Roheneemesaared (Cabo Verde)

Tere !

Tiksumas siis selline sihtkoht, kindlasti mitte paketina . Soovitusi, muljeid ?

Tere,

Käisime seal umbes 1a tagasi ja meil oli tuusik läbi Tjäreborgi. Mis ma ütlen, meile sobis väga, et oli AI, sest koha peal söök on kallis ja restoranid on ka pigem kallimad (isegi kallim kui Eestis). Ja teine moment veel see, seal saarel pole midagi teha. Võtsime 2 ekskursiooni ja see ka kõik. Saarte vahel liikumine on vaevaline. Lobesurf on popp, aga meie ei surfa )) Nii et meile sobis väga: hea söök ja jook, pikutad rannas. Ise läheks veel ja ainult paket-reisiga.

Käisime ühel õhtul restos, koos veiniga ca 130 eurot kahele.

2
0

Ka minul mitu aastat mõte tiksunud ja nüüd siis veebruari lõpus-märtsi alguses plaanis 9 päeva seal olla. TAP Portugali lennud Brüsselist läbi Lissaboni Sal-i.

Suuri ootuseid pole, saarte vahel vist liiklemine ka keeruline, vähemalt sedavõrd lühikese aja jooksul. Väidetavalt on saar tuuline ning mõne arvates ka igav - aga eks loeb siis raamatut ja mõtleb elu üle järgi...

Lugesin ka just viimast Estravelleri, kus Roheneemesaartest juttu. Aga kindlasti kuulaks ka ise tripikate soovitusi.

5
0

Jõudsie 12 päevaga käia 3 saarel - Sal, Santiago ja Maio.

Maio kõige vaiksem ja idüllilisem.

Öömaja basseiniga, kust vaade ookeanile. Hommikusöök kaeti iga toa terrassile, sai rahulikult mõnuleda.

Salile tegime ka tiiru peale.

Kõige enam tegevust Santiagol. Pealinnas (Praias) käisime kunstinäitusel, kirikus kontserdil, kolasime linnas, jalutasime mööda rannikut kilomeetreid, restoranides kuulasime kohalikke musitseerimas ja tantsimas. .Toit igal pool hea, inimsed sõbralikud. Ingilse keelga võib mõnes kohas hätta jääda, hotellis kindlasti mitte.

Praiast võtsime takso, et sõita saare teise otsa Tarrafali randa. Minnes tegi pildistamiseks peatusi ja näitas, kuhupoole ja mida vaadata. Et nagu giidi eest ka. Teekonna keskel kõrgel mägedes rahvuspark, kus saab ringi vasdata.

Leppisime sama taksojuhiga kokku, et tuleb meile järgmisel õhtul järele ja viib lennujaama. Kokkulepe töötas. Edasi-tagadi ots 100 USD. Tarrafal on külake ilusa ranna ja heade söögikohtadega. Rannas mõnusa vaibiga rannabaar rippkiikede ja lebotoolidega. Täiesti stressivaba õhkkond. Kuuldavasti see baar olla asukohta vahetanud praeguseks.

Kalaturg Santa Marias paras eksootika. Turul värsked puuviljad, eriti head olid papaiad.

Marsruut oli Tallinn-Amsterdam-Lissabon -Sal, tagasi Praia - Lissabon- Riia-Tallinn. Maiole kohaliku lennuga (Binter, miski 100 eurot edasi-tagasi). See lend lükkus edadi 26 tundi, lennufirma kulul takso linna, lõunasöök, õhtusöök, öömaja, hommikusöök ja tagasi lennujaama.

Praegu juba ununenud, kus saarel, aga sõitsime vaatama soolajärve ja miraazhi kõrbes (oli vist Salil)

Hinnatase nagu Eestis, puuviljad odavamad - nt. terve papaia 5 USD.

