.ee-st või Terviseameti lehel kuskilt?

0
1

Digilugu.ee lehelt jah, see tavaline QR koodiga tõend.

2
0

Siin on juttu COVID tingimustest jmt, mis on kenasti erinevatelt lehekülgedelt loetav (Pead olema 2 süstiga vaktsineeritud ja booster doos pole vajalik jne). Aga nagu aru saan, siis teema tõstataja esitas küsimuse just selles osas, et kui inimene on saanud küll kaks süsti aga näiteks 2021a (1.5a tagasi) suvel (kui neid süste massiliselt tehti). QR koodi järgi on kood kehtetu (kehtis 1a). Samas süstid on saadud ja siis oldi täielikult vaktsineeritud. Kas sellisel juhul tuleb ennast uuesti vaktsineerida (et taaskord saada kehtiv QR kood) või piisab selles, et 2021a. suvel saadi paber kätte? Kui tuleb uuesti süstida, siis kas see on "booster" või tuleb taaskord 2 süsti teha? Ehk seda osa ei oska ma ka ise välja kuskilt lugeda (Lähen ka ise Aprilli alguses USA´sse). Äkki keegi on hiljaaegu käinud - kuidas kogemused selles vallas olid?

1
1

See kood on kehtiv vaid EL-i jaoks. Mujal koodi kehtivus kedagi ei huvita. Neid huvitab see, kas sa vastad nõuetele. Paberilt on näha, et tehtud on kaks süsti ja viimane teatud kuupäeval. See ongi see, mida vaadatakse.

Kui teed tõhustusdoosi, siis on kirjas 3/3. Kuna USA jaoks piisab 2/2, siis on ka kolm süsti loomulikult piisab.

4
0

Jah, mu emal tekkus hirm, et tõend ammu aegunud ja äkki ikka ei lasta üle piiri.

Aga kui lapsi pole vaktsineerinud, siis tõesti 5 päeva olite eneseisolatsioonis ja kokku 10 päeva maskiga igal pool? Võtsin ühendust nakkusarstiga, kelle sõnul kohe vaktsineerima kiirustama ma ei peaks, kuna nad juba on põdenud.

0
1

Siit suunab ankeedile, mis täitsime (aga seda ei küsitud meilt kuskil): https://reisitargalt.vm.ee/riigid/ameerika-uhendriigid/

Kui vaadata lastele tehtud erandit, siis on selles ankeedis on sõnastus ... if the test is positive ... if you develop Covid 19 symptoms.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased