Reisiks valmistumine

Tere!

Korraldan hetkel oma elu esimest reisi igas mõttes - välismaale ja ilma reisibüroo abita. Hoolimata pikaajaliselt planeerimisest tunnen, et olen veidike segaduses ja vajaksin abi.

Reisimarsuut oleks Girona-Lloret De Mar-Barcelona-Girona ja 7 päeva

Minu küsimused oleksid sellised :

1)Kas peaks ostma bussipiletid Girona lennujaamast Gironasse eelnevalt internetist või pigem otse bussist? Olen lugenud, et kui osta edasi-tagasi pilet, siis tuleb see odavam. Kas ka seda saab otse bussist osta?

2)Sooviks Barcelonast Gironasse rongiga minna, aga ausalt öeldes tundub see küllaltki keeruline. Mis rongiga minna, kust osta? Üleüldse linnadevaheline liikumine on veidike hirmuäratav, seega üleüldised soovitused on ka väga oodatud.

  1. Leidsin üliodava rattarentimise võimaluse - http://www.greenbikesbarcelona.com/rentals/ On keegi varem sealt ratast rentinud? On Barcelona n-ö rattasõbralik linn?

  2. Milline tipi-kultuur on Hispaanias?

Üleüldse igasugused vaatamisväärsuste, ööbimise, toidukohtade jne soovitused on oodatud. Või mida tasuks kindlasti vältida. Tänan kõiki vastajaid juba ette ära!

Kindlasti kavatsen peale reisi kogu reisi planeerimise üksikasjalikult kirja panna - ehk pakub tulevikus see postitus veel kellelegi abi :)

  1. Rongid lähevad Barcelona Santsi jaamast, lisaks peatuvad aeglasemad rongid veel mõnes Barcelona jaamas. Sõiduplaane näeb renfe.es lehelt. Soodsamad on Regional ja MD liinid. Neist MD on kiirem, aga käib harvem. Pileteid saab osta raudteejaamast automaatidest või kassast. Neis rongides kohtade arv piiratud ei ole ja võid pileti osta enne rongile minekut. Minu teada pole seal ka mingit varasema ostu soodukat vms. Samas kiirrongides (AVE, AVANT) võib eelmüügist saada ka mingeid soodukaid. AVEga sõit ise oleks ka elamus ja kui eelmüügis vaid paar eurot kallim pilet on ja saab sõidu kellaajaliselt varakult paika panna, siis ma sõidaks sellega.
0
0

Rattasõit: Ma sõitsin Barcelonas terve päeva rattaga, tundus täiesti okei. Kesklinn - see kohalik imekirik - Güelli park - mingi konverentsikeskus - veel palju kohti.

Sõitsin ühistransa radadel. Tõsi, seal tõesti ON ühistransport, erinevalt Tallinnast, kus bussirajad on tegelikult BMW rajad. Aga mahtus ära ja kõik olid ratta suhtes viisakad.

Ma seda kõige odavamat naisteka varianti ei võtaks - kui sõita, siis ikka mõnuga.

Võta korralik lukk laenutusest, või mitu, rattapätte olla palju.

Rattarent ei saagi seal väga kallis olla, sest kohalikele on lahti linna ametlik velolaenutus (http://www.barcelonayellow.com/index.php?option=com_mtree&task=listcats&cat_id=150&Itemid=26) ja sellest kallimat hinda ei ole võimalik küsida.

0
0

Barcelonas vaatamisväärsustega kerge- võta 48h hop on, hop off bussipilet kesklinnas(küll kohe märkad neid busse ja müüjaid seal) ja näed kõik ära. Meie sõitsime esimene päev lihtsalt ringi, teisel päeval läksime maha kohtades, mis rohkem huvitasid. Hinda väärt :)

0
0

Barcelonas pead eriti ettevaatlik olema...Taskuvargaid kõik kohad täis...Mu tytrel varastati esimesel päeval kohe rahakott ära :( Parim viis on linnaga tutvuda ostes 2 päeva pileti linnaekskursiooni bussile....Nii saime kõik kohad läbi käidud ja nähtud.Mis meeldis...läksime bussist maha....kolasime ringi ja sõitsime teise ekskursiooni bussiga järgmisse kohta...Pilet kehtib kõigile bussidele.Yhel päeval tegime yhe ringi ja teisel päeval teise ringi... Lisaks on kõik kohad linnas jalgratta laenutuspunkte täis.Meie neid ei kasutanud, aga muidu paned myndi sisse, võtad ratta ja võid hiljem kuhu iganes selle jätta.Jalgrataste kogujad lähevad ja korjavad ise kõik kokku ja viivad vastavasse punkti tagasi.Neid kollase täisrattaga rattaid on kõik kohad täis. Super ilus linn...On, mida vaadata!!

Head reisi!

0
0

Arvestades sinu käsutuses olevat aega teeksin mina marsruudi pooleks - nädal Barcelonas on mu meelest täitsa paras aeg üheks reisiks ja nädal Gironas/mere ääres teiseks. Tegin enam-vähem sarnase reisi läbi ja kahest nädalast jäi igatahes väheks. Barcelonas olles võiks ilusa ilma korral teha päevase väljasõidu Montserrat' kloostrisse ja mäele https://en.wikipedia.org/wiki/Montserrat_%28mountain%29. Kõige lihtsam on osta turismiinfost pilet, mis sisaldab edasi-tagasi metroosõitu Barcelonas, rongisõitu (1,5 tundi) ja kohapealset piiramatut funikulöörisõitu. http://www.barcelona-tourist-guide.com/en/tour/barcelona-montserrat.html Tasub minna esimese rongiga, mis väljub 9 paiku, siis jõuab vaadata nii kloostrit kui ronida mäe otsa ja viimase rongiga (väljub pärast 5)tagasi tulla.
Lloret de Mar on üks suur puhkusekombinaat, paras läbula, aga kui otsid ööelu, siis seda sealt leiab. Shoppamiseks on see linn üsna mõttetu, kõik kohad on täidetud nännipoodidega. Kindlasti tasuks aga ära käia aga mõned kilomeetrid põhja pool asuvas imearmsas pisikese vanalinna ja kolme rannaga Tossa de Maris https://en.wikipedia.org/wiki/Tossa_de_Mar, kuhu saab laevukesega otse rannast (hirmkallis) ja bussiga (10 min, 1 euro). Kui oled kõndimise sõber, siis Tossa ümbruses on mitmeid päris vahvaid radu, ühelt avaneb ilusam vaade kui teiselt. Samuti saab Gironast ekskursioonibussiga Peratalladasse https://en.wikipedia.org/wiki/Peratallada, mis vähemalt mulle jättis sügava mulje. Keset põlde on maakolkas korraga uhke vanaaegne linn, mis ei olegi suur muuseum, vaid ehe elukeskkond, sh väga heade restoranidega. Girona ise on huvitav ja võluv linn, eriti kui sinna sattuda sügisel, linna kaitsepühaku pidustuste ajal, aga see väärib omaette postitust (ja külastust). Bussipileteid nii Gironasse kui Barcelonasse saad osta Girona lennujaama bussiputkast - väljudes pööra paremale ja kohe näed bussipeatusi. Linnadevaheline liikumine on väga lihtne, Costa Brava suvituslinnadest väljuvad ekspressbussid Barcelonasse (Estaciõ del Nord, metroo L1, Arc de Triomf) enam-vähem iga tunni aja tagant, sõiduaeg ca 1,5 tundi ja pileti hind umbes 12 eurot.

2
0

Kas see oli nüüd näpuviga - 15 tundi bussiga küll ei ole "väga lihtne liikumine" minu arvates...

0
0

Costa Brava on Barcelonast kirdesse jääv rannik, kaugus Barcelonast umbes 100 km. Ehk tahtis punks öelda "1.5 tundi".

0
0

Jah, muidugi 1,5 tundi. Vabandust, koma jäi puudu. Nüüd lisatud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased