trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Kasutan 20p. Vietnami tuuri korraldamisel kohaliku büroo teenuseid. Mis on, kui on, norm tip giidile/autojuhile per nägu? Kas tip makstakse päeva kaupa või tuuri lõpus? Googeldada oskan, tulemused on vastuolulised, sooviksin isiklikke kogemusi, eriti tänavusest, 2019  aastast (ajad ja kombed muutuvad kiiresti). Tänud ette.

Vaatasin oma kommentaari eelmise aastalõpu sama küsimuse kohta, et kus ja kuhu. Prognoos klappis vaid Keenia ja Tansaania osas. Nepaali või Kuuba asemel sai hoopis väisatud Lõuna-Hiina provintse ja Jaapanit. Ja seda tänu Qatari nn veahinnale. Ei saa nuriseda. Või kuidas sa nurisedki, kui marsruut on oma kokku pandud. ☺ Tagantjärgi targana oleks võinud olla Hiinas vähem aega ja oluliselt kauem Jaapanis. (Kui vaid oleks olnud nädalake rohkem puhkuseaega). Uuel 2018 aastal tahan jälle minna paariks nädalaks Zanzibarile, Sauti za Busara muusikafestivalile. Aga sellega on vist pisut keeruline: puhkuste ajakavaga jääb tsipa kitsaks, sest septembrisse on planeeritud kolm nädalat Nepaali. Järjekordne Everesti baaslaagri matk. Midagi pole teha - Himaalaja mäed tuksuvad südames ja kuklas. ☺ Uusi ülisoodsaid pakkumisi otsin endiselt via Ushuaia Antarktikasse (no ei ole seda vabat 10tuh, et paketti osta) ja/või tagasi Jaapanisse. Viimasel ajal on ka Alaska hakanud väikest sügelust tekitama.

Emotsioonid üle kõige. Nipet-näpet ostud sõltuvad: kas reisin käsipagasiga, siis külmikumagnetid, kruusid ja t-särgid endale või kui suure pagasiga, siis pluss kohalik õlu ja/või muu alk. jook sõpradele, maiustused ja sallid sõbrannadele. Alati toon reisilt kaasa ka fotoraamatu ja DVD. Ka kohaliku muusika CD on leidnud koha mu pagasis.

Tulin just paar nädalat tagasi Tansaaniast. Kollapalaviku passi küsiti Keenias, Nairobi lennujaamas, Keenia-Tansaania maismaapiiril Namangas ja Zanzibari lennujaamas. Ei olnud vahet tulid sa Euroopast või kuskilt mujalt. Võid ju võtta riski, et äkki ei küsita. Aga kui küsitakse ja sul pole vaktsineerimist tehtud, siis tehakse see kohapeal ja istud nädalakese karantiinis. Sa ei saa muudmoodi riiki sisse. Valik on sinu. Vaktsiini mõju on eluaegne ja nii mürgine see ka ei ole, et tervise kohe tuksi keerab. Ümbritsev elukeskkond on kordades mürgisem.

  1. Austraalia ja Uus-Meremaa Lõunasaar. Superlahe reis oli!
  2. Jaanuari lõpus sõidame Keeniasse ja Tansaaniasse. Septembris tahaks tagasi Nepaali aga ilmselt läheme novembris hoopis Kuubale.
  3. Häid lennupakkumisi ootaks Argentiinasse ja eriti Tšiilisse. Teretulnud on ka pakkumised laevakruiisidele Antarktikasse. Algusega Ushuaiast. Äkki keegi viitsib, saab ja tahab ka sellistel pakkumistel silma peal hoida. Oleks lahe.

Passi kehtivusaeg peab olema kuni reisi lõpuni 6 kuud. Sul on oluliselt vähem, seega tuleb pass pikendada.

Tere! Mul tekkis küsimus Keenia transiitviisa osas. Kas vastab tõele, et kui mul on bronnitud bussipilet Nairobist Arushasse, siis võin ma taotleda transiitviisat (72 tunni piiranguga). Ja ma saan seda transiitviisat taotleda ka Nairobi lennujaamas. Või on ikkagi targem teha transiitviisa e-viisana? Qatari lend maandub Nairobis kl 9:35 ja kl 14:00 on meil plaan kohe bussiga Arushasse edasi sõita. Mingi 4-6 tunnise riigis viibimise pärast ei tahaks nagu päris viisat teha ja topeltraha maksta. Tansaania viisa teeme Namanga piiripunktis, sellega on asi klaar.

Kuidas kommenteerite Bobby Tour´i? Safari korraldaja Arushas? Ma sõelusin mingi 5-6 operaatorit välja. Kommentaarid nende (Bobby) kohta olid internetis (tripadvisor, lonely planet, FB) kõige paremad. Pole aega ega ka erilist viitsimist neid operaatoreid kümnete kaupa läbi käia. Ideaalis näen, et trehvame kohe parima korraldaja peale, kus kõik klapib.

Ette tänades ja röömsat jõulu soovides, Mari

Meie veebruari trip tuleb Helsingi-Doha-Nairobi Qatariga (530€) Nairobist bussiga Arushasse (25€). Arushast Zanzibarile Precision Airiga (145€). Tagasi koju Zanzibar-Doha-Helsingi Qatariga. Ok hinnad ja mis peaasi - ajad on väga ok, kuskil ei ole liigset molutamist.

Ahoi! Mul sama plaan ka juba viimased paar aastat! Rongiga St.Petersburgist/Moskvast Ulaanbaatarisse ja tagasi lennukiga. Mingi ajakava pojukegi mõtteis valmis tehtud. Kolm nädalat miinimum. Aga sel aastal kahjuks ei mängi enam välja. Võibolla järgmisel aastal, kui kambajõmme leidub?

Just sai ostetud septembriks 4 piletit Sydneysse Supersaver.no kaudu. SEB Mastercard toimis.

Väga,väga lahe lugemine! Väga hästi kirjutatud ja väga ilusad pildid. Tänud jagamast!

Looduse Omnibussiga kuskil käinud ei ole, aga Raimondit Loodusretkedest soovitan küll. Hea semu ja retkekorraldaja! Kui huvi tõsine - igal juhul mine! Sügisene Lapimaa on ilus!

Aitäh Rännumehele ja DAM-ile asjalike soovituste eest! Oma reisiplaani kokkupanekul võtsimegi päris palju "snitti" Rännumehe blogist. Väga hea kirjatöö!

Tõstan teemat ettepoole. Millised oleksid soovitused auto rentimiseks Argentiinas, Saltas?

Kogemus olemas. Aeroflotiga läks pagas otse Kathmandusse. Finnairiga läks Delhisse. Mõlemal juhul otsiti transiidis lipikute järgi pagas välja ja pandi õigete lennukite peale. Endal ei tulnud selle pärast küll muretseda.

Tere! Kui püsid Delhis transiiditsoonis ja lennujaamast välja ei lähe, siis ei ole vaja India viisat. Check-inis näitad Kathmandu lennupiletit. Aeroflot saadab pagasi otse Kathmandusse. Kui check-inis siiski öeldakse, et pagas läheb ainult Delhini, siis ikkagi pole vaja selle pärast muretseda: transiidi töötajad hoolitsevad selle eest, et pagas edasi saadetakse. Sinuga tegeletakse personaalselt ja kõik sujub tõrgeteta. No võib-olla pisut aeglasemalt, kui me harjunud oleme aga lendude vahe on piisavalt pikk ja kiiret pole.

http://kikumari.wordpress.com/

See on jutustus minu kolmenädalasest retkest Himaalajasse. Nagu ajaveebi puhul ikka on algus lõpus ja lõpp alguses. Head lugemist!

Oleme 10.-20.juuli Lehis. Peatume Sia La guest housis. Kui jõuate, astuge läbi.

Oli lahe reisu-aasta! Head vana-aasta lõppu kõikidele tripikatele ja seiklusrohket uut aastat!

Tere! Lähen 03.sept. – 23.sept. 2010 Põhja-Indiasse Dharmsalasse ja Shimlasse. Reisi põhieesmärk Dharmsala ja Dalai Lama koolitus. Kui oled kindel tulija, siis täpsem ajakava ja marsruut: kikumari@hotmail.com.

Tere ellerhein! Tere tripikad!

Minu nimi on Mari ja ka mina käisin sellel pikal augustialguse Kesk-Norra reisil, mille Tensi Reisid korraldas. Vastuoksa ellerheinale olen mina küll selle reisiga rahul. Ellerhein ei ole rahul giidiga, kes tsiteerin:

… lihtsalt ei viitsinud rääkida, eriti hull oli reisi algus, kus ta kurtis,kui väsinud ta on. Ta olla paar päeva tagasi alles teiselt reisilt tulnud. Igatahes ei saanud me Norrast eriti midagi teada, ainult kõige üldisemat infot nagu näiteks rahvaarv ja iga linna pindala ruutkilomeetrites…

Kulla ellerhein! Kui sa lähed reisile, siis kodutöö tuleb ikka endal ära teha. Elementaarsed asjad külastatava riigi kohta võiks juba kodus endale selgeks teha, siis ei peaks kuulma ka selliseid küsimusi, et kes oli Grieg. Mis puutub väsimusse eelmisest reisist, siis sellist juttu ei ole mina kuulnud, ometi istusin ma giidi kõrval.

Mis mure sul bussifirmaga on? Ja mis “loomkatsetest” sa kõneled? Kas sa üldse ka mõne asjaga rahul oled/olid? Kui midagi ei meeldinud, siis miks sa kohe oma pretensioone ei esitanud? Nüüd netis ju hea laiutada.

Nii palju kui on inimesi, on ka arvamusi-tahtmisi-soove. Kõikide meele järgi ei jõua keegi kunagi olla. Isegi kui see reis oleks giidile olnud 101-ne. Tea, et ülejäänud rahvale see reis meeldis ja see ongi kõige tähtsam.

Mis puutub sinu kommentaariumi pealkirja, siis iga iseseisvalt mõtlev inimene teeb ise omad valikud. Mina olen Tensiga reisinud mitmeid-mitmeid kordi ja reisin edaspidi ka. Aga ma nii loodan, et meie reisid sinuga, ellerhein, ei kattu.

Tänan Tensi reisifirmat, giid Mairit, bussijuhte Antsu ja Margust ning kõiki rahulolevaid reisikaaslasi (eriti sõber Sirjet) ilusa reisi eest Norramaale!

Lugupidamisega,

Mari Rihtla kikumari(ät)hotmail.com