Salzburg

Kas keegi oskab soovitada häid söögikohti Salzburgis?
Mida võiks veel teha päeva jooksul seal linnas? Kindlus tundub põnev ja huvitav.

Enne, kui lähed, vaata uuesti yle 'Helisev muusika'. Salzburgi jöudes mine kindluse taha mägedesse, tömba kopsud öhku täis ja laula kogu maailmale 'The hills are alive with the sound of music..' :-) Vaade Alpidele ja linnale on shokeerivalt kaunis, see paneb vägisi laulma!
Syya vöid yksköik kus ja kui midagi välja ei oska valida, jäävad alati bierstubed (öllerestod) ja pitsad. Aga kui tahad öiget Salzburgi fiilingut, siis luba endale kellaviietee/kohvi ja köige öigem ja algupärasem sacherkook Cafe Sacheris http://www.sacher.com/de-original-sacher-torte.htm.
Mozartist ei tasu vist rääkima hakata.
http://www.salzburg.info/de/

Olime ka päeva Saltzburgis.Peale kindluse võiks Mozarti sünnimaja ikka külastada. Mirabelli lossiaed. Seal ka "Helisevast muusikast" tuntud vaated. Veel soovitaks Hellbrunni lossi ja aeda, www.hellbrunn.at , kuigi see jääb kesklinnast veidi eemale. Mõnusad trikipurskaevud. Vanalinn ise oma fiilinguga on läbijalutamist väärt. Meie käisime veel loomaaias, selline mõnusalt väike mäeküljele ehitatud koht.

Kindlus kindlasti (Hochensalzburg)! Sinna saab funikulööriga üles sõita ja ajaloomuuseum on väga kift! Meie käisime lastega ja ära nad ei tüdinenud.

Saltzburgile lähim on Bad Dürrenbergi soolakaevandus (http://www.salzwelten.at ).
Tasub täitsa külastada, eriti lastega ;-)