Roomast Napolisse

Kas oskab keegi öelda, kaua võtab aega nt rongiga Roomast Napolisse sõit, mitu km kaugusel Roomast Napoli on ja kas rongiühendus on hea? Et kas nt hommikul läheb, õhtul tuleb?

Roomast Napolisse on hea rongiühendus, kolm-neli rongi tunnis. Kui sõidad TAV-iga (Kiirrong) siis läheb aega poolteist tundi, kui ES-ga (natuke aeglasem kiirrong) siis umbes tund ja 50 minutit, IC sõidab sinna 2 tundi ja 10 minutit. Vt. www.trenitalia.it

Rongid valjuvad Roomast,Termini keskjaamast usna tihti (20-30 min) ja kiirrong jouab Napolisse pooleteise tunniga, muidu 2 tundi. Vaata seda saiti: http://orario.trenitalia.com/b2c/TimeTable Soovikorral saab minna hommikul sinna, ohtul tagasi.

Tere Advokaat, tore sinust jalle kuulda siin :)). Pole oma lubadust unustanud, tulen varsti kesklinna ja astun kindlasti sinu tookohast labi

küll on hea et ma seda teemat küsisin, nüüd meil kohe pilt selgem. Põrutame siis Napolisse!

Õhtust,

tore, et sain siit infot selle kohta, kui palju aega läheb Roomast Napolisse jõudmiseks. Aga kui palju see umbes maksma võib minna, kui kallid on umbes rongipiletid.

Tänud!

Hinnad leiab ülalmainitud saitidelt. Napoli rongijaamas juhtus meiega väike segadus, kuna ostsime piletid automaadist ja masin trükkis neile peale perrooni numbri, mis absoluutselt ei vastanud tegelikkusele. Õiget perrooni otsides õnnestus meil kahest rongist maha jääda. Aga hea on, et ostetud rongipilet kehtib kogu päeva jooksul, mahajäämisest midagi hullu ei juhtu ja sama piletiga võib järgmisele rongile minna.

Siin rongijaamades on uldse paras segadus ni valjumis kellaaegadega kui ka valjumis perroonide numbritega. Kipuvad uhtelugu muutuma, ja reisijatel on usna raske sotti saada. Aga see on siin igivana probleem.

Sõitsime okt. algul Rooma-Napoli-Rooma. Minnes kasutasime rongi, mis sõitis kaks tundi. Selle hind 19 EUR. Kohalik, kes aitas automaadist pileti osta, valis standarti asemel amica ja see maksis 16.50. (mida see tädendab, ei tea siiani) Tagasi tulime kõige aeglasema rondiga (üle kahe ja poole tunni) Selle hind 10.50. Rong ise oli natuke haisev ja väsinud. Väga ei soovita seetõttu. Kui raha otsas, siis käib kah.

Mina sõitsin kõige kiiremaga,see läheb 1.27 kuid pilet oli 29EUR( Amica), kõrvad olid pidevalt lukus tunnelitest läbi sõites.

.. aga omal käel. Kas Napolis Pompeisse teed leida on raske?

Napoli rongijaamas on viidad, mis suunavad väiksematesse linnalähirongidesse, millega lihtne Pompeisse sõita. Pompei raudteejaamast on üle tee infokeskus, kust algab atraktsioon. Väga lihtne oli.

Amica tähendab 20% odavamat piletit, see tuleb osta hiljemalt reisieelsel päeval. Kehtib ainult premium-rongidele (Eurostar, Alta Velocitta), tavalistele regionaalrongidele mitte. Pompeisse saab Napolist Circumvesuviana rongiga, pilet on odav ja sõit kestab umbes pool tundi.