Reis venemaale

Tere. Plaan minna Venemaale bussiga, milliseid dokumente ja viisasid ja asju täpsemalt vaja läheb? (Oman eesti kodakondust)

Vene viisa ja pass. http://ifs-estonia.com/main.php

Kui lähed omal käel, siis vajad kutset või teed viisa mõnes vene viisasid korraldavad büroos. Näiteks Vene Viisakeskusega samas majas asuv http://www.virumatkad.ee/ toimatab viisaga passi sinu elukohta ka Smartpostiga, sujuv teenindus.

Vaja läheb passi, mis kehtib peale reisi veel vähemalt 6 kuud ning viisat. Viisa saamiseks peab olemas olema ka tervisekindlustus kogu reisi ajaks. Piiril pead täitma migratsioonikaardi ning seda pead siis kogu reisi ajal koos passiga kaasas kandma. Muid asju piiriületamiseks vaja ei lähe.

Sellesama info saab ka Välisministeeriumi lehelt näiteks.

Kui sul on olemas küllakutse, saad viisat taotleda ka ise Vene saatkonnast (viisakeskusest tegelikult). Kui sul küllakutset ei ole, siis pöördu mõne reisifirma poole. Nädalane viisa maksab sel juhul ca 65€

Viisa saamiseks peab olemas olema ka tervisekindlustus kogu reisi ajaks.

Milline tervisekindlustus? Ma hakkan Vene viisat tegema esmaspäeval, oleks vist kasulik teada.

Kui taotled turismiviisat, siis tervisekindlustus, mis kehtib Venemaal ja kogu viisa kehtivuse jooksul. Minimaalne aksepteeritav kindlustussumma on 30 000€ (http://www.rusemb.ee/est/consular/22-10-2007/)

Kui soovid külastada vaid Moskvat, Peterburi vms. asukohta, mis jääb Venemaa Euroopa osasse, siis piisab ka sellisest kindlustusest, mis kehtib vaid Venemaa Euroopa osas.

btw, kui teed viisa mõnes reisifirmas, vormistavad nad sulle vajadusel kohapeal ka kindlustuse. Aga võid ise enne mujal ka teha. Kui sul on krediitkaardiga kaasnev reisikindlustus, siis pead enne viisa taotlemist hankima pangast miski poliisi väljatrüki ilmselt.

Kuidas on Kaliningradi oblastist transiidina läbisõitmisega? Mis selleks olema peab? Huvitav on, et "Michelini router" pakub sellist varianti ja kui asi oleks soodne, siis miks ka mitte?! Ei ole elus seal käinud.

Kaliningradi oblasti osas erisusi ei ole võrreldes muu Venemaaga, vajalik transiitviisa. Kindlustuse osas tuleb hankida kindustuspakkujalt tõend, mis kinnitaks et antud kindlustus kehtib ka Venemaal. Hinnad on suhteliselt soodsad, lühiajalise reisi puhul ca 1-1,5 eurot päev.

Tänud! Kas transiitviisat saab piiril vormistada või on võimalik ka varem teha ning kas see on tasuline. Olen Ukrainasse sõitnud transiitviisaga ja seal läks küll suht kiiresti ja EL kodanik ei maksnud minu mäletamist mööda mitte midagi.

Venemaa transiitviisat piirilt ei saa. Vormistamine käib samamoodi kui turismiviisa puhul. Transiitviisa tingimused ja ka vormistustasu on samad kui turistiviisal (vaid küllakutse asemel peavad olema sõidupiletid), seega pole suurt vahet, kumb teha. Kaliningradi oblastist autoga läbi sõitmiseks teeksin ma igal juhul tavalise turismiviisa.

Kui mina sel sügisel käisin Moskvas, siis enne seda küsisin nõu siit www.veneviisa.ee

Olen korduvalt Venemaal käinud ja pole teisel pool Peipsit veel maailma lõpuga kokku saanud. Aga tähelepanelik tuleb kõikjal olla.

Mina samuti uurisin, ja lõpuks ka tegin kõik vajalikud dokumendid veneviisa.ee kaudu. Klienditeenindajad väga abivalmid ja kohusetundlikud. Kõik oli valmis väga kiiresti, ja mõistva hinda eest! 5+