trip-krainetrip-ukraine-dark
Reisimine Soome

Kui olemas 2 vaktsiinisüsti, 14 päeva möödas, kas Soome minnes peab finenter lehel ka miskit täitma või piisab ankeedist, mis tuleb täita laeval ja Soome piirivalve soovib näha? Tallinki leht räägib ühte, Viking Line oma teist.....

Käisin. Ei olnud midagi vaja täita, isegi seda ankeeti ei küsinud keegi. Piisab sellest kui oled vaktsineeritud.

Kas Soome saab hetkel turistina ka? Jällegi laevade kodukate järgi saan aru nagu justkui saaks (kui on mingi testid-värgid tehtud), soomlaste enda piirilehelt jällegi jääb mulje nagu Eestist saaks üksnes teatud isikud üle (õppimine, perekond, elukoht Soomes jms). Saa siis aru, kas üldse tasub minna...

Kui oled vaktsineeritud või põdenud teatud aegade jooksul, siis võid minna.

https://raja.fi/en/guidelines-for-border-traffic-during-pandemic

punkt 2.3

Kui ei ole, siis ainult testiga Eestist turistina ei pääse.

Soome saab ilma piirangutega siseneda (sh turismi eesmärgil) isik, kellel on olemas:

-tõend selle kohta, et tal on COVID-19 vaktsineerimiskuur on lõpule viidud ja viimasest vaktsineerimisest on möödas vähemalt kaks nädalat; või

-tõend selle kohta, et isik on põdenud koroonaviirust ja saanud vähemalt ühe vaktsiiniannuse (vaktsineerimisest peab olema möödas vähemalt üks nädal); või

-tõend selle kohta, et ta on põdenud koroonaviirust viimase kuue kuu jooksul.

-Kui inimene on vaktsineeritud või ta on põdenud koroonaviirust viimase kuue kuu jooksul, siis ei pea olema negatiivset testitõendit ning ei pea jääma eneseisolatsiooni.

-Soomes aktsepteeritud vaktsiinide kohta leiate info siit (inglise keeles): https://thl.fi/en/web/infectious-diseases-and-vaccinations/what-s-new/coronavirus-covid-19-latest-updates/travel-and-the-coronavirus-pandemic#Q_&_A

Finentry teenuse kaudu saab broneerida aega teiseks testiks 72 tundi pärast riiki sisenemist, see ei ole mõeldud riiki sisenemiseks.

 Eilne saatkonna vastus

Mind huvitab kas Soomes eneseisolatsiooni jäämise vormina võiks olla aktsepteeritud kui lähen matkama ja olen kogu aja phm inimestest eemal, oma telgiga... On keegi käinud viimasel ajal turismi eesmärgil kes ei ole vaktsineeritud?

Kui sa ei ole vaktsineeritud ega põdenud, siis sa turistina lihtsalt riiki ei saa.

Kui leiad mingi muu reisipõhjuse, mis neile ka sobib, siis saad mõtlema hakata karantiinile matkal jne.

Midagi Soome veel muudab nagu saatkond vastas.

Kas keegi kes pole vaktsineeritud ja on viimastel päevadel Soome sisenenud võiks vastata? 

Kuidas nad kontrollivad teise koroonatesti tulemust? 

(Kirjas on: "Lisaks tuleb teha kordustest 3-5 päeva pärast Soome sisenemist. ")

Lisaks - kas antigeeni test on aktsepteeritav?

Tänan

Ehk keegi oskab anda täpset informatsiooni, helistasin ka Soome piirivalvesse aga mingit erilist vastust nad anda ei osanud.

Nimelt kui esitan riiki sisenedes negatiivse testi ja pean tegema uue testi kolme päeva pärast, siis kas pean need kolm päeva ilmtingimata olema saabumispunktis (Helsingis) või saan lennata oma jätkulennuga kohe Ivalosse ja teha teine test 3 päeva hiljem seal? Kuna tean, et Helsingi Lennujaamas on selge piirikontroll domestic/international lendude vahel, oleks väga nüri olukord, kui jätkulennule peale ei lubataks.

Süsteem peaks olema selline, et riiki sisenedes liigud oma elukoha vm aadressile, püsid seal ja teed testi pärast ikkagi selles asulas. Ivalosse minnes on loogiline, et lubatakse minna lennukiga.

FINENTRY täitmine pole vist kohustuslik, aga seda tehes saad vist testi teha ilma rahata. Tõenäoliselt on ka piirvalve õnnelikum, kui näeb, et oled juba ennast ära registreerinud jne.

Kas keegi on käinud laevaga jalgsi Helsingis viimasel ajal? Huvitaks kui kaua maaleminek (nö tänavale jõudmine) võtab aega kui EU covid cert olemas on? Plaan minna Tallinkiga. Star jõuab kl 18:30 ja rong Helsingi rongijaamast läheb 19:30. Kas see aeg on praegu piisav nädala sees minnes?

Kindlasti sõltub sellest kui palju inimesi laeval on, aga mingigi indikaator, et kas mängiksin väga tulega või on tund aega ok ametlikust saabumisajast rongijaama jõudmiseks?

to Martin!!!
rahulikult ja mitte kiirustades jõuad,ka kohvi kaasa haarata,chill!