Ryanair

Tere!

Kas kellegil on kogemusi Ryanairi käsipagasi mõõtmete kontrollimisega? Nimelt, meil on 1 kott 5cm suurem, kui mõõtmed lubavad, kas nad on väga ranged mõõtmetega?

Kui mahub nendesse raamidesse, mis neil lennujaamas on, siis lubatakse. Saad lennujaamas ise järgi proovida ka. Kui Tallinnast lendad siis need on check-in laudade juures olemas.

Kui on tegu pehme seljakotiga, siis üldiselt nii ranged ei olda, sest seda annab mahutada. Endal oli ka mõõtudest veidi teine (ehk ühtpidi kitsam ja teistpidi laiem) ning liinil Tallinn-Bergamo-Tallinn ei tekkinud probleeme. Kuna enamus lendavad käsipagasi kõvade kohvritega, siis need lisatasuta pandi äraantavasse pagasisse, sest ei mahtunud muidu kõik lennuki salongi.

Ütlevad et esimesed ca 70 inimest saavadki oma pagasi salongi võtta, ülejäänute suuremad kompsud/pambud suunatakse lennuki kaubaruumi.
Nii et rehepapi mõttekäik võiks olla järgmine: minna pardale viimaste seas ning loota et pagasi saab väravas ära anda (Y)

See rehepapi mõttekäik pole paha aga märgiks siinjuures ära, et minul on kogemus just vastupidi s.t. ryanair enamasti vähemalt Tallinnast lennates võtab ära alguses sobiva arvu kohvreid alla ning viimastena peale minnes toimib sageli ikkagi see, et sa saad pagasi endaga lennukisse. Easyjet teeb samas üldjuhul vastupidi :)