Ryanair 90 large cabin bag limitation

Ryanair lubab igal reisijal ühe "suure" kohvri salongi - 55cm x 40cm x 20cm in size and 10kg.
Lennuki salongi mahu 90 kohvrit.

Küsimus - mis saab kui 90 kohta täis ja ma seisan kohver näpus lennuki uksepeal?

ise vastan

https://www.ryanair.com/ee/en/useful-info/help-centre/faq-overview/Baggage/What-cabin-baggage-can-I-carry

Due to cabin space limitations only 90 large cabin bags (55 x 40 x 20 cms) can be carried in the cabin, any bags remaining will be carried free of charge in the aircraft hold.

ülejäänute pagas läheb pagasiruumi. nad väravas loevad selle 90 täis ja ülejäänute käsipagasi kohvrite külge pannakse sedel ja see tuleb enne lennukisse minemist panna trepi kõrval oleva käru peale ja peale maandumist lennukist väljumiusel siis võtad sealt kärult oma kohvrikese kaasa. Seega kui tahad oma kohvri kindlasti salongi kaasa saada, siis ole väravas varakult kohal, et järjekorras eespool olla.

Kui mul on seljakott mille mõõtmed on näiteks
40 x 40 x 30-35 aga mis on täiesti pressitav (sisaldab ainult riideid)
40 x 40 x 20 mõõtmetesse - kuidas nad sellesse suhtuvad?

Mul on ka selline kogemus, et väravajärjekorrast sõltumatult käisid tädid rahva läbi ja lihtsalt teatasid osale, et teie koti me võtame pagasisse - valiti neid, kelle kotid olid suuremad või ebatavalisema (loe: mitte risttahuka ehk kohvri) kujuga. Kandilisi ja ühesuuruseid on lihtsam salongis riiuleisse mahutada.

Noh, ärgem seda massiliselt rakendage, aga kui oled seljakotiga ja saad nõude see alla paigutada ehk kleebise, lase rahus see kleebis oma kotile külge panna ja mõni meeter eemal eemalda see ning võta kott salongi kaasa. Istme alla mahub see igal juhul.
Praktikas kordades järgi proovitud.

Mainin juurde, et kuigi tavapäraselt saab selliseid "üleliigseid" kohvreid lennukist väljudes nn käru pealt, siis kord lennates Ryanairiga Roomast Brüsselisse sain ma oma kohvri hoopis Brüsselis lindi pealt (kust tavaliselt saab nn checked-in pagasi). See oli väga veider, sest mõistagi Roomas kleebiti kohvrile peale ainult pisike sildike lennunumbriga ja ei muud. Kui korjasin oma kohvri Brüsselis lindi pealt, siis mõtlesin, et ikka eriti kummaline lähenemine - mu pagas ei oleks kadumise korral kuigi hästi leitav ju, sest triipkoodi ega muid andmeid, mis pagasisildil tavaliselt on, seal Roomas väravas kleebitud paberil muidugi ju polnud. Õnneks läks hästi :)

Oleneb lennujaamast ka. Tallinnast Barcelonasse 2015 sügisel võeti kõik suured käsipagasid ära, 2016 valiti suuremad välja. Väiksemate kohvrite-kottidega lasti pardale. Barcelonast tagasi tulles said kõik oma kohvrite- kottidega pardale. Olime sabas suhts viimased.

Mul selline kogemus, et Riias oli väga korralik kontroll käsipagasile. Mõõdeti üle
need kohvrid,mis talle kahtlase mõõduna tundusid. Siis küsiti pardakaarti ja kui selgus, et see on käsipagasina kaasas, suunati ette lauda raha maksma( 50 eur)
Kuigi kohver mahtus lindiga mõõtes mõõtudesse aga kuna rattad olid nii laiali, et ei mahtunud sellepärast mõõdu alusesse. Ei aidanud miski seletus ka! See oli Ryanair, teiste lennufirmadega pole nii ranget kontrolli olnud.