Ringreis Lõuna-Aafrikas ja Svaasimaal

Poolteist aastat tagasi sai tehtud ligi kuuajane tiir Lõuna-Aafrika Vabariigis ja Svaasimaal. Kuna lõpuks viitsisin oma reispäeviku ka digitaliseerida, siis jagan selle linki ka siin. Ehk on kellelegi abiks või tekitab hoopis inspiratsiooni. Võin öelda, et mina sain mõlemat siit trip.ee-st kui oma reisi ette valmistasin.

Lõuna-Aafrikas külastasin riigi kirdeosa - Johhanesburgi ja Pretoriat, Blyde kanjonit, Krugeri rahvusparki kogu tema pikkuses, iSimangaliso märgala (sh Mkuze), Durbani ümbrust ja Royal Natal National Parki Drakensbergi mäestikus. Pluss siis veel ka Svaasimaal väike sutsakas.

Sõitsin terve selle reisi ringi rendiautoga ning see on minu arust ka ainus võimalus seda riiki täiel rinnal nautida. Peamine külastamise eesmärk oli loodusfotograafia ning sellega seotud soovid täideti väga suure kuhjaga. Enamuses rahvusparkides saad ise oma autoga ringi sõita ja kui arvate, et nii ei näe kedagi, siis eksite. Näiteks tund pärast seda hetke kui esimest korda Krugeri väravate vahelt sisse sõitsin, olid mul nn "Suurest Viisikust" neli juba nähtud. 4 nädala jooksul jäi minu objektiivi ette rohkem linnuliike kui 4 aasta jooksul Eesti metsades ja randades konnates. Ühesõnaga - loodushuvilisele tõeline paradiis ja kõik on tõepoolest ka ise autoga ringi sõites kättesaadav.

Aga seal on muud ka peale looduse. Sõbralik ja uudishimulik rahvas ("Mis te siis LAV-st arvate?"), ajalugu (buurid, britid, kohalikud rahvad), rannad (Durbani kandis) ja nii edasi. On loomulikult ka turvalisuse teemad, et mitte öelda ohtlik. Ise ei tunnetanud kordagi otsest ohtu ei Johhanesburgis ega ka Zimbabwe piiriäärsetes väikestes külades (rahvusparkidest rääkimata), kuid see on olemas. Röövimised (ja ka röövmõrvad) pole kahjuks haruldased, samas minu hinnangul on 99% võimalik selliseid olukordi vältida. Aga sellest kõigest ma oma reisikirjas ka kirjutan, seega kellel on huvi, siis palun külastage - http://aafrika2013.blogspot.com. Kui tekib küsimusi, eks siis püüan vastata.

Tänud jagamast, väga lahe lugemine ja suurepärased pildid!
Kunagi plaanisime ka LAV-s rendiautoga loodust ja loomi avastada, aga peale postituse http://trip.ee/node/18243 ja artikli, millele teema algataja viitas (ei leia seda enam üles), lugemist jäi kahjuks asi katki :)

Tere! Ei hakka uut teemat looma. Ehk saan siit abi. Kuidas on lood seal internetiga? Aasias on lihtne, seal wifi põhimõtteliselt igalpool. Kuid LAVi osas ei leia googeldades just palju. Mul puhkused mööduvad alati osaliselt tööd tehes ja hetkel tundub LAV olevat ehk liiga keeruline selliseks puhkuseks.

Tänud vastajatele!

Mobiilne net täiesti olemas. Kiirused ei ole küll suure, aga saab hakkama. Endal plaanis seekord võtta Traveler SIM kaart lennujaama, selle saab kohe lennujaama kätte, hinnad polnud nagu väga hullud.

Wifit igal pool kindlasti ei ole, aga hotellid, söögikohad, kaubanduskeskused on enamasti kaetud. Osati tasuta, osati tasuline.
Ma ise kasutasin ka pre-paid telefonikaarti, väga mugav ja soodne lahendus igapäevaste asjade ajamiseks.

Väga,väga lahe lugemine! Väga hästi kirjutatud ja väga ilusad pildid. Tänud jagamast!