Rulluisutamine Egiptuses.

Plaan siis minna soojale maale ja rullikud kaasa võtta. On kellelgi tedmisi või häid mõtteid kus peale liival lesimise saaks ennast natuke ka liigutada?

Kuna mul ka üks paar kapis tolkneb siis ma olen vahel vaadanud et kui kinkida mõnele beduiinilapsele Sharmis, ons tal sisi nendega ka kuskil midagi teha? Üldiselt eriti pole sest Sharm vähemalt on üsna permanentselt kaldu mägedest mere suunas ja kõiki muid pidi ka. Lisaks on seal täiesti tapvalt kõrged kõnniteeservad ja tagatipuks pole miski sile kõnnitee vaid midagi nagu seal Pirita tee servas rullikutee kõrval jookseb, nakat-nakat nagu siberi rongis, kuigi (muidugi) "ilusamad". Egiptuses peab kõik ilus olema! :) seetõttu lihtsat asfalti promenaadile juba naljalt keegi maha ei pane. (Vist) ainum koht on Nabqis seal uute suurhotellide kandis, mis on tegelikult üsna kenake, tõesti sile asfaldiriba otse ranna piiril, noh selline 2 km pikk. Võib olla veidi liivane kohati aga mitte väga.

Ja Sharmis kui sa nendega filmi ei satu siis kohalikesse uudistesse võib juhtuda et küll :D. Iseäralike loodusnähtuste rubriigis. Never seen...

Muidu enda jaoks ma mäletan kunagi, et Lanzarote tundus selline koht, mis on sile-sile ja lisaks ka lage-lage, aja hõlmad laiali ja tuul veab!

Sharmi kohta eriti ei tea, aga Hurghadas ei saa, seal pole sellist kohtagi. Kõnniteedel on kõrged järsud servad, mis on kohati ära lagunenud, vahepeal kõnnitee puudub täiesti, paljudes kohtades pole isegi asfalti.

Niipalju siis toredast mõttest, kohe vesi peale :). Kas Nuweiba ei kannataks. Seal pidi sadama ja küla vaheline lõik olema kuskil 6km ja suhteliselt väikese liiklusega. Asfalteeritud ja puha (asfalt-suhteline mõiste).
Palkaks kaks autoga beduini, ühe ette ja teise taha ning ise oleks kotletina vahel.
See oli mudugi nali.

Ise olen harrastanud kand- ja varvas süsteemi nii Nuweiba keskusesse, kui ka sadamasse. Asfalt oli selle aasta jaanuari seisuga täiesti rullitamiskõlbulik.
Ma muidugi ei tea, mis näoga need beduiinid sind seal vaatavad, kui sa oma rullikud alla paned :D. Ilmselt reisi lõppedes pead sa need jalavarjud neile maha parseldama.

Muuseas, sa andsid mulle hea mõtte odavamaks ja kiiremaks liikumisviisiks sealkandis :D.

Võta heaks. Asfalt siis enam vähem. Tuleb siis panna väiksemad, pehmemad - ja vähemtundlikumad rattad alla. Aga liiklus?

Või Fuerteventura (hakkasin kahtlema aga üks kahest igatahes).

Mis tihedat liiklust sa ikka külavahelt otsid. Mõni üksik auto.
Eks see rullitamine muidugi sõiduteel pisut riskantne, eks neid sõidumeistreid (autojuhte pean silmas) leidub sealgi.
Mina vihkan jälle neid tapvalt kõrgeid kõnniteeservasid ja marsin tavaliselt sõiduteel. No ei ulata mu jalg kaelataha!
Surm siin või Siberis, vahet pole :D.

on täiesti vöimalik, eriti linnast löunapoole ilusatel, hästi valgustatud promenaadidel. Olen juba siin näinud rulluiskudel nn. liiklejaid, muide ka kohalikke, egiptlasi.

// Olen juba siin näinud rulluiskudel nn. liiklejaid, muide ka kohalikke, egiptlasi.//

Ega juhuslikult Tartu ja Hurgada jälle sassi ei läinud :D?

saltunja.

