Samaria

Kas keegi oskab nõu anda, kuidas on kõige parem minna Samaria mäekurusse?

Kerged riided ja tugevad jalatsid.

Käisin aastaid tagasi lihtsal viisil. Olin Kreeta saarel puhkusepaketiga. Ostsin tänavalt ühest reisibüroost ekskursiooni Samaria kurusse, õigemini kanjonisse. Hommikul tuli buss hotelli juurde, viis kohale, kella 9-st lasti sisse, teisest otsast sai laevaga busside ooteplatsile ja kenasti hotelli tagasi. Tol aastal avati kuru hooajaks 18. mai paiku, oleneb ilmastikust.

Täpsustan siis: mis viisil oleks sinna kõige parem kohale jõuda ja pärast tagasi saada?

Jäid kanjoniga rahule ja palju see ekskursioon ühele inimesele maksis?

Ma ei ole hinnas enam kindel, see oli aastaid tagasi ja hinnad kindlasti muutunud, võin vaid öelda, et oma keskpärase rahakoti juures ei tundunud see üüratu kallis. Rahule jäin väga. Käisime mais, kui see esimest nädalat pärast talve avatud oli. Vulisev vesi oru põhjas ja lilled nõlvadel. Joogivesi mäeseinast - oma kruus või pudel kaasa. Mälust võttes 14 km kanjonipõhja, mitte liiga raske, suunaga mäest alla, vahepeal üle oja hüpata, siis 4-5 km tasast maad mereni. Rannal restoranid, saab laeva oodates süüa ja puhata. Minu üks meeldivamaid matku. Soovin ilusat puhkust.

Üks tore reisikiri: http://cranberry11.blogspot.com/2007/06/3-pev-neljapev-samaaria-kurus.html Me käisime organiseeritud matkal. Buss viib ja laev toob, ei pea ise orgunnima.

Kindlasti tasub osta kohapealt ja mitte reisibüroost, hind väga erinev. Kreetal on ka palju muid kohti kuhu reisibürood ei vii, nt. Zeusi koobas on väga super koht. Kui huvi, siis võin anda nõu, kuhu minna ja mida vaadata. Ise olen selle saare äärest ääreni läbi sõitnud. Minu mail: indrek.raspel@gmail.com tel. 52 66 722

Pikkus 16km ja langus 1800m. Järgmisel päeval on trepist allaminekuga raskusi. Tegemist on KANJONI, mitte kuruga.