Riviera

Tere!

Oskab keegi soovitada toredaid väikeseid rannaga linnakesi Nizza kandis?

Aitäh!
JT

Endal minek samasse piirkonda ning oleks tore teada just, millised on head ja toredad väieksed linnad seal kandis.

Minu lemmik on Antibes. Väga tore vanalinn, värvikas turg, Picasso muuseum ja liivarannad. Rongiga pääseb hästi liikuma teistesse rannikulinnadesse (Nizza, Cannes jne), samuti Monacosse.

Mulle jälle meeldib Villefranche-sur-Mer rand,Nice's kiviviske kaugusel.

Villefranche-sur-Mer´is on tõesti mõnus liivarand. Kui ma õigest mäletan siis rongiga vist oli 1-2 peatust.

Mulle endale meeldis Antibes. Mõnus vanalinn, väike avalik liivarand otse vanalinna kõrval. Mõnusa rahuliku tempoga linn tundus olema.

Kui on soov 24h kohapeal, siis pole mingit vahet kus linnas olla. Kõik on olemiseks sobilikud. Aga nägemaks midagi enamat oleks tark võtta elamine paarkümmend või rohkem km rannikust eemal. Eks see sõltub ka kohapeal plaanitavast ajast. Antibes ei ole kindlasti nii suure kultuuripagasiga linn, et seal nt 2 nädalat olla. Aga kui on huvi ainult ranna ja ööklubide vastu, siis vahemeri ja jämm on seal olemas. Nizza rand nt on hoopis kivine ja jalad hakkavad seal paari päevaga valutama kui rannajalatseid ei osta. Rong on kohapeal olles muidugi hea variant. Autoga võib mõnesse linna (nt St Tropez) sisse jõudmine võtta paar tundi ummikut. TGV-ga saab teha ka kaugemaid trippe, aga väga odav see ei ole. Mida kaugemale Nizzast, Antibesest, Cannes'ist - seda rahulikumaks muutub elamine. Kala, veini ja puuvilju on mujal ka täitsa olemas. Hulgaliselt kohe. Aga jah - kui on soov olla sündmuste keerises ja hoomata kogu seda inimeste massi, siis on Nizza'st paremale ja vasakule ca 150km pikkuselt kõik olemas.

Frejusist St Tropezi poole on mitmed väiksemad lahesopid, see kant kuulus just perepuhkuse huviliste seas. Pole suurt melu, aga mõnusad vaiksemad rannad. Kui Nizzas on alati suur lainetus, siis seal on ujumine turvalisem. Eluasemed nii kohe mere ääres kui nats kaugemal mägedes. Frejusist ikka edasi, aga mitte liiga St Tropezi külje alla tikkuda, seal raske autoga löögile saada. Nizzast Monaco poole on jälle meeletud kõrguste vahed ja seepärast keeruline liigelda, ehkki vaated löövad hinge kinni.