Safari

Kas olete Safaril ka käinud? Kuulsat The big five olete ka näinud?

Rääkige muljetest :)

Olen käinud Kruegeri pargis, 4 päeva. Aasta oli 1998 st enne lõvide tuberkuloosi sealkandis. "The big five"st õnnestus näha kõiki, va ninasarvikut. Leopardi nägime öösafaril puu otsas, paistis küll enam-vähem ainult nina, aga linnukese sai kirja. Ninasarvikut muidu iseenesest ei ole keeruline näha, aga läbisime ninasarviku-piirkonna siis, kui pidime juba pargist välja kimama. Muidu peaks just leopard olema kõige keerulisem tabada. Ma ei tea paraku, kuidas defineeritakse safarit, meie sõitsime oma rendiautoga mööda parki ringi ja tegime loomi märgates peatusi. Päikeseloojangu ajaks tuleb jõuda laagrisse (neid on territoorimil palju). Ühel õhtul jäime hilja peale, sest meid pidas kinni noorte lõvide koloonia, siis vaadati auto enne laagrisse sisselaskmist põhjalikult taskulampidega üle, et ega me mõnda looma kihutades alla ajanud (kiirusepiirang oli enamasti mingi 40-50 km/h või vähem kui õigesti mäletan). Loomi kohtas pargis palju. Tundus sobivat nii neile, kes tahavad saada pilti ja kiiresti järgmise objektini kimada, kui ka neile, kes tahavad ühte looma pikemalt jälgida. Päikesetõusud ja -loojangud teadagi parim "saagi"aeg. Laagrid olid erineva kvaliteediga sõltuvalt sellest, kas ülemused olid valged või mustad. Ilma mingi põhimõttelise rassismita, lihtsalt tegelikkus oli selline - kus ülemused oli näha valgeid tähtsama moega töötajaid liikumas, seal kasteti päveal muru, kõik oli roheline ja ilma prügita; samas kohtades, kus personal oli kõik musta karva, maa tolmas, prügi vedeles ja naisi käidi duširuumi aknast piilumas. Võis olla muidugi ka juhus. Praeguseks võib muidugi palju olla muutunud. LAVi üldine turvalisus kuulu järgi kehvema poole...

0
0

Tere.

Kas Teist keegi on käinud safaril? Millised on peamised ohud safaril?

Tänud, kes vaevuvad vastama.

0
0

Kui isiklik ignorantsus rahvusparkides käitumise reeglite suhtes välja arvata, siis suurim oht on ehk see, et iga kord loomi ei näe. Eriti leopardi nägemine pidi tõesti olema õnneasi.

Krügeri pargi safaritest võib lugeda: Safari praktilisest poolest Kellelt võtta Krügeri rahvuspargi tuur?

Sealsamas blogis teistes postitustes pikemalt Krügeri loomadest-lindudest ja Lõuna-Aafrika Vabariigist laiemalt.

0
0

Meil oli kaks sellist juhtumit, et kui lõunale sõitsime, siis oli meie söögiplatsi puude all end sisseseadnud suur elevant-ikka üks hiiglasuur isane vantsik, kes kõrgus me söögilaudade vahel, oli võrdlemisi närvis ja hullema vältimiseks sõitsime teisele söögiplatsile ja teine lugu oli selline, et üks teine elevant, keda pildistasime, hakkas me autode poole tulema ja kuna meie auto seisis teel tagurpidi ja juht tagurdas vähehaaval, aga teine džiip oli näoga sõidusuunas ja see elevant asus siis meie kahte autot vähehaaval jälitama ja meil polnud aega ega võimalust ümber pöörata ja me olime ikka täitsa sabinas, õnneks keeras elevant korraks võssa... aga tuli sealt kohe jälle välja ja jälitamine jätkus. Lõpuks pööras ta siiski võssa ja me pääsesime terve nahaga. Elevantidel oli jooksuaeg ja nad olid väga ärritunud ja siis kuulsime ka lugu sellest, kuidas üks väike auto oli millaski elevandi poolt laiaks astutud, kus üks mees hukkus seal autos ja üks giid mingite loomade poolt nahka pandud, kes läks autost välja suitsu tegema, aga kõik mis autost väljas, see on loomadele juba saak, nii et omapead seal autoga seigelda küll ei soovita. Džiibid peavad omavahel sidet ja kui mõnda looma näevad, siis annavad teistele teada, aga omapäi sõitjad peavad ise otsima ja sellepärast ka võimalusi loomi näha vähem.

0
0

Lisussu, on Sul mingi kindel koht või rahvuspark kuhu tahad safarile minna? Kas liigud rendiautoga või ostad mõne tuuri? Või on kogu trip Sul alles planeerimisel? Saabusin LAV´st ja Svaasimaalt mõned päevad tagasi, nipet-näpet oskan soovitada. Käidud: Kruger, St.Lucia Game Reserve, Plettenberg Game Reserve, Mlilwane Wildlife Sanctuary - see juba Svaasimaal. Kirjuta plaanidest, natuke oskan aidata.

0
0

Kas keegi teab, oskab soovitada, kas Kapplinna lähedal on ka võimalik safarile minna 3-4 päevaks (koos siis transpordile mõeldud ajaga)? Sellisele, kus näeks ka lõvisid, kaelkirjakuid jne. Pärast erladi plaanis vaalade vaatamine, kuid kahjuks pikemale tuurile (nt Kruegeri rahvusparki) ei õnnestu minna. Tänud!

0
0

Kaplinna lähedal on erareservaadid. Enamasti tehakse seal 1-2 päevaseid safareid. Vt. näiteks http://www.fairyglen.co.za, http://www.aquilasafari.com, http://www.sanbona.com, http://www.inverdoorn.com, http://www.kaggakamma.co.za. Kindlasti pakuvad neid parke ka Kaplinna reisibürood. Eeldan, et otsinguga leiab neid murdu. Ja loomulikult saab infot ka Kaplinna väga asjalikust turismiinfost.

0
0

See veebruar sai ka Joburgi,Krügerit ja Durbanit külastada.Mulle meeldis enim Durban,sürr linn kus valge elanikkonna on asendunud mustad.Linna arhitektuuri areng oleks kui 80ndatel peatunud.Räpane, lärmakas linn kus me kuuekesi,4 last ja 2 täiskasvanut valget tundusime kui võõrkehad.Kohtasime linnas ka teisi valgeid kuid tegu oli tõsiste eluheidikutega.Narkaritest kerjustega.Sai ka Durbanit rannas surfatud,varustuse rentisime https://surfhq.co.zaSeal ideaalsed tingimused surfamiseks kuid vähese ujumis oskusega inimesel võib seal lainetus ohtlik olla.Kui ma seal oma surfilauaga nikerdasin uppus üks mustanahaline paarkümmend meetrit eemal lainetesse.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased