Seattle-Vancouver Amtrakiga

Kas teist keegi on sõitnud rongiga Seattle`ist Vancouverisse ja tagasi? Mõte on hommikul minna, käia linna peal, ööbida hotellis ja teisel päeval Seattlesse tagasi.

Mind huvitab kuidas on korraldatud USA piiriületus tagasiteel? Kaua see protsess aega võtab ja kus see toimub? Kas raudteejaamas või piiril?

Või eelistada siiski autot?

Tänan!

Tere, Johhaidii! Kas oled oma sõidu rongiga teinud? Minul tuleb juunis 2016 teha rongisõit suunal Vancouver-Seattle. Tunneks huvi, kuidas toimis, kas pileti ostsid jaamast või juba varem ette? Kuidas oli piiriületus?

Tänud!

Sõitnud seda ei ole, ent ametlik Amtraki info piiriületuse kohta on siin: https://www.amtrak.com/crossing-the-us-canadian-border ning reisijate kogemused siin: http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g60878-i74-k4229367-Seattle_to_Vancouver_by_Amtrak-Seattle_Washington.html

Kokkuvõtlik ülevaade:

  • nii USA kui Kanada piirivale ja toll asuvad Vancouveris, s.t. Vancouverist tulles tuleb rongile pääsemiseks läbida kontroll ning Seattlest tulles tuleb kontroll läbida rongilt maha tulles, rong piiril ei peatu;
  • piletit ostes tuleb sisestada ka piiriületuseks vajalikud dokumendiandmed;
  • sõita saab nii rongi kui ka bussiga, rongi puhul olevat piiriületus lihtsam;
  • neil, kes ei ole USA/Kanada kodanikud, on soovitav min tund varem Vancouveris raudteejaamas olla.

Ei ole veel seda sõitu rongiga teinud ja sellel korral ei tee ka. Täpsemat reisiplaani koostades leidsin, et Seattle-Vancouver-Seattle võtab aega vähemalt kolm päeva kui soovida ka põgusalt Vancouveriga tutvuda. Seepärast jätan need kaks ja pool reisinädalat vaid Washingtoni ja Oregoni osariikide jaoks. Kanadas tiirutasin eelmisel suvel. Kui siiski väga suur vahtrasiirupi isu peale tuleb teen Port Angelesest päevatripi praamiga Victoriasse ja tagasi.

Victoria on hea valik ja seal soovitav ka Butchat gardensi aeda vaadata.