Praegu peame vaikselt plaani märtsis uuesti minna

6
0

Tere, meie käisime ka aasta tagasi Cape Verdel. Meeldis seal, oli väga turvaline, söök meie meelest oli normaalse hinnaga, väljas söömine läks umbes 15€ kahe peale, sõltub kus süüa. Väga hea oli ingveri jook, mida kohalik pere tegi. Salis liikusime ringi takso või kohaliku väikebussiga, kus oli 1€ pilet. Näiteks botaanika aeda sai kohaliku ühistranspordiga (1€ pilet), kuid tagasi oli vaja takso tellida. Selle tellis kohe piletimüüja ise, tundus tavaline asi. Selle kohaliku minibussiga sõitsime ka lõpus lennujaama. Meil trehvas ka ilm tuulise võitu, rannapäevi oli seitsmest vaid 2. Üldiselt jäime rahule, vaikne kulgemine, ekstreemsusi ei olnud. Tõelise elamuse saab aga hoopis lähedal mandril, Gambias näiteks :)

6
1

Peamine soovitus on, et väldi Sali ja Boa Vistat. Väldi nii palju, et ära isegi lenda sinna, sest nendelt mujale ja tagasi saamine võib vaevaliseks ja päris kalliks minna. Lenda Lissabonist Sao Vicentele ja/või Praiasse ja siis kulge edasi. Kui eesmärgiks on rand ja lihtsalt olemine, siis vahet pole, aga kui tahad seda riiki näha, siis pole mõtet nendelt saartelt alustada.

Tuulepealsetest on teel Sao Vicente, sest seal on suurem lennujaam. Mindelo on kindlasti üks kohalikest kultuurikeskustest. Seda on eriti märgata nädalavahetustel, aga ka muidu leiab näitusi, elavat muusikat jne. Kohalik jahisadam on ainuke suurem riigis ja seega ülioluline punkt Atlandi ületamisel. Saarele endale teeb tiiru peale vabalt laevade ja lennukite vahelise ajaga. Sellele pole eraldi vaja aega eriti planeerida. Olulisem on kõrval Santo Antao, mis on looduse poolest riigis parim. Sõltuvalt huvidest võib seal kuluda 2 päevast kuni rohkem kui nädalani, kui põhjalikumalt matkama hakata jne. Konkreetsed soovitused sõltuks ajalistest võimalustest. Sao Nicolau on ka kindlasti põnev ja vähem külastatud. Seal liigub turiste vähem, põhjuseks kehvemad ühendused.

Tuulealustest on kindlalt teel Santiago. Sealt sisenedes/lahkudes saab Praiale pilgu peale visata. Lähedal Cidade Velha, kust elu saartel alguse sai. Lisaks on küllalt tegemist ka mujal. Ühe pika päevaga saab saarele tiiru teha. Muidu sõltuks jälle soovidest ja ajast. Teisele kohale Fogo oma tegevvulkaaniga. Caldeira oma hiljutiste ja vanemate laavavooludega ja vähemalt päev saarele ringi tegemiseks. Sao Filipe on ka väga mõnus linn omapärase arhitektuuriga. Kolmandaks Brava. Saared polegi seal järjekorras põnevuse poolest, vaid pigem selle poolest, et ilma eelnevat külastamata järgmisele ei pääse. Braval seega veelgi vähem turiste ja mõnus kohalik elu. Maio ma jätaks seal vist neljandaks endal.

Aga alustuseks jah tasub unustada tšarterid Salile ja Boa Vistale. Otsi soodsaimad lennud Lissaboni ja siis lisaks Lissabonist TAP-iga Praisse või Sao Vicentele (võid ka alustada ühest ja lõpetada teisega). Hinnad Lissabonist on see aasta omajagu kallimad, kui enne koroonat, aga üldiselt on see kõik kokku tõenäoliselt soodsam, kui tšarter, millele tuleb otsa punitada siselende, mis vahel tühistatakse jne.

7
1

Käisime seal 2016 ja meeldejäävamad olid Fogo vulkaani otsa ronimine (5+ tundi, profiilipilt sealt :) ) Santo Antao oma rohelise looduse ja mägedega, Mindelo oma muusikaga ja Sal oma liivarandadega.

