Rendiauto läbi Booking.com (Itaalias) ??

Tere, oleme septembri teises pooles liikumas Napoli piirkonnas ning soovime rentida auto 4 päevaks ning oleme lugenud, et Itaalias päris palju teemat just kindlustustega. Et kui isegi läbi neti ette broneerida mainekast firmast, siis ikkagi kohapeale minnes küsitakse juurde ulme kindlustussummasid. Sattusin nüüd pool juhuslikult vaatama rendiautosid läbi Booking.com-i ning isegi täiskindlustusega tuli hind 2 korda soodsam kui vaadata läbi kodulehtede. Auto võtaksime sellisest firmast nagu Sicily By Car ja tagastaksime Napoli lennujaama ning tagastusajaks märkisime otsingusse kell 7 hommikul ja valikusse andis selle ettevõtte, samas lahti tehakse info järgi kell 8. Kas sellistel juhtudel on võimalik auto tagastada nii, et kontor on veel kinni? Lihtsalt endal puuduvad asjalikud kogemused sellise renditeenusega ja igasugused kommentaarid ja soovitused on teretulnud. Näiteks nagu kasvõi mõnda teist rendifirmat antud lennujaamast. Millele peaks just kindlustuse puhul tähelepanu pöörama?

Googelda selle firma kommentaare. ISe võtaks mõne tuntuma firma ja täiskasko otse firmast. Mis on ulmeline summa?

Olen kunagi soodsa itaalia rendiga alt läinud ja rohkem ei võta neid, millel negatiivseid kommentaare palju aga hind "hea".

Tagastanud olen autot ka väljaspool lahtioelku aega, võtme jätad kuhugi kindlaksmääratud kohta  ja auto samuti. Seda juhul,  kui on nö täiskasko ja mingeid kriimude lugemisi ei tule. 


Rendiperioodi 4 päeva kohta tuli täiskaskoga Hertz jne 300+ eurot, sealt võttes koos täiskindlustusega (tundub et Booking.com koostööpartner rentalcars.vom) oleks u 160 eurot. Täiskindlustuse kirjelduses on et kui antud rendifirma omavastutus on seal u 1500 euro juures (lisaks siis tagatisraha 1000 eurot), kui peaks juhtuma kahju, siis esialgu pean selle ise maksma ning hiljem kindlustus omavastutuse osa maksab mulle tagasi. Kuna tegemist on sellise tuntud rahvusvahelise firmaga, siis eeldan, et ei saa nüüd väga petukaup ka olla. Mis puudutab firmade hindamisse, siis Sicily By Car keskmiseks hindeks on inimesed märkinud 7,4;  võrdluseks on LocaAuto 7,7; Firefly 7,4; Hertz 6,7; Dollar 7,8; Alamo 7,5; WinRent 7,1; Europcar 7,0 jne seega ei tundu see firma just paha. 

Minu mure aga just ongi see, et kui on märgitud otsingusse tagastus kell 7 hommikul ning otsingutulemus mulle need autod annab Napoli lennujaamast, siis konkreetse firma kontori lahtioleku aeg algab kell 8:00 ning lend läheb meil 8:20, seega ei tahaks nagu riske võtta ja kindlasti enne 7 hommikul tagastada. Kas äkki peaks selle firma Napoli kontoriga maili teel ühendust võtma ja selle igaks juhuks üle küsima?
Millised on soovitused, kas peaks Booking.com-ist auto broneerimisest eemale hoidma ja mõne tuntud rendifirma lehelt otse võtma aga pm 2 korda kallima raha eest?

Käisime Itaalias augusti alguses, Puglia piirkonnas. Rentisime Bari lennujaama Hertzist 0 omavastutusega supercover paketiga autod. Maksma läks 10 päeva ~580 eurot, saime automaatkastiga Ford Focus SW. Kohapeal pakuti ainult õnnetusjuhtumikindlustust - valuraha isikukahju puhul jms. Kui täispaketti ei võta, siis kohapeal hakataksegi lisakaitseid müüma.


Minu kindel soovitus on küsida pakkumist Eesti kontoritest - Hertz ja Avis tegid meile parimad pakkumised. Europcar ei saanud päris 0 omavastutust pakkuda väidetavalt piirkonna pärast - võib-olla Napolis saab. Sixt ütles mulle põhimõtteliselt, et "mine vaata kodulehelt, sellised hinnad ongi". Minu üllatus oli igal juhul suur kui Eesti teenindaja pakkus meile 2 korda odavamaid hindasid kui ma nende kodulehelt oleks saanud. Meil oli kaetud 0 omavastutusega ka rehvid, auto põhi, peeglid-klaasid jms. Broneeriti ainult kütuseraha, kui peaksime tühjema paagiga tagasi tooma kui "full".

Meie hinnad olid muidugi madalamad ka ilmselt selle pärast, et rentisime korraga 3 autot ja tegime seda 3 kuud enne, aga küsija suu pihta ei lööda.
Hertziga ei olnud meil mitte mingeid probleeme, viisime täispaagiga auto tagasi ja kuna oli 0 omavastutus, siis põhimõtteliselt ei vaadatud autosid ülegi.

Soovitan vältida kohalikke ettevõtteid - suuremate nimedega on üldiselt vähem probleeme. Ka seda tuleb vaadata, et kohalikud rendifirmad võivad lennujaamast eemal olla - ehk siis te peate veel suurema ajavaruga arvetada. Rahvusvahelistel rendifirmadel on oma kioskid ikkagi lennujaamas.

Ei ole kunagi rentinud autot nii, et oleks autol omavastutus, aga kui kasutada mõnda maaklerit või kindlustusandjat - nt. rentalcars.com või AXA (pakuvad aastast kindlustust ja katavad avarii puhul omavastutuse), siis nende 0 omavastutuse paketti kasutades on jah nii, et ise maksad kahju kinni, siis saad nende käest taotleda. Kui lihtne või raske on see raha sealt kätte saada, seda ei oska kommenteerida. Lähtun alati põhimõttest, et maksan pigem rohkem ja säästan enda närve ning aega. Kindlasti on inimesi kellel läheb ka kohalike firmadega hästi, aga olen kunagi Marokos sellise teemaga jagelenud ja - never again. 

Mis puudutab auto tagastamist/võtmist sellel ajal kui kontor on kinni, siis kõige parem on neilt otse küsida, usun, et variant leitakse - see võib lihtsalt veidi rohkem maksta. 

Pole neil kohalikel rendifirmadel häda midagi, kui on probleemid, siis on probleemid ka rahvusvahelist suurfirmadega. Kuna liiklus sealkandis esialgu harjumatult intensiivne, eriti Napolis, aga hiljem harjudes väga viisakas ja teistega arvestav, siis kaskot võiks ju võtta. Meie rentisime küll Barist läbi Ryanairi, Locauto  ,omavastutus oli 900.-, mis bronniti. Kaskot ei võtnud,omavastutust pakuti vähendada. Peale minu konkreetset ei-d ei käidud ka peale. Hind tuli u. 18.- päev. Kättesaamisel käige kõik kriimud-kraamud hoolege üle, vaadake ,et nad oleksid aktis olemas, pildid ei tee ka paha. Võtmete drop-box on igas firmas olemas, uurige selle kohta auto kättesaamisel. Paljudel firmadel pole esindust lennujaamas(nad küll reklaamivad,et on), neil on free shuttle service, mis nii vara ei tööta. See võib tähendada mitme(kümne)kilomeetrist lisamatka niigi närvilisel lennueelsel ajal. Auto on üle vaadatud ainult pooltel kordadel , ülejäänud juhtudel jätsime võtme kokkulepitud kasti. Pole olnud veel probleeme, mis ei tähenda, et neid ei võiks järgmisel reisil tekkida. Edu reisil!

Just, kohalikud firmad on ka täiesti sobilikud. Olen kasutanud Sicily By Car - common sense ja asjad toimivad nagu igal pool mujal.


Itaalia on lihtsalt natuke teistmoodi meie põhjamaise natuuri jaoks, aga kui paar päeva oldud, sulandute kenasti sisse. Ka rollerirent on väga hea kogemus, kui vahemaad suured pole. Ise mitmel pool võtnud ja ka Caprit sellega avastanud.

Aktis kõik kriimud kirja ja sujub!