Rhodos, Kalithea hotell, auto rent?

Tere Plaan minna väikse lapsega Rhodosele Paradise Royal Mare hotelli(asub Kalitheas). Kas kellelgi on selle kohaga varasemat kogemust? Kuidas toidud, toad, teenindus jne. Kas auto oleks mõtekas rentida hotellist või eraldi. Võibolla keegi oskab mõnd head rendifirmat soovitada? Kas beebitoitusid..näiteks purgis püreesid või putrusid ka võimalik osta on? Võibolla oskab keegi mõnd poodi soovitada?

Lugesin, et rannarätikuid saab hotellist pantida? On kellelgi aimu palju see maksta võib?

Rhodose Kalithea Paradise Royal Mare hotelliga on olnud minul väga head kogemused. Sobib minna just ka väikeste lastega, kuna nende jaoks on hotelli juures omaette väikesed basseinid, kuhu laps ära ei saa uppuda(on beebile pea põlvini või tsipa üle põlve).Samuti on omaette lastetoad seal laste jaoks spetsiaalselt olemas. Toad, teenindus ja toidud on väga head, paremat pole mõtet tahtagi - kõik tehakse ette-taha ära. Kui lähete reisibüroo kaudu, siis selle autorendi saate korraldada reisiesindajaga kohapeal ära ja juba eelmise päeva õhtuks on auto Teile hotelli ette pargitud. Hommikul saate kohe sõitma hakata ja kogu Rhodosele ringi peale teha. Rendifirmat ei soovita, kuna sellisel juhul peate olema veendunud hinna sisse kuuluvatest teenustest - 1.kas on Teil täielik kindlustus, mis kataks ka vargused, 2.vaba kilometraaž, 3. 24h abi rikete ja õnnetuste korral, 4.käibemaks 19%. Vägigi paljudel odavat hinda pakkuvatel rendifirmadel ei pruugi kõik loetelu hinna sees olla. Kuid reisibüroo kaudu autot rentides saate ise büroo haldusesse antud autofirma esindajaga kõik asjad põhjalikult ära räägitud (ka parkimise tingimused!) ja vajadusel, kui tekib sõidu ajal mingi arusaamatus mingi kliendiga või õnnetus, sõidab autofirma esindaja kohe kohale (selleks annab ta Teile oma mobla numbri) oma kulude ja kirjadega õnnetuspaika või mingi kliendiga lahkhelisid lahendama. Sest autofirma esindajaga on väga hea rääkida lepingut vormistades kõik asjad selgeks inglise või saksa keeles, kuid Rhodosel ringi sõites ei pruugi autoga seoses oleva õnnetuse või lahkarvamuse korral rhodolane Teie inglise või saksa keelest mitte mõhkugi aru saada, sest oskab ainult kreeka keelt. Beebitoitusid on kõikvõimalikes tavernides olemas ja eriti soodsalt on neid võimalik osta soomlaste äridest. Üldse kõik toidud ja joogid tasub osta soomlaste käest, kuna sealt saab palju odavamalt. Pole mõtet hotellist pantida rätikuid, sest kõik see maksab raha ja pealegi igapäevaselt. Tasub võtta ise siit Eestist saunarätik kaasa ja kindlasti avalikes randades mitte kasutada varjualust koos lamamistooliga, kuna igapäevase lamamistooli ja varju eest tuleb tasuda iga päev siis 3 EUR-i. Selleks, et mitte maksta avalikes randades Rhodosele ringi peale tehes (nii palav on autos sõita, kuigi aknad on lahti, peab ikka mere äärde jõudes ennast värskendama, et keha üle ei kuumeneks sellest 40-45 kraadisest palavusest)ja ka pikemaks päevaks ühte kindlasse randa jäädes tasub olla Egeuse mere rannaribal, mis on tasuta. Ja rahvast on nii ohtralt, et kõik on nagu kilud seal reas! Hotelli territooriumil päevitamine lamamistoolil ei maksa midagi, kuid rätiku eest ainult sellist hinda maksta hotellile pole mõtet, kui pole just eesmärk minna raha laiaks lööma.

