Rongiga liikumine Itaalias

Tere!On plaan minna suvel Itaaliasse (mai-juuni). Kas kellegil on kogemusi, kas osta rongipiletid Internetist või koha pealt rongijaamast? Kas mingit hinnavahet võib olla?

Võib olla päris suur hinnavahe. Ostsime mitu kuud enne reisi, pärast paaris kohas kontrollisime, mis oleks maksnud siis, kui oleks ostnud koha peal ja no ikka üle poole odavamalt saime kohati. https://travelfree.info/italotreno-promo-code-60-off-high-speed-trains-italy/Tasub aegajalt vaadata sellesse portaali, sealt võib leida soodsaid koode.https://www.trenitalia.com/See on ametlik Itaalia rongiliikluse lehekülg. Saab keelt valida, näiteks inglise.

Kunagi ostsin Firenzes päev - kaks enne Milanosse sõitu rongipiletid interneti kaudu ja sain poole odavamalt. 

Eelmine suvi tahtsin Firenzest osta Veneetsiasse 2 piletit järgmiseks päevaks. Nii kirves hind oli, et odavam tuli osta ülejärgmiseks päevaks ja võtta veel ööks majutus Firenzesse. Itaalias soetasime piletid ainult Trenit! äpiga, ka külavaherongidele ja toimis kenasti.

Igaks juhuks mainin, et enne rongile minekut pilet valideerida ka. Mul kogemus, et Roma-Firenze liinil läks vaidluseks 30 min :)...st. piletist üksi on vähe :)

Validaatorid on nii kollased kui ka rohelised. Ütlen seda seetõttu, et otsisime perroonil kollast karpi taga tükk aega ja siis proovisime hoopis rohelisi masinaid ja need töötasid samamoodi:)Internetist kindlale kellaajale ostetud ja välja prinditud piletit ei ole vaja valideerida. Hinnavahe on interneti ja automaadist/letist ostetud piletite vahel on pigem kaugrongidel. Lähiliinidel pole hinnavahet.Lisaks "riigiraudteele" ja tema allharudele (Trenitalia, Trenord jne) tasub pileteid vaadata ka Italo (italotreno.it) pakkumisi. Italol on sama liinivõrgu peal konkureerivad kiirrongiühendused suuremate sihtkohtade vahel.Milano Centrales on näiteks nii Trenitalial kui ka Italol mõlemal kümneid piletiautomaate reas seismas.