Rongiliiklus Hollandis.

Hei! Kas keegi tark inimene teab kas Hollandi rongides kehtib sooduspilet ka õpilastele või mitte? Tänud juba ette:).

Aga on ju võimalus uurida ise: http://www.ns.nl/cs/Satellite/travellers/arrange-buy/ticket-pass-types?packedargs=language%3Den kuigi niipalju kui mäletan aparaadist piletit ostes oli seal full price ja odavam hind õpilastele jne

Minu teada ei ole, pead ei anna, aga ei tea, et oleks. Ise õpin Hollandis ja saan Hollandi riigilt toetust ja tööpäevadel tasuta reisida, nädalavahetusel 40% soodukat. Praegu, kui ma uut ühistranspordi kaarti ootan, ei saa isegi mina soodukaga reisida (kuigi oman ülisõpilas piletit) vaid pean täis hinda maksma. Need soodukaga piletid on teatud kaardi omanikele (nt võin mina oma ühistranspordi kaardiga veel kaks inimest 40 % soodsamalt kaasa võtta), ma ei tea, et välismaa tudengitele see kehtiks (vähemalt minu sõpradel pole see veel õnneks luainud). Aga meili neile ja küsi, et ikka kindel olla, eks ole!

Paar aastat tagasi sõites seal küll üliõpilastele soodustust ei antud. Ikka full price.

Kas keegi oskab anda linki, kus leiaks infot rongiliikluse ühenduste kohta Belgiaga? Mõte siis selline, et Amsterdamist Brüsselisse rongiga sõita. Või kas on ehk bussiga parem? Tänud vastajaile.

to: Rännutirts kui lühidalt vastata, siis rongiga on parem, aga bussiga odavam. Lääne-Euroopa rongiühenduste osas on parim Saksa Raudtee lehekülg: http://www.bahn.de, seal on ka ühendused Brüsseli ja Amsterdami vahel olemas. Kui alustad sõitu Hollandist, siis hindade leidmiseks vaata Hollandi Raudtee rahvusvaheliste ühenduste lehekülge: http://www.nshispeed.nl/. Üks ots tavalise IC rongiga (ca 3h) on 39€, kiirrongiga Thalys (ca 2 h) 41-59€.

Bussiga minnes saab Amsterdamist Brüsselisse 3,5 tunniga, hind üks ots alates 15€, ajad ja hinnad on siin: http://www.eurolines.nl.