Rolleri rent Yunnanis, Hiinas?

Novembrikuu kolame neljakesi mööda Yunnanit. Paluks teadjatelt vastust, millised on võimalused välismaalastel Yunnanis väikeid motikaid, rollereid rentida? Seda Hiina toodangut just, millega nad ise sõidavad. Kas seadused lubavad seda? Millised on keskmised rendihinnad? MItmetes Kagu-Aasia riikudes olen leidnud selle reisistiili parimaks ümbruskonna elu- ja kohtadega tutvumise mooduseks. Mitmesajakilomeetrised ringid asulast asulasse, külast külla on kõige lahedamad teha väikse tsikli seljas.

Kurb kyll, kuid välismaalastel on Hiinlaste byrokraatialembuse tõttu paras piin mingit mootorsõidukit ise juhtida. Vahet pole, kas auto või roller, kõigi jaoks on tarvis hiina juhiluba, mille saab ainult äriviisa (parandage mind kui eksin) omanik, turistiviisaga pole lootust. Töötan ise hetkel Yangshuos vabatahtlikuna ja siin renditakse rollereid kyll, kuid hind on ~100rmb päev ja vaja läheb vaid halvas tujus miilitsat, et sind rajalt maha võtta ja korralik rahatrahv keerata. Yangshuo on paras turistikas ja ju on sellest tulenevalt ka seadused veidi leebemad, kuid siiski. Yunnanis oleks võimalik ehk ainult Dali ja Lijangi ymbruses ringi sõita, mujal peab juba ettevaatlik olema.

Kohtasin siin kyll yhte välismaalasest mootorratturit, kes siin nagu õige mees ringi sõidab ja oma nägu kiivri taha peidab - seni pole jama olnud kui kuigi kindel see ei ole.

Tahaks isegi Hiinast mingi odava 125cc ratta kaasa võtta ja Laoses ringi kimamiseks kaasa võtta, kuid sellega yle piiri saamine on vist pea võimatu.

Saavad ka diplomaadid taotleda peale aastast Hiinas viibimist, seega pole äriviisast mingit kasu. Hiina ametnikega ei ole mõtet tülli minna, seal käitutakse veidi teistmoodi. Näiteks jääb ka liiklusõnnetuses valge inimene alati süüdi.

Ma ka hetkel Yangshuos. Laaberdan niisama ringi. Hetkel üks eesti sõber kah mul siin külas. Võtke ühendust kui keegi eesti rahvas Yangshuosse või Guilini satub! Rolleri peaks kätte saama isegi 60rmb eest. Eks oleneb ka kes küsib ja kust küsib. Guilinis on kah üks eesti tüüp ja ta ostis mingi aeg endale motika aga siis ta sõitis kraavi sellega nii, et ei tea täpselt mis tal sest edasi sai. Ma olen siin juba ligi kolm kuud eland nii, et saan kedagi aidata äkki.

Sinu meiliaadress? Saada palun näiteks tühi kiri valdek@hotmail.com

Momendil olen Dali vanalinnas, olukord on nii et välismaalased võivad rentida ainult jalgratta (15-20 RMB päev)või jalgratta mis on varustatud elektrimootoriga ja kiirus on piiratud (50-60 RMB päev). Rohkem variante pole, võib veel rentida auto koos autojuhiga (380 RMB päev). Jääb ainult kasutada ühistranspordi :), bussid siin viivad igalepoole ainult leia see õige buss :) Hiinlased seletavad keeldumist aksepteerida rahvusvahelisi juhilubasi sellega, et kõik viidad teedel on Hiinakeelsed, v.a. uued kiirteed kus viidad on dubleeritud vigases Inglise keeles. Väga madalaga liikluskultuuriga teedel. Politseiga ja muude ametnikutega tuleb suhelda Hiina keeles, siit ka nõue Hiina juhiloa taotlemisel tuleb läbida ka keele testi.