0
0

Suured tänud :) Üks loll küsimus veel: kuidas ma eristan soomlaste ärisid? On neil mingi müügiketi või poe nimi?

0
0

Soomlased on Rhodosed ka samasugused kui Soomes elavad või Eestisse tulevad soomlased. Juba näojoontest ja kehakujust tunneme ju soomlased ära. Ehtsad rhodolased on tegelikult üsna heleda nahaga, saledad ja kitsaste ninadega, mida võib seletada nende suhteliselt suletud tsooniga võrreldes Kreekaga. Kreeklased räägivad Rhodose kesklinnas, Falirakis, Lindoses, Kalitheas jne. suuremates linnades soranvalt nii inglise kui saksa keeles. Soomlased samas kipuvad koheselt soome keeles rääkima. Heal juhul muidugi ka inglise või saksa keeles, sest muidu ei saadaks nendest lihtsalt aru. Põhilised tavernides müüjad ongi soomlased, kuid city-marketites või maxi-marketites on müüjad eranditult kreeklased. Kui midagi tõeliselt head ja odavat endale tahta kaasa osta Rhodoselt, siis tasub küsida hiinlaste ärisid, mis on kahjuks ära peidetud nurgatagustesse. Samas tasub Rhodoselt kaasa tuua Rhodose kesklinna turult ja kaubatänavatelt kõikvõimalikke rhodolastele omaseid suveniire Rhodose saare ja sellel tegelevate tegevusaladega, näiteks imeilusaid tasse. Rhodosel oleneb see teadupärast nii ida- kui läänerannikul tegeleda saavatest hobidest ning lõuna- ja põhjasuuna tegevusaladest, kuna kogu tegevusala paneb ühes või teises paigas paika tuul või selle mitteolemasolu. Suveniiride valik on kõige suurem Rhodose kesklinna turul, kus üks tass maksab 3 EUR. Samuti suured Rdodose saare piltidega saunarätid maksavad 3 EUR. Väga ilusad on seal suurtest erivärvilistest korralidest ehted, mida ei tasu aga koheselt ära ostma hakata, kuna nende ostmine on hirmsuur. Siis tasub oodata mõni päev kaupa või jälgida selle sortimenti ja teha siis see kõige ilusama ehte ost. See on tegelikult hirmodav olenevalt ehtest, kas 3-7 EUR. Seal on palju rhodolastele omast-kreeka sümbolitega kõikvõimalikke esemed, olgu või keraamika. Rhodose tuntumad eksportartiklid on oliiviõli ja mandlimesi(mida on soodne osta Siana-st). Minu enda jaoks on Rhodos juba pikka aega maapealme paradiis. Olen olnud ka pikemat aega Capri saarel, mis on samal laiuskraadil, mille loodus on täpselt sama ilus, kuid arvestades seda, et Capri saar asub kõrgel kaljul, siis avavette on võimalik saada ainult hiigsuure raha eest või oled sunnitud olema hotelli territooriumi basseinis, millised on küll väga ilusad kuid avameri ahvatleb mind rohkem. Seal saab ujuda ja lainetega võidelda. Rhodosel on idarannik ja põhjatipp tuulevaikne ja liivane, seega hea ujumiseks. Läänerannik ja saare lõunaosa on tuuline ja sobilik lainelauduritega tegelejatele ja surfajatele.

0
0

Kuna elan ja töötan jälle juba mõnda aega Rhodosel koos abikaasaga ja oleme siin kuni novembri lõpuni, siis oleks täitsa meeldiv kohtuda mõne kodumaa eestasega. Kui siia kanti satute, eks andke näiteks teada.