Niinimetatud promenaad. Kas see tähendab jupikest asfalti mere kalldal, kus turistid kui ka kohalikud kätest kinni ilusat ilma naudivad jne. Valgustus on muidugi hea, see kaotab ajalised piirangud. Ühesõnaga, kui pikad, laiad ja rahvarohked need promenaadid on? Ei tahaks kogu aeg hei-hei hõigata ja akrobaatilisi liigutusi teha. Täpseid numbrilisi andmeid ei oota, nii enam vähem.
Mis siin salata, ega neid teid siin koduski palju ole ja suur fanaatik ka ei ole.

Sinna hästivalgustatud promenaadidele on munakivitee tehtud (lamav politsei), et autod üle 10 km/h sõita ei saaks, aga kõnniteed on ikka kõrgete äärtega :D.
Egiptyana´l on vanad andmed.

Miks Sind need kõnniteed ja nende servad nii hirmsasti vaevavad. Ma ei kavatse neid kasutada. Ikka mööda puhast sõiduteed. Ja nüüd tuleb kindlasti kommentaar: Kui sõidutee sobib, siis pane aga Sharmist Taba poole punuma.

Oeh, Andres, ma enam ei jaksa :D.
Sõidutee ju ongi nagu munakivitee.

See küll teemaväline, aga Saltunja ju nii lahe nimi, sellist annab leiutada. Sultanja, sa peaks äkki nimevahetusele mõtlema, Eha tuleb äkki ristiemaks :P :P

"Kulamus" Merca ja jälle sa pidid kõik välja lobisema :D.
Just mõtlesin, et kas valida rulluiskudel ristiemaks sind või Ehat...
Homme annan teada personaalselt oma valikust :D.

saltunja.

Ma olen muidugi meelitatud;)

Mis valgustusse puutub, siis millagi esimestel nädalatel Sharmis ma küsisin kohalikelt et: miks teil autod pimedas ilma tuledeta sõidavad, see on ju ohtlik. Miks ohtlik? küsisid nemad vastu. Meil on ju tänavad valgustatud.
(ei ole nali ega anekdoot!)

Sharmist Taba poole kui rullikutel punuma panna, siis võib küll esimesest mäekurust saada sellise hoo sisse, et ei pruugigi enam enne Nuweibat kanda maha toetada :P.
See-eest meenus mulle kohe, et Sharmist El Tor'i ja sealt edasi Ras Sudri ehk Suessi poole, kui Sharmist väljumise kurvid välja arvata, kulgeb tee nagu lint läbi kõrbe, sirge ja tasane, mitusada km seda sirget nüüd oligi? 200 vast ikka. Asfalt on Egiptuse ms tõesti sile, pole too "pinnatud" krobeline mis Eestis. Kogu aeg mõtlen kuidas nad oma viledate kummidega selle peal püsivad. Ainus mure, et päevasel ajal just sõidavad liinibussid, ja kaubaautod, kuna turisti tuleb ju hästi toita. Kuhu nende eest põigata? Kõrvale liivahunnikusse?

Maailma parim rullikusihtpunkt.. ma arvan see vääriks omaette teemat.

Olles hetkel Nuweibas, arvan kyll, et siin on piisavalt rulllitamiskolblikku soidutee asfaltit ja liiklus ikka ysna vaikne. Mul on endal sama mote ammu olnud, et votan siia rullikud kaasa, aga tassida pole viitsinud...Ja mis need kohalikud ikka nii vaga peaksid vahtima...nad vahivad sind ka ilma rullikuteta kui jooksed voi joogat teed. Pealegi hommikutunnid enne 9 on suhteliselt inimtyhjad kui kulged Tarabini voi hoopis sadama suunda. Sellist asfalti kus rullitada, on Nuweibas kilomeetrites. Olgu, homme vaatan kullipilgul kvaliteedi yle ja annan tulemustest teada.

No mida veel tahta. Esitad küsimuse- kus, mis ja kuidas. Tuleb vastus- vaatan üle, teen pinnase proovid ja annan teada. Pots, oled kuld!:)
Mis puutub rullikute tassimisse, siis mis sa ikka sinna kaasa võtad. Paar särki, hammbahari, prillid. Rullikud kaaluvad paar kilo. Jääme siis vastust ootama.