Reisikindlustus rasedale ja ohutu lendamine

Kus oleks kõige mõistlikum teha rasedale mõeldud reisikindlustus? Reis on 7 nädalala Gruusiasse ja 24 nädalal Lissaboni, mõlema reisi pikkus 7 päeva.


Kui ohutu on üldse rasedana lennata?

Võta erinevatest firmadest pakkumine. Ma reisisin Euroopas 5-ndal raseduskuul ja kindlustus ei olnud kallim tavapärasest. Ei tule kahjuks meelde kust võtsin.

Ennekõike tuleb uurida, kas ja millised kindlustusfirmad katavad rasedusest tingitud juhtumeid (arstiabi jne). Valdav osa kindlustusfirmasid välistab rasedusest tingitud kindlustusjuhtumid, st reisid omal vastutusel ja katad ise kõiki kulusid.

Lisaks tuleb uurida, mis nõuded on lennufirmadel, kellega lendad. Osad lennufirmad nõuavad alates teatud nädalast arsti kinnitust, et lendamine on lubatud. Osad lennufirmad aga kuuldavasti ei võta teatud nädalast arvates rasedaid lennule. Tingimused varieeruvad sõltuvalt lennufirmast.

Kui meie pere esimest last ootas, siis tegime 24. nädalal Balkani reisi ja võtsime World Nomadsi kaudu pakutava Bupa kindlustuse, millel on raseduse osas päris helded tingimused: https://www.worldnomads.com/travel-insurance/whats-covered/pregnancy. Reisil olles tekkis Serbias vajadus arstile minna et laps üle vaadata, käisime ühes erakliinikus ja kindlustus hüvitas arve igasuguste probleemideta. Igati hea kogemus ja soovitan. Hind ei olnud üle mõistuse kõrge, nädalane poliis neil vist 25€ ringis.  

Eesti kindlustusfirmad teevad rasedatele reisikindlustusi küll, ainult et rasendusega seonduvad juhtumid on tihti kas välistatud (nt Ergo:
https://www.ergo.ee/fs-files/0000/0000/0002/files/Reisikindlustuse_tingimused_EST.pdf) või siis üsna piiratud ulatusega (Nt Ifis kuni 20. nädalani). Seesam peaks olema pisut etem, neil kuni 28. nädalani, kulude ülempiiriga kuni 1500€. Üldiselt aga soovitaksin konsulteerida mõne kindlustusmaakleriga (nt Kindlustusest), kuna neil on ülevaade kõigist firmadest ja nende tingimustest ning saavad nõu anda.

Lennufirmade tingimusi näeb nende kodulehtedel, tavaliselt on nende piir 32. nädal. 

Olen 2 korda Aasias käinud, kui elukaaslane oli rase. Mõlemad korrad on juurde ostetud lisakaitsed. Ühel korral sai see võetud Compensast.

Nagu eespool mainitud, siis kindlustustingimused tuleb selles osas üles lugeda, et mis on sees ja mis mitte. Lisaks ka lennufirmadel võivad rasedusnädalate lõikes olla veidike erinevad nõudmised.
Tavakindlustuse raseduse puhul hüvitatakse mingi pisku, aga selle tingimus on enamasti, et "vältimatu abi õnnetusjuhtumi puhul".

Õnneks pole midagi hullu juhtunud, kuigi mõlemal reisil (mõlemad olid Tais) sai käidud kohapeal ülevaatusel ja need kulud (jäid 50-200 EURi vahele) hüvitati pärast probleemideta.

Raseduse eripära oli siis veel see, et on mingid süstid, mida pikkadel (ma ei mäleta, mis need tunnid olid ja kas Euroopa-sisestel lendudel see aktuaalne on) lendudel pidi tegema, et ei tekiks trombiohtu. Muidu istud tunde ja tunde lennukis paigal ja see ei ole verevatustusele hea.