Rovaniemi ja Jõulumaa külastus

Kuna tripis infot vähe (ja vana), siis alustan uut teemat.

Sooviksime (arvatavasti jaanuaris) perega Jõulumaale minna. Lapsed 6 ja 1,5 a.

Kuidas oleks kõige mõistlikum -lennukiga, ise sõita või pidi olema ka autorongi variant. Lennukiga kõige mugavam, samas oleks ilmselt ka autot vaja.

Kas keegi Teist on sõitnud talvel sinna oma autoga või autorongiga ja oskab soovitusi jagada? Igasugune info on väga teretulnud :)

Autorong on päris kallis ja magada seal mugav pole. Pigem lennuk või auto, hästi planeerides lennuk ehk isegi odavam kokku.

1
0

Kunagi ammu oleme 3x autorongiga käinud, 1x Rovaniemis ja 2x põhjas suusatamas . Minu arust oli küll ok ja lastele ka elamus. Samas on see autorong ikka tipphooajal väga kallis, aga väikeste lastega mugam, kui ise kogu tee autoga sõita.

Rovaniemis võtsime ööbimiseks kämpingumajakese, vägagi romantiline oli. Olime päris mitu ööd ja sõitsime veidi ka ümbruses ringi, käisime päeva ka Rukal ja Kuusamo spas. Kusagil oli ka üks lumine loomaaed. Tagasi sõites läkisime rongile äkki Oulust hoopis ja käisime ka sealses spas.

Kemis on ka jääloss, aga see avatakse vist veidi hiljem. Oleme seal lastega käinud, aga siis tulime Yllaselt ja läksime Oulus rongile.

0
0

Külastasin lastega jaanuaris (2023) Rovaniemit. Kaalusime samuti oma autoga minekut ja autorongi. Piletid autorongiga olid suhteliselt kallid + ajakulu oleks suur olnud, tahtsime minna nädalavahetuseks. Võtsin Finnairi lennud, reede hommikul Tallinnast (kell 12 juba Rovaniemis) ja tagasi pühapäeva õhtuks Tallinnas. VÄGA MUGAV! Lennupiletid ka suhteliselt kallid 250 eurot/ in edasi-tagasi, aga ajaline kokkuhoid ja mugavus maksabki :) Kohapealt rentisime auto, terveks nädalavahetuseks oli 350 eurot koos kindlustusega, üürisime korteri (kolme toaline apartement) 450 eurot. Nädalavahetus oli täiesti piisav aeg, saime kõik tehtud, mis Rovaniemil pakkuda on. Tegemist ei ole kindlasti soodsa reisiga, kuid elamused nii lastele kui täiskasvanutele garanteeritud! Olime kõik vaimustuses huskyde sõidust, meie vaieldamatu lemmik! :) max 3 päeva Rovaniemi külastamiseks, muidugi kui soov suusatama minna, siis pikemalt, aga Jõuluvana külastus ja sellega kaasnev saab kenasti 3 päevaga tehtud.

Soovitan lennuki varianti, väga mugav ja mõnus nädalavahetus, mis oli täis elamusi! :)

1
0

Jaanuar on hea aeg Punakuue külastamiseks, kohalikel on talvepuhkused enamjaolt läbi ja lapsed koolis ja arvestades olukorda, puuduvad ka need õlakottidega persoonid, kes igale poole vahele trügivad ja paaniliselt oma võsukestele Ded Morozi ja Snegurotškat püüavad näidata. Jõuluvanal rohkem aega ja ka töötubades pääseb kohe löögile, pole järjekordi ehk nädalavahetused välja arvata. Kes on huviline ja on virmalistest huvitatud, soovitaks võtta majutus Rovaniemist ikka vähemalt 8-10km kaugusele, sest on käibel uus sõna "valgusreostus". Neid klaasist või klaaskatustega mökke peaks jaanuaris saada olema küll. Nüüd transpordist Rovaniemi. Jällegi individuaalne ja perekeskne. Ei kujuta väga ette ilma autota olekut, eriti lastega. Kindlasti kiireim variant on lennuk, odavaim on oma auto. Kalleim ja ka aeganõudavam on rong. Olen minagi Pasilas auto rongile ajanud ja Rovaniemis maha sõitnud. Oleme seltskonnaga teinud "challanget" ja vaadanud, kes oma perega jõuab ennem Levil olevasse mökki, kas rongiga või sõites. Hki sadamast peaks Rovaniemi Santa Claus Villagesse olema umbes 9-10 tunni tee. 2+2 tee on kuni Mikkeli -Jyväskylä ristini, ennem Oulut ja Oulu- Kemi vahel on 2+2 lõigud , Kemi - Rovaniemi vahel on kaameraid suht tihedalt. Oulust hakkavad tulema põhjapõdrad, kui keegi vastutulev auto vilgutab, ei tähenda see, et teie autol tuled ei põle või, et ametnik kiirust mõõdab, vaid , et kurvi taga on põhjapõdrad teeääres või teel. Nad suht flegmad olevused. Saab sõita koertega ja teha ka põdrasaanidega pikemaid retki, koos söökidega. Ka lumesaanide safarit saab kogeda. Ennem minekut tasuks heita pilk ka ilmateatele, oleme olnud -39 küll Levil, ent ka -25 ülespoole on lastega suht ebamugav, paljud välitegevused jäävad siis poolikuks või hoopiski ära. Nautige polaarööd ja edu!

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased