Riia-Istanbul Air Baltic-ga, lennujaamad Istanbulis

Istanbulis on teadupärast kaks lennujaama-Atatürk ja S.Göqken. Millisesse neist maandub Air Baltic Riiast?
Ja kuidas ühes lennujaamast teise saab-juhul kui oleks vaja teisest edasi lennata? Asuvad nad teineteisest kaugel? Palju ühest teise liikumine aega võiks võtta?

Atatürkis maandub Air Baltic. Kaks lennujaama asuvad teineteisest ikka mingi 70 km kaugusel. kukskil trip.ee oli teem akuidas Istanbulis transpordiga on lood.

Plaanin Istanbulist Antalyasse edasi lennata-Atlasjet kirjutab oma koduleheküljel ilusasti, et lennud on Atatürk-i lennjaamast, Onur Air
http://www.onurair.com.tr/onurair/
kirjutab Istanbuli taha lühendi AHL. Kes teab, millisest lennujaamast jutt?

Peaks vast ikkagi Atatürki lennujaama tähistama... ja tähendab see lühend seda: Atatürk Havalimanı...?

Atatürki tähis peaks olema IST

Kõik need lähevad jah Atatürkist.

kui mina käisin Türgis siis läksin teisse linna ka kohaliku lennuga aga ei pidanud selleks teisse lennu jaama minema...lendasin samast lennujaamast

Airbaltic lendab Atatürki lennujaama ja samast lennujaamast edasi on mõtekas Onurairiga lennata. Arvesta ainult, et lendude vahe oleks piisav, et ilusti jõuaksid! Teise lennujaama minek on suht mõtetu ja taksoga ka kallis! Head reisi!

Kuidagi märkamatult on AirBaltic suvisele lennuplaanile üleminekul muutnud lennujaama Istanbulis Sabiha Gökcenisse. See on see, mis jääb Aasia poolele. Plussiks vast see, et sealt käib enamik odavlennufirmasid. Suurima sihtkohtade arvuga on Pegasus Airlines, aga lisaks käib sinna veel mitmeid Lähis-Ida odavlennufirmasid.
Miinuseks see, et linna sõit võtab sealt kauem aega. Lisaks maandub enamik suuri firmasid Atatürki ja kahe lennujaama vahel liikumine võtab omajagu aega ja ka veidi raha. Seni oli AirBaltic + mõni Lähis-Ida või Kagu-Aasia firma teinekord väga soodne võimalus Kagu-Aasiasse, Austraaliasse, Uus-Meremaale jms lendamiseks. Nüüd peab neid võimalusi hoolikamalt otsima.

See on huvitav uudis. Need kaks lennujaama on 75 kilomeetrit üksteisest eemal ja reis nõuab mitu head tundi aega (ja hetkel 22 TL - ligi 10 eur raha muidugi ka). Kui lendude vahel on piisavalt aega, siis võib aja parajaks tegemiseks muidugi SAW->IST seigelda, aga muidu on üks väga arvestatav võimalus Istanbul Atatürki jõuda jälle vähem.

Aga kui Türgi kõrvale jätta, siis Sabiha Gökcenist on üks huvitav võimalus flydubai - sellel on aeg-ajalt igati head hinnad näiteks Colombosse, Kathmandusse või Addis Ababasse. Pegasus Beirutisse ka.

Heh aga hinnad jäeti loomulikult samaks mis Ataturki. Ma mõned aastad tagasi tahtsin kord sealtkaudu lennata AirArabiaga, aga kõik see jebimine ja aegade mitteklappimine ajas pileti kallimaks kui tavalennufirmaga. Transporti käis tol ajal sinna Istanbulist vähe, ööbida polnud ka vist eriti kuskil, huvipärast netist uuesti üle vaatama mis seal hetkel toimub.