trip-krainetrip-ukraine-dark
Rooma reis

Lähme nädalaks ajaks Rooma ja maandume Fiumicino lennujaamas. Leidsime netist infot, et lennujaamast saab ilusti metrooga terminali, kas see vastab tõele...keegi rääkis foorumist, et peab rongiga sõitma ja see pidavat maksma 5 eurot. (me leidsime, et ühesuuna ots pidi olema 1 euro ja kui osta nädalapilet siis 16 eurot) Sooviks veel teada, kuidas on toiduhindadega lood ja kas nn tavapoed asuvad ka kesklinnas? Kas keegi oskab öelda, kui palju on Vatikani sooduspilet? Andke veel infot, mida peaks kindlasti Rooma esmakülastaja kindlasti teadma?!

Kirjutasin pika kommentaari, ja ärasaatmise hetkel oli server maas... Ei viitsi uuesti kirjutada Lühidalt - lennujaamast saab linna siiski rongiga, mitte metrooga. Midagi keerulist pole ka selles, ainult jah, maksab rohkem. 11 EUR ekspress-rongiga Rooma Terminisse ja 5-6 EUR teise rongiga teistesse jaamadesse (Ostiense, Tiburtina) veel infot: http://www.adr.it/content.asp?L=3&IdMen=731 1 EUR ja 16 EUR pilet kehtib Rooma linna piires muus ühistranspordis va arvatud lennujaamaga ühendavas. Tavalisi, mitte küll suuri, toidupoode on ka kesklinnas. Üks on Rooma Termini raudteejaama all st seal kust metroosse pääseb...

Aitäh info eest! Äkki oskate veel öelda, et kui sõita Ostiensesse või Tiburtina, kas see jääb juba Rooma linna piiredesse ehk kas edasi saab liikuda metrooga (ja muu ühistranspordiga ning nädalase 16 eurose piletiga)?

Vatikani üksikpilet oli vist ca 12-15 Euri. Ja see eeldas vähemalt poolepäevast järjekorras seismist. Grupituurid koos giidiga algavad ca 35 Eurist. Ja siis läks sissesaamisega ka paar tundi aega. Ei ole kursis, kas üksikpiletiga igale poole pääses, aga Vatikanis peaks minu arvates kindlasti koos giidiga käima, muidu jääb pool infot saamat. Rongipilet lennujaamast Termini raudteejaama oli jah 11 Euri. Ja mina ostsin veel 24-tunnise tuuribussi pileti, sest kaardi pealt vaadates tundusid vahemaad päris pikad olema ja tundus päris mõistlik ühe vaatamisväärsuse juures bussi pealt maha hüpata ja järgmise bussiga järgmise vaatamisväärsuse juurde sõita. Ainuke probleem seisnes selles, et neid eksursioonibussi firmasid oli väga palju ja edasisõidu soovi korral polnud minu firma bussi kusagil näha. Vahemaad linnas olid ka palju lühemad kui esmapilgul paistsid, nii saigi pool linna jalgsi läbi käidud.

Nii Ostiense kui Tiburtina jäävad linna piiresse jah, sealt saab edasi ka metrooga või muu transpordiga, Ostienses on vist mingi maa vaja metroosse jõudmiseks läbida (200 m), aga selles võin eksida. Tiburtinas ainult jaamahoonesse ja trepist alla, ise olen eelistanud mugavust raha kokkuhoiule - see oleneb muidugi, palju teil pagasit on, metroos ei ole suurte kohvritega väga mugav liikuda.

Mina olin just see aastavahetust rooma 29/12/07-04/01/08 Jube ilus linn on inimesed aga suht nõmedad ei taha ing. keelt rääkida ja yldse on hästi pohyistlikud arvavad et on itaal. ja maailma parimad. Kui olete seal 7p siis sellest piisab et koike vaadata peale selle on seal praegult ale ka saata naiteks häid ja kvalitetseid asju osta Via Condotti ja Via del Corso on need tanavad seal satute igal juhul. Kindlasti kaige ka Costel Romanos see on linnast valjas aga tasub ara peale pidevat alet praegult on veel - 50% tean kindlalt kui jouate...Toiduga on nii et on enam vahem palju mini poed hinnad on kallimad kuid seal on yldiselt toit sama mis meil va piim mis maksad 2 eur. UPIM on nagu meie Kaubamaja leidub nii Terminis kui ka SANTA MARIA MAGGIORE väljakul see Via Cavour juures seal on ka yks toidu pood mingi SAA voi S algas seal kaivad kohalikud..Kui lahete restorani arvestage +10% mis laheb arvele juurde nn servise. Keskmine pizza hind on 10eur ja see on OK, ohtuti ruinite juures muuakse erinevaid stuffi. Arge ostke selle hinnaga mis pakutakse, sest saab kindlalt 20% odavam kui mitte 50%, kui pakutakse helendavaid klaasist asju siis max. on 5eur tukk! Nad muidu pakkuvad 10 yhe eest, aga öelge ykskoik millise asja puhul et naiteks aga Colosseo juures ma eile ostsin sama vot selle hinna eest... Muidu seal on ka interneti punktid, kust saab ka helistada Eestisse. Minge sinna julgelt et helistada, sest Eesti operaatorid pakkuvad ca. 9 eek / min sealt saab 4eek/ min ehk tavaliselt 0,3eur / min ja ARGE UNUSTAGE et k*di EMT votab 5.5eek yhe saadetud SMS eest V*****d! Ok, kui kellelegil tekkib kysimusi siis kirjutage otse e-mailile Mul ellujäämis kursus Roomas ka läbitud kuna taksosjuht varastas passi ja krediiit kaardi, pidin seal 3p elama ja nats tean rohkem voib olla kui teised...

Muidu mul jai alles Leonardo expressi pilet voin 7eur myya ;O)

Õudne, eesti keel on vist tõesti välja suremas!

Suur-suur tänu kogu selle info eest! Püüame kõiki soovitusi arvesse võtta ja meeles pidada. Väga hea meel, et trip.ee on välja mõeldud, saab kohe hea ettekujutuse.

ps. Srx: me kahekesi ja lähme rongiga;) aitäh pakkumast igal juhul;)

Kui kellelgi hiljuti Roomas käinutel on alles selle linna Lonely Planeti guide book või mõni asjalik analoog, olen huvitatud selle laenutamisest või ostmisest. Minek juba 26.01.

Käisin just ise ja plaanin mingi pikema jutu kirjutamist. Kas peaks selle siia ka lisama või olete juba seal ära känud??

Meelis, kirjuta palun oma muljetest ka. Meil minek 18.03 viieks päevaks. Tänud!

Mul kipub täna kirjutamisega liiga kiireks minema. Homme lendan ära ja tagasi olen alles pühapäevaks. Ehk siis saan aega. Aga kui kirjutamisega kiireks läheb, siis sama teeb välja veerand tundi telefonis rääkida. Sõltumata asjaoludest plaanin Tripi mingi jutu kindlasti üles riputada.

Kas mais on hotellid väga täis? Tavaliselt enne reisi kunagi midagi ette ei broneeri, kuid Rooma teeb mind murelikuks. Kas vähenõudlik inimene leiab hotelli või on broneering hädavajalik?

peab ki tegema murelikuks, mais on jah tais (eriti kesklinn) ja kullalt raske leida. parem siiski juba praegu ettebroneerida. Rooma uldse ettearvamatu linn, kohapeal voib imelike probleemidega kokku puutuda et ei tule pahegi. mida rohkem informeeritud oled, seda parem.

Tänan vastuse eest. Kas autorent kuulub ka imelike probleemide hulka ja tuleks ette broneerida?

ausalt oeldes ei ole hasti informeeritud veel autorendist, aga siin Itaalia alt olen nainud palju autorendikohta teemasid, vaata need labi ja uuri reisiburoodest, kui siis ikka veel kusimusi, nait. mone konkreetse firma kohta, void mulle kirjutada mailile: mvmbdicesare@gmail.com, proovin sind siis siit Roomast aidata.