0
0

Kaalun lihavõttepühade ajal minna Roheneemesaartele. TAPiga on Brüsselist sobivaks ajavahemikuks mõistlikud ühendused ja hind. Eesmärk oleks näha võimalikult "päris" Cabo Verdet, st võimalikult vähese paketituristide hulka.

Lendaksin Praiale. Peatuks Cidade Velhas ca 2 päeva - vaataks ringi natuke, puhkaks basseinis, vaataks Santiago saare peamised kohad üle. Kuidas Santiagol tervikuna ja eriti just Praial ja Cidade Velhas turvalisusega on? Plaan reisile minna üksi. Eeldan, et common sense´ist lähtudes saab rahulikult ringi vaadata ja kohvikutes istuda? Kas oleks pigem ise auto rentida või juhiga auto orgunnida?

Lisaks tahaks minna paariks päevaks mõnele teisele saarele. Siitsamast teemast jäi silma Maio saar - vaatasin, et hetkel on lennud sinna Praialt laupäeviti ja teisipäeviti, hind ca 90 eur / edasi-tagasi. Kas Maiol on mõistlik auto rentida, et ringi vaadata? Saar tundub olevat selline mõnus rahulik chill, mis sobib mulle hästi.

On kellelgi ehk jagada häis majutuse soovitusi Cidade Velhas ja Maio saarel? Muid ideid / soovitusi / näpunäiteid?

0
0

Turvalisusega on hästi. Pimedas võib nädalavahetusel kerges joobes mehi leiduda teatud piirkondades, need võivad tüütud olla. Üldiselt hoiavad vajadusel ka kohalikud silma peal. Ma pakun, et turvalisus on kokkuvõttes parem kui Lõuna-Euroopas.

Cidade Velha alternatiivina võid kaaluda Tarrafali põhjas. Väga ilus laht väikse linnaga. Seal on ka terve hulk erineva tasemega majutust ja söögikohti. Cidade Velha on peale päevaturistide lahkumist üsna inimtühi. Erandiks äkki nädalavahetused, kui kohalikud käivad Praiast aega veetmas. Pluss muidugi see, et Praia on lühikese sõidu kaugusel ja bussid käivad tihti. Kui igav hakkab, siis saab alati linna sõita. Tarrafal on kaugemal, aga sobib hästi saare ringil peatuse tegemiseks. King Fisher on aastaid populaarne hotell olnud. Ise pole käinud ja kuna asukoht on alla kilomeetri keskusest eemal, siis pole seda asupaika ka vaatama viitsinud minna. Oma väike laht, bassein jne. Seal on vahepeal renoveerimisi jupiti tehtud. Peast ei tea, kas nüüdseks on kõik valmis ja kogu kompleks töös. Oasis on vanas sadamahoones kohe liivaranna kõrval. Minu jaoks näeb selline veidi suur välja. Igasugu väiksemaid kohti on veel lisaks. Kusagil põhjarannikul on ka väikseid populaarseid majutusi. Peast ei tea neid, aga juttudest on kõrva jäänud. Muidu võib ka puhkusepäevad lihtsalt Tarrafalis olla.

Liiklus on sama nagu Lõuna-Euroopas. Ei näe põhjust juhi kasutamiseks. Autode saadavus võib muidugi väga kehv olla. Tasub kohe midagi peale lendude ostmist otsima hakata. Enamasti on väiksed kohalikud firmad, mis eeldavad suhtlust kas mingite äppide vms kaudu või pigem isegi helistamist ja portugali keelset rääkimist ;) Teed on korralikud ja autoga näeb oluliselt rohkem. Reaalselt teeb saarele päevaga rahulikult tiiru peale. Kui saad pikemaks auto võtta, siis võid muidugi päevaga koos põigetega mägedesse Tarrafali minna ja peale puhkamist mööda idarannikut päevaga rahulikult tagasi Praiasse.

