Sarajevos majutus

Palun kontakti või nõuanet, leidmaks odavat majutust Sarajevos juuni keskel. Minek autoga Eestist ja edasi liiguks lõuna poole. Mulle tundub, et Sarajevo peaks olema suht odav. Vähemalt Horvaatiast võiks odavam olla. Samas ühe hosteli olen küll leidnud 45 EUR eest 2-ne tuba. Kas kellelgi oleks jagada kogemust kodumajautusest ja vahest ka kontakt!?

Meie olime hostelis nimega "Bistrik", http://www.boo.com/sarajevo/hostels/hostel__guest_house_bistrik. Soovitan. Õigemini polnud see päris hostel, oligi rohkem kodumajutuse sorti koht.

Kogu me reisikiri on http://no.spam.ee/~kaur/m/bosnia_2006.html. Sarajevo on ilmselt kõige huvitavam Balkani linn üldse. Toredat reisi!

Sarajevo kesklinnas olid turisti infopunktid. Tahtsime tavalist linnainfot, aga seal pakuti ainult majutust. Teenindaja ei saanud meist midagi aru, sest oli inglise keelsed laused pähe õppinud ja kordas neid iga meie küsimuse peale. Igal juhul pakkus ta meile mingeid suht odavaid dormitore. Meil oli selleks ajaks majutus olemas - kuskil äärelinnas kahene tuba, mis vist maksis 17 euri inimese kohta. Aga aadressi ei mäleta.

Olime perega mõned aastad tagasi umbes 5 km kesklinnast väljas Banana City hotellis(hostelis), vaata ka www.banana.ba. Toad 20-50 EUR sõltuvalt voodite arvust. Kuigi asub "banaanimüüjate" (st. mingi turu või kaubabaasi hoovil) ja ümbruskond pole ehk kõige romantilisem, olid meie tuba ja hommikusöök päris hea hinna-kvaliteedi suhtega

Sarajevo vanalinna servas selle jõeäärse suure tänava ääres on täitsa viisakaid kohti, kus eelmine aasta oli 15EUR koht. Ise olime kolmekesi kolmeses toas hinnaga 15 EUR nägu. Samas kui turismiinfost küsida, siis ümber vanalinna on ka päris palju erinevaid odavaid kodumajutusi nii hommikusöögiga kui ka ilma. http://www.hostelworld.com on samuti abiks. Sealt tuleb umbes 14 vastet hetkel Sarajevo kohta.

Majutuse kohta ei oska öelda, aga liikluse kohapealt tunduvad Eesti teed lausa headena võrreldes Bosnia omadega. Liiklusmärke ja teeviitasid kohtab siin harva, haruldased pole siin varingud, kitsad teed aeglane liiklus. Möödasõidud on selle tõttu riskantsed. Ametlikult on lubatud asulavälisel teel 100 km/h , aga hea on kui saad 60 km/h sõita. Rahvusautoks on siin kohalikel kujunenud VW Golf 2 ja nendega siin võistelda ei maksa. Mootorratturid ja rollerijuhid eriti kiivreid ja turvavarustust ei kanna ja kuna pole selle kohta seadust siis trahvi ka selle eest ei tehta. Tuled peavad põlema nagu Eestiski. Foori taga peatudes võivad kuskilt mustlased välja karata, kes su autoklaase puhtaks nühivad ja sellega raha üritavad teenida, ning kui sa ei maksa siis valavad auto peale mingit löga. Need on võibolla natuke ebameeldivamad asjad, mida siiv võib kohata.