Reisime läbi Kagu Aasia rongi ja bussiga

Tere reisijad!
Mina ja mu s6branna v6tame Oktoobris ette väikese Aasia tripi.Esialgu lendame Kuala Lumpurisse ja sealt Vietnami.Kuna lend tagasi koju läheb Bangkok-ist siis mõtlesime Vietnamist Taisse mööda maad minna,et rohkem elu ja loodust näha,Kas keegi on reisinud läbi Vietnami,Laose,Tai ja ehk ka Kamboza ning oskab anda soovitusi kus kuhu ja mis transporti kasutada.Kõik kirjutused ja joonistused oodatud :) Ette tänades Triin ja Kristi

Kõigepealt täpsustage kus te Vietnamis maandute- Hanois või Saigonis, Vietnamis põhjast lõunasse on 1800 km.Edasi -kui kaua reis planeeritud.Edasi- mida mõtlete elu nägemise all kas ööklubid või midagi muud. Transpordi osas bussiliiklus on üldlevinud, rongi võib arvestada Saigoni ja Hanoi vahel.Üldiselt on soovitav marsruudi kondikava siiski ise kokku panna ja siis küsida nõu ning täpsustusi.

Mulle meeldib, kui plaan pea terve Kagu-Aasia läbi käia ja öelda selle kohta "väike trip". Ma ei tea teie täpset ajakava, kuid kardan, et natuke liiga suur amps tuleb. Selleks, et midagi näha, on 2 nädalat per riik üsna miinimum. Võtame lihtsa matemaatika: Kuala Lumpurist on isegi Ho Chi Minhi maad mööda pea 2500 kilomeetrit, sõites iga päev 250 km, kulub selle läbimiseks 10 päeva ja tihti parem osa päevast. Aga näha tahate ju ka midagi. Bussiaken on kahtlemata võimalus, kuid kas sellel on ikka sügavat mõtet? Minu soovitus oleks võtta ette mõni konkreetne Kagu-Aasia riik ja siis seda vähe vaiksemas tempos avastada. Kui piletid KUL & BKK on olemas, siis miks mitte võttagi ette Malaisia ja Tai? Või kui ikka tahtmine kindlasti Vietnamis ära käia, siis tasuks mõelda lennukile (AirAsia abiks). Laosesse ja Kambodžasse ma niisama sisse ei hüppakski, need riigid vajavad siiski natuke rohkem aega.

Tänan vastuste eest. Mu esimene forumipostitus siin oli võibolla tõesti natuke laiahaardeline. Algaja viga :D ärge väga kurjad olge palun :) aga kondikava oli Malasiast Ha Noi-sse lennata ja sealt siis Ho Chi Minh-i reisida. Ho Chi Minh-ist siis plaan Kambozasse,läbi Phnom Penh-i Siem Reap-i suunas.Ja lõpuks siis Bangkoki suunas. Eks me ise ka mõtlesime,et 4 riiki sellise lühikese ajaga läbida on natukene jama ja ei näe korralikult riiki ikka. Vaatasime,et ainuke lennujaam Vietnamis, kus Airasia lendab, on ainult Ha Noist. Siis me peaks Ha Noi ümber tiirutama, et Bangoki lennata. Sealt tuligi mõte,et miks mitte mööda maad minna.Väga palju kallim ka ei tuleks,olen uurinud transpordi hindu Vietnamis ja Kambodzas. Aga siis on see aja probleem. Veel kindlalt reisikava ei ole ära otsustanud aga Te soovitaksite siiski Kamboza välja jätta ja lihtsalt Vietnamist Taisse lennata? ÖÖklubid kindlasti ei huvita,pigem ikka kultuur ja kohalikud vaatamisväärsused.
Tänud :)

Airasia siiski lendab ka Saigonist nii Bangkokki kui ka Kuala Lumpurisse.See lihtsalt infi mõttes.Kui pikk siiski teie "lühike aeg" on nädalates? Kui olete hinge andnud Vietnamile, siis minu arvates on kindlalt vaja läbida Sapa külad ja Halong Bay Hanoi lähistel, riigi keskosas Hoi An linn ja lõunas Saigon 1p väljasõitudega Cu Chy tunnelite juurde ja Mekong delta alale. Kokku võtaks see tormamata aega ca 2 nädalat. Kui nüüd aega üle jääb võiks arvestada Bangkoki enda peale juba min 3 päeva + jälle väljasõidud Damnoen Saduak ujuvatele turgudele, Kanchanaburi kanti või Pattayasse. Nii et mõtlemist ja planeerimist jagub,jõudu tööle!

Kui kaua teil aega on selle reisi jaoks? AirAsia lendab KL-ist ilusti ka Ho Chi Minh City´sse (Saigon).

4 riiki ei ole palju, sõltub kavandatud ajakavast ehk kui palju aega te plaanite kohapeal olla. Mina ise soovitaksin esialgu keskenduda Lõuna-Vietnam + Kambodža + ajadusel siis Tai peale. Air Asia lendab KLi ka näiteks Siem Reapist ning muidugi ka Bangkokist.

Saigon - Phnom Penh - Siem Reap olen ise bussiga sõitnud, väsitav, aga igati tehtav ja OK. Phnom Penh kui selline ei meeldinud. Olin seal vis kokku 2 päeva ja sellest enam kui piisas. Samas, Siem Reapis olin ligi 5 päeva aktiivselt (+ vahepeal haigus) ja oleks võinud Angkori varemetes kauemgi kolada. Sõltub huvidest ja inimestest. Saigonist soovitaksin ette võtta tripi Phu Quoc saarele, ülimõnus rannapuhkus (otsi Trip.ee positusi sel teemal).

Sai ise tehtud samadel radadel reis paar aastat tagasi, ajaks oli kokku 6 nädalat ja nibin-nabin peale. Marsruut oli Saigon (lendasin sinna Kuala Lumpurist)- Mekongi delta (buss) - Phnom Penh (laev+buss) - Siem Reap (ööbuss) - Bangkok (buss+minivan) - Ko Phayam (ööbuss+laev) - Hat Yai (ööbuss) - Kuala Lumpur (öörong).

Aega läks Vietnamis 2 nädalat (3 kohta), Kambodžas 10 päeva (2 kohta), Tais 2 nädalat (2 kohta), Malaisias ka paar päeva enne reisi alustamist ja enne lõppu. Kuna mulle meeldib reisida nii, et reisipäevade vahele jäävad pikemad pausid ja igas kohas võtan vähemalt 4-5 päevaks aja maha, tehes huvi korral päevatrippe, siis ei mõjunud ka bussisõidud väga väsitavalt. Samas selge on, et ega ööbussis normaalselt välja ei maga ja alati pead valmis olema erinevateks viperusteks a la et graafik pole päris see, mis lubatud (ehk siis näiteks jõuad kuskile x-kohta keset ööd ja seejärel pead veel hakkama ööbimiskohta otsima) või uhke VIP bussi asemel veereb ette mingi pigem romurallile sobiv vana logu jne jne. Samas, eks sageli mahlakamad seiklused, mida hiljem meenutada, juhtuvadki teel olles, seega transpordiviis sõltub ikka igaühe enda rahakotist ja mugavuse piirist.

Ilmselgelt kui huvi on liikuda vaatamisväärsuselt vaatamisväärsusele, siis juba 2 ööd järjest ööbussis on liiast ja põletad end kiiresti läbi ning kui vähegi võimalust on, siis mõistlikum oleks võtta lennuk/magamisvõimalusega öörong.