0
0

See vägagi õige, et mistahes sihtkohta reisides on ülimalt oluline Google Earth-le pilk peale heita ja kogu asi endale koheselt selgeks teha. Seal kõik info olemas. Samas seegi, et Rhodosel tuleb tõesti mägiste kaljude vahel sõites vähemalt kahte toekat kivi autos varuks hoida. Kallaku peal parkides võib auto hakata libisema allapoole, kuigi käsipidur on peal ja käiku ka sisse pole pandud. Oma raskusest vajub lihtsalt auto allapoole. Parkides kivid koheselt tagarataste taha toeks! Päikest kõigile :)

1
0

Reisil käidud...emotsioonid laes...väga-väga ilus koht! Meie meelest oli see hotell ideaalne kõige poolest..personal oli supersõbralik,toidud väga maitsvad, vapustavalt ilus hotelliala, lapsele oli iseenesest pandud beebivoodi jne-jne. Ühesõnaga, millestki polnud puudu. Auto rentisime hotelli väravate vastas olevast autorendifirmast (40 eur päev-auris) Seal oli üks VÄGA sõbralik naisterahvas, kes andis meile omal algatusel Rhodose kaardi ja kritseldas selle täis kogu informatsiooniga, mis meile kasulik võiks olla (kus parkida, mis raha eest...kus minna lapse käruga, mida kindlasti vaadata, kus ilus rand jne-jne). Autot polnud kohustus isegi tagasi viia...pidid aind võtme hotelli valvelauda jätma...ja nad tulid ise autole järgi. Ja rendi hind oli ka topelt soodsam kui läbi reisifirma või hotelli võtta. Ja selle auto pidurid olid küll väga korras...kallakul ei liikunud see millimeetritki :) Ühesõnaga superlahe! Ainuke mille/kelle kohta võiks natuke viriseda on Novatoursi esindaja (lätlane)..aga see selleks :)

0
0

Kas väikese auto kolmepäevane rent tuntud firmast hinnaga 50 Euri päev on väga kallis? Vaatan, et Auris maksis 40, aga kui mitme päeva peale selline hind anti? Ja kas väikeseid autosid on lahedalt võtta või peab mitu päeva ootama enne kui mõni vabaneb? Aitäh!

0
0

Kalithea kui asukohana , ma ei mõtle hotelli vaid kohta. Kas keegi kommenteeriks.

0
0

Kalithea asub Rhodose idarannikul. Seal asub spaa, mida vanasti selle tervisevete pärast usinasti külastati. Sageli filmivõtete asupaigana kasutatud spaa asub nüüdseks ilusas aias, kuhu pääseb männimetsa kaudu. Seda paika on üsna usinasti viimastel aastatel rekonstrueeritud. Nüüd on siin rahvarikas vabaõhubassein ning kaljused abajad on populaarsed ujumis-, sukeldumis- ja snorgeldamiskohad. Nüüdseks on Kalithea mahajäetud ja oma kuplitega paviljonide, roosast marmorist tugisammaste ja võlvkäikudega näeb see linnake välja üsna kummaline. Päikest siin : )

0
0

Aitäh vastamast, aga sellest segasevõitu jutust ei saanud midagi aru. Nüüd rahvarohke ja samas mahajäetud. Kuidas sellest kahest täiesti vastandlikust mõistest aru saada?

0
0

Sellest tulebki niimoodi aru saada nagu kirjutasin – see rahvarohkus puudutab rekonstrueeritud endist tervistavat spaad, millest nüüdseks on saanud vabaõhubassein ja seal asetsevaid kaljused abajad oma ujumis-, sukeldumis- ja snorgeldamiskohatadega.

Ülejäänud rekonstrueerimata Kalithea on mitte eriti huvipakkuv. Selleks on Rhodosel teisi imeilusaid kohti küllaga.

0
0

Ausalt, ka mulle jäi austatud Jugandi Kalithea kirjeldus kohati ebaselgeks....aga ju peab neid mahajäetud kupleid ja roosast marmorist sambaid otsima minema. Sest kalithea termid on see restaureeritud osa ju.

0
0

Tulen homme hommikuse lennuga Rhodosele ja sealt edasi Falirakisse. Kuna reisin omal käel ja 4 kuuse imikuga, siis igasugune abi oleks teretulnud.Kuidas me kontakteeruda saame?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased