Ryanairi uus lennuliin Tallinnast Frankfurt/Hahni

Jälle üks hea uudis. http://www.uudised.err.ee/index.php?06240277

Hahn on Ryanairi põhilennujaam Saksamaal.

Frankfurt-Hahnist saab Flibco bussidega http://www.flibco.com/ alates 5 euro eest Saksamaale Trieri, Luxembourgi ja Prantsusmaale Metzi ning Thionville`i.

Maini äärsest Frankfurdist asub lennuväli 126 km kaugusel, Luxembourgist 110 km kaugusel, Saarbrückenist 110 km kaugusel.

Frankfurt-Hahn`i lennujaam asub piirkonnas mida tuntakse nime all Grande Region. See on ala Kesk-Euroopas mis hõlmab Luxembourgi Suurhertsogiriiki, Rheinland-Pfalzi ja Saarimaa liidumaid Saksamaal, Lorraine regiooni Prantsusmaal ning Belgia prantsuskeelset osa Vallooniat ja Belgia saksakeelset kogukonda. Grande Regioni pindala on 65 401 km2 ja siin elab üle 11 miljoni inimese.

Kuna 27.märtsil avab Ryanair lennuliini Tallinnast Frankfurt-Hahn`i siis on kindlasti siiakanti oodata huvilisi Eestist. Mitte kõik ei kasuta Hahni vaid ümberistumiseks.

Seetõttu tegin Facebooki lehe Grande Region`i kohta : www.facebook.com/euroopasyda

See lehekülg hakkab tutvustama reisihuvilistele piirkonna vaatamisväärsusi, ajalugu, kultuuri ja reisimarsruute. Annab reisiideid ja püüab nõu ning jõuga abiks olla kõigile keda ootab ees siiasõit või kes tunnevad lihtsalt huvi selle äärmiselt rikka kultuuri- ja ajaloopärandiga territooriumi vastu.

Bussliin lennujaama vahetamiseks Frankfurt Hahn lennujaam->Frankfurt lennujaam->Frankfurt raudteejaam http://omnibusse.bohr.de/de/fahrplan.php?akt_linie=16&zuk_linie=0 Pilet 13 eur.

Hahni ei kasuta vaid Ryanair.

Islandlaste odavlennufirma Iceland Expressi lendab sealt suvekuudel üpris soodsalt Reykjaviki, edasi tagasi 197 eurot. Samuti peaksid nad lendama ka USAsse ja Kanadasse kuid selle kohta nende kodulehelt ma infot ei leidnud. Ehk oskab keegi kommenteerida.

Kolmanda lennufirmana opereerib Hahnis ungarlaste odavlennufirma Wizz Air kes lendab Hahnist Budapesti, Sofiasse ja Katowitcesse.

Homsest avab Ryanair uue liini Tallinnast Frankfurt Hahni. Lennujaamast suurde Frankfurti aga avas bussifirma www.flibco.com mõned päevad tagasi olemasoleva liini pikenduse. Ühte pidi saab sellega nüüd sõita Hahnist Frankfurt Maini raudteejaama ja lennujaama. Teist pidi aga nagu ennegi Saksamaa vanimasse linna Trieri, Luksemburgi ning Prantsusmaa linnadesse Thionvillei ja Metzi.

See Ryanair on ebakindel nagu naisterahva tujud. Ühtepidi avas liini teist pidi jättis juba ära mai kuus neljapäevased lennud.Olin jõudnud juba sealt kaudu väikse Euro tripi planeerida.Nüüd siis johaidii lehe järgi sunnitud tutvumine kohalike vaatamisväärsustega 2 päeva

Kus kandis plaanid sunniviisiliselt vaatamisväärsustega tutvuda? Kui Luksemburgis siis võin aidata juhul kui sel ajal ise kohal olen. Kui mujal ümbruskonnas võin ehk nõu anda mida teha või kuhu minna.

Suhteliselt lähedal asub Trier. Netist leitud info põhjal igati külastamist väärt. Kuna õnnestus võilevahinnaga piletid saada siis aprilli lõpus lähme sinna pikemat nädalavahetust veetma.

Trier on väga nunnu linn ja muidugi külastamist väärt, sealjuures on ta üks vanimaid linnu Saksamaal.

Olete õigel teel :)

Siin on mu varasem postitus Trierist ja mõnedest Moseli oru külastamist väärivatest kohtadest. http://trip.ee/content/saksamaa/moseli-j%C3%B5e-org.html

Kui tahate midagi täpsemalt teada siis kirjutage oma küsimused selle Moseli oru lingi all olevasse teemasse. Vastan suurima heameelega :)Trieris olen käinud mitmeid-kümneid kordi ning see linn on päris tuttav. Trippi Saksamaa alla olen mõned pildid ka pannud.

Facebookis on ka lehekülg Grande Regionist kuhu kuulub ka Trier: https://www.facebook.com/euroopasyda

Trier on minu meelest uskumatult ilus linn. Kaks päeva saab seal vabalt veeta, igav ei hakka.

Sooviks teada, mis aja veetmis võimalusi on Frankfurt Hahn lennujaama lähedal. Mingi ilus linnake, söömis kohta, ostukeskus, vms? Pean veetma 8 tundi lendude vahelt seal, aga päris lennujaamas istudes ei taha ka aega raisku lasta.

Hahni ümbruses asub palju toredaid ja ilusaid kohti kuid ühistransporti sinna lennujaamast ei lähe ja jala minemiseks on paigad liiga kaugel. Terminali eest väljub buss Frankfurti ja pileti saab osta terminali eest putkast http://omnibusse.bohr.de/routes/wtc/routes.php?action=detail&language=de&route_id=24. Samuti peaks Moseli orgu Cochemi sõitma mikrobuss kuid kuidas pileteid saab pead ise uurima http://www.airportshuttle-mosel.de/

www.flibco.com bussid sõidavad Trieri ja Luxembourgi kuid neile peab piletid eelnevalt ära ostma kuna bussist ostes on tunduvalt kallim ning sageli on ka bussid täismüüdud.

Ryanair alustas neljapäevaste lisalendudega Tallinnast Frankfurt/Hahni. Lennuk väljub õhtul kell 21.45 ja saabub Hahni kell 23.10. Trieri ja Luxembourgi minejad jõuavad veel 00.20 Flibco bussi peale.

On vaja jõuda Frankfurdist Hahni lennujaama hommikul u.8-9ks.Vaatasin bussiaegu Frankfurdist, et ajaliselt peaks jõudma 06.30 väljuva bussiga kenasti.Kas on kogemusi, kuidas on lood sellisel kellaajal bussi täituvusega?Saan aru, et pilet tuleb osta bussist ja mingit eelmüüki ei toimu.Järgmine buss on meie jaoks juba liiga hilja... Kas on mingit varianti B mõistliku hinnaga?Mis võib maksta takso? Kas on kedagi minemas sama teed 03.07 hommikul(võtaks takso kamba peale)? Tänudega,

Takso kindlasti mõistliku hinnaga ei tule. Frankfurt Hahn lennujaam asub 126 km kaugusel Frankfurdist.

See leht andis takso hinnaks 168 eur. http://www.airport-shuttle24.com/?nach=Frankfurt+am+Main+Hbf