Rong Khajurahosse

Oleme minemas Varanasi ja Khajuraho tundub huvitav koht olevat. Tore kui keegi jagaks kogemusi, kuidas sinna lihtsama vaevaga jõuda, kas rong juba liigub? Tänud ette!

Rongiliiklust Khajurahhose lubati oktoobri keskpaigast, aga kas see ka tänaseks reaalsuseks on saanud.. ei tea. Ise võin vastuse anda umbes nädala-kahe pärast, siis kui hakkan oma igasugu asju ette bronnima. Kui mahti, siis kaeva indiamike.com -st. Sealt leiab reeglina vastused igasugu Indiateemalistele küsimustele :-)

Bussiga minna ei taha...palun Ranno kui sa saad midagi teada rongi kohta, pane siis siia infot. Muide, kas keegi ka Andamani saartel on käinud ja kas sinna saab sama India viisaga?

Kasutasin märtsis Varanasist Khajurahosse sõitmiseks lennukit. Lennukipilet maksis kuskil 800-1000 krooni, aega kulus alla tunni. Khajurahost Jhansisse sõitsin bussiga, Jhansist Agrasse rongiga. Bussi- ja rongipiletid ostsin hotellist, maksid koos vahendustasuga alla saja krooni. Lennuk on kallim, aga kiirem ja mugavam edasiliikumise viis. Odavamad siselendude piletid maksavad 700-1200 krooni. Rong ja buss on kõvasti odavamad, aga näiteks Khajurahost Agrasse sõitmiseks kulus 11 tundi. Kogu reisikiri on avaldatud http://www.parnupostimees.ee/010508/elu/10083720.php

Uurisin nüüd taas kohalikelt selle rongiliikluse kohta ja öeldi, et uus prognoos on, et äkki siiski jaanuari algusest hakkavad rongid käima.. nii, et sellega ei tasu siiki väga arvestada. Aga õnneks käivad ju bussid ja mina liigun hea meelega bussiga. Nats lahedat bussisõidu elamust kulub alati reisile ära ;-)

...sain eelmise aasta novembris taksoga. 400 rs ehk ca 150 EEK :) 3,5 h läks autoga, sama otsa sõitsin tagasi bussiga ja siis kulus ca 5 h. Kui aega on, siis soovitan Khajurahost Jhansisse jõudes edasi liikuda Bhopali (rongiga vist ca 5 h) ja Bhopali lähedasse Sanchi külla. Sanchi on Budismi ajaloos üks suhteliselt oluline koht ja seal nägin päris muljetavaldavaid stupasid. Soovitan!