Mine Maio asemel Fogole. Üks päev jäta tervelt Caldeirase ekskursioonile. Kui saad auto, siis võid vabalt ka ise sõita. Kui autosid ei ole, siis pead ekskursiooni kokku leppima. Mõlemat tasub teha võimalikult varakult. Rendiautode moodi sõidukeid on seal veel vähem. Alati on muidugi ka võimalus kohaliku takso kasutamiseks. Igasugused sõidud on kõigil saartel ametliku hinnakirja järgi ja see peab autos olemas olema.

Lisaks siis sõltuvalt lennuaegadest leia võimalus ringiks ümber saare ja ajaks ka Sao Filipes. Ma võtaks kõik ööd Sao Filipesse. Praegused lennugraafikud on üsna kehvad ja lennud Fogole enamasti keset päeva. Seega nõuab veidi planeerimist. Ja osta need siselennud kas Fogole või mujale kohe peale rahvusvaheliste lendude ostmist ära. Reaalselt on väiksed lennud Fogole gruppe ja kohalikke täis, nõudlus ületab pakkumist ja saadavus võib kiirelt muutuda.

See ei tähenda muidugi, et saar on turiste täis :) Grupp on enamasti 10-15 inimest ja reaalselt sa neid väljaspool lennujaama enamasti ei kohta. Mõnus ja chill on seal ka, aga looduse poolest palju-palju ilusam kui Maio. Sao Filipe ise on riigis üks mõnusamaid kohti peatumiseks. Kuna tegemist pühadega, siis on tõenäoliselt mingeid üritusi ka. Vanalinn ise kõige paremini säilinud. Võta öömaja mõnda vanasse sobrado stiilis majja ja naudi kohalikku elu. Keskuses ka mõned kohalikud restoranid. Küpsetised mine osta Maria Augusta käest :P Rahvas on Fogol oluliselt rahulikum kui Santiagol. Pigem nagu portugallased.

5
0

Küsiksin veel Cabo Verde kohta. Oskab keegi soovitada autorendi Praial? Vaatasin, et Google Maps näitab päris mitmeid, kuid nendel 5-6, mida läbi klikkisin, ei paista olevat veebilehte. Isegi Hertz väidab, et nende Praia asukoht ei ole online broneeritav ja palun helistage. Helistada Cabo Verdesse ma pigem ei sooviks :)

Ehk on kellelgi soovitada mõnda autorendi, mida olete Cabo Verdes kasutanud ja mis hea olnud.

Aitäh!

0
0

Nii ongi. Proovi WhatsAppi kaudu ja kui mõnel on Facebooki leht, siis saada sealt sõnum. Facebooki sõnumid on portugalikeelses maailmas üsna levinud suhtluseks.

See, mida aastaid tagasi kasutasin, soovitust kindlasti ei saaks. Hoolimata lubadustest ja reklaamidest tuli lõpuks kohale autoremondi töökojas järge ootav sissetoodud kasutatud auto. Peale päevast sõitu pidid nad veidi rohkem remonti tegema enne müüki panekut ;)

Vaatan, et Google Mapsis on päris mitu firmat, millel paistab ka toimiv broneeringusüsteem olevat. Ma lõpuni broneeringuga ei üritanud minna. Hertz on saadaval ka näiteks Autoeurope'i ja Rentalcarsi kaudu. Nad tõenäoliselt kõige soodsamad ei ole.

Ära oota väga kõrget kvaliteeti. Nõudlus ületab kõvasti pakkumist ja seega neil vahet väga pole. Nõudlus just väliscaboverdelaste poolt, kes külla tulles hulgim autosid rendivad.

1
0

Ma ka seda rendifirmat ei soovita, mis meile autot pakkus.

Kokkulepitud ajal kell 11 Praias läksime rendifirmasee kusagil õudsas tagahoovis romude keskel. Kui oma autot küsisime, laiutas kohalik käsi ja teatas, et pole anda Kell 13 tuuakse üks tagasi, võite selle saada. Aga - pidurid ei tööta kahjuks :D

Tänan, ei. Võtsime takso.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased