Seišellide reisi tagaside koos videoga

TereOlime märtsi lõpus 2,5 nädalat Seišellidel. Külastasime Mahe, Praslini ja La Digue saart. Lisaks reisile toimus Seišellidel ka meie pulmatseremoonia. Täpsemalt saad lugeda sellest siit https://evelinsjourney.wordpress.com/2018/08/11/abielu-varbad-liivas/Kokkuvõtlikult kena koht, väga ilusad rannad. Mahe saarel on palju matkaradasid, kellele meeldib pigem aktiivne puhkus. Praslini saarel olid minu arust parimad rannad ujumiseks. La Digue saarel olid rannad küll väga ilusad aga suurte lainete ning kivise põhja tõttu ei olnud ujumine nii mõnus, kui Praslini saarel.Rääkides eelarvest, siis hinnatase on üsna krõbe võrreldes näiteks aasiaga. Ööbisime self catering kohtades (tegemist oli kõigi mugavustega ühetoalise korteriga) ja tegime üldiselt ise süüa, vahel lasime peremehel ka teha. Tuleb arvestada, et hinnatase toidupoes on üsna kõrge. Näiteks sai 2 eurot, juust ja sink kuni 4 eurot jne. Lõunat ostsime üldiselt kohalike take away kohtades, sealne toit oli nii 4-5 euro ringis. Sageli oli seal lauad-toolid ja sai mõnusalt süüa või läksime ja istusime ookeani kaldal. Mahel ja Praslini saarel kasutasime kohalikku transporti, autorent ei ole kindlasti kohustuslik. Ühistranspordivõrguga oli kaetud suur osa saarest, pilet maksis 50 eurosenti. Fikseeritud hind sõltumata sellest, kas sõitsid ühe peatusevahe või kümme.Kui keegi minemas ja soovib täiendavat lisainfot, siis julgelt võib mulle kirjutada. Kui oskan, siis vastan.Meie reisivideo leiab siit 

Kuidas liikusite saarte vahel? kohalike praamidega? Kuidas piletite hinnad? 

Liikusime kohalike praamidega.Kui piletid vähemalt mõned nädalat varem osta, siis saab hindades "early bird discounti". Kaks pikemat otsa olid 40 euro kanti suund ja lühem Praslin-La Digue oli 15 eurot.Piletid ostsime https://booking.catcocos.com/Siit näed hindasid, sest need kindlasti erinevad sõltuvalt hooajast.

Aitäh info eest! Milline saar kõige rohkem meeldis? Kus kui kaua olite? Meil minek novembris lapsega 10 päeva ja kuna tahaks täielikku rannapuhkust, siis hetkel on majutus broneeritud La Digue 5 ööd, Praslin 3 ööd ja Mahe 1 öö. Olen foorumitest uurides arusaanud, et Mahes pole väga miskit teha, eriti kui lapsega puhkama minna ☺️

Ja üks nipp veel, Seišellidel on takso väga kallis. Takosõidu hinnad varieeruvad sõltuvalt sõidu pikkusest 25-40 eurot.  Kohaliku transpordiga saab nii lennujaamast, kui ka sadamast kergelt liikuma, bussipeatused on lähedal aga kohvriga bussi ei lasta. Meil olid 60l seljakotid ja nendega saime kenasti bussi. 

Meie olime 2,5 nädalat. La Digue saarel olime 4 ööd, Praslini saarel 5 ööd ning ülejäänud aja Mahe saarel. Kuna me oleme aktiivsed reisisellid, kellele meeldib matkata, siis meile Mahe väga meeldis. Seal oli palju matkaradasid suurepäraste vaadetega ja tegelt väga palju ilusaid liivarandasid oli ka.Meile meeldis Praslini saar kõige enam, Anse Lazio ja Anse Georgette olid meie lemmikud rannad üldse, ilusad liivarannad ujumiseks, ei olnud suuri laineid. Anse Georgette on väike ja väga ilus rand, sinna saab kas matkates või siis läbi ühe luksusresorti golfiraja. Päevas saab läbi resorti minna 25 külalist, seega kui soovite sinna minna, siis oma koha peab broneerima kohe kui saarele jõuate. Meie jätsime selle oma eelviimsele päevale ja avastasime, et  kõik kohad olid juba ammu täis bronnitud. Läksime siiski resorti ukse taha ja hakkasime valvurit moosima, õnneks saime sisse aga see oli puhas õnn ja diplomaadioskuste proovilepanek.La Digue oli ka mõnus saar ja palju ilusaid randasid, kuid seal meile ei meeldinud see, et paljudes randades olid kas väga suured lained või kivine põhi. Vaated olid ilusad aga väga mõnus ujuda ei olnud.Kui soovite lihtsalt rannas olla ja puhata siis La Digue ja Praslin on hea valik. Mahe on suurem saar ja seal on rohkem müra, palju autosid jne.Praslini saarel ööbisime sellises kohas: https://www.booking.com/hotel/sc/chalets-anse-possession.et.html?aid=357026;label=gog235jc-hotel-XX-sc-chaletsNanseNpossession-unspec-ee-com-L%3Aet-O%3AwindowsS10-B%3Achrome-N%3AXX-S%3Abo-U%3AXX-H%3As;sid=1ee07fd890715c8c387d13a6c73370ad;dist=0&sb_price_type=total&type=total&Minu arust oli hinna ja kvaliteedi suhe paigas ja omanikud (vanem paar) olid nii toredad, tegid meile kingitusi ja andsid värskeid puuvilju. Seega soovitan seda kohta, kui teil majutust veel ei ole :)

Super info ☺️Veel küsimus, mis programmiga video tehtud? Väga hea video

Me kasutasime filmorat aga tegelt väga ei soovita, muutub aeglaseks aga samas algaja jaoks jällegi lihtne kasutada. Kui sul gopro klipid siis pole hullu aga drooni klippidega on üsna tülikas. Hetkel otsime alternatiivseid lahendusi tulevaste reiside jaoks :)

Wow, Šeišellid tundub täpselt nii paradiis, nagu peas ette kujutasin! Nt Mauritius pigem vau-efekti ei tekitanud, seega nüüd tahakski Šeišellidele suuna võtta. Küsin, mida seal reaalselt veel teha oli peale rannas lebotamise ja Mahe puhul matkamise? Paljud ju hirmutavad jutuga, et võib igav hakata...Teiseks, kas see oleks sihtkoht, kuhu väikse lapsega minna, nt 1,5-2aastasega? Kolmas küsimus hinnataseme kohta - kirjutasid, et on krõbedam kui mujal Aasias ja ka toidupoes hinnad kõrged. Kas hinnatase on siis võrreldav Eestiga või ikka tuleb arvestada veelgi kallimate hindadega kui kodus? S.t kuna “kallis” on natuke suhteline mõiste, siis millega võiks hinnataset võrrelda? Või too nt välja teie keskmine majutuse hind öö kohta, päeva rahakulu või ühe eine maksumus keskmises toitlustuskohas vms :) Ja milline on parim aeg sinna reisimiseks arvestades ilma ja turistihordide liikumist, muidu dets-märts on ju ka vihmahooajaks nimetatud...?Tänud juba ette!

Kui ausalt öelda, siis ega seal midagi muud suurt teha pole,  kui niisama ringi jalutada, loodust imetleda, rannas mõnuleda ja matkaradasid avastada. On ka võimalus minna päevastele paaditrippidele lähedal asuvatele saartele  või siis snorgeldama/sukelduma. Meil ei hakanud igav, rannast randa seiklemine on ka ju tegevus. Seal oli väga palju peresid, väikeste lastega. Panin tähele, et suurem osa turiste olidki, kas väikeste lastega pered või 40+ inimesed. Meie self-catering kohad maksid 50-72 eurot öö, kõige kallim oli La Digue majutus 72 eurot koos hommikusöögiga.  Restoranides olid toidud ca 15-20 eurot aga söögikioskitest sai 4-5 euro eest süüa. Söögikioskitest pakuti näiteks pihve friikatega, kanakarrit, kalakarrit, kanakoibasid jms. Lõunal sai 4-5 euro eest hiinatoitu take away kohtadest. Toiduhinnad olid näiteks sellised, et saiapakk 2 eurot, lihatooted 4-6 eurot, burgerijuust (ainuke juust mida nägin) 2,5 eurot. Hinnad muidugi varieerusid päris palju, sõltudes sellest, kas pood asus turistipiirkonnas või mitte.Meie käisime märtsi lõpp-aprilli keskpaik ja ilmad olid head, mõned päevad oli veidi pilves aga see oli pigem värskendav, kuna kraade oli sinna 30. Mõnel päeval veidi tibutas ning ühel ööl oli äike aga see ei seganud meid kuidagi.

See Golfikuurorti turvamees laseb ilmselt kõik sealt väravast läbi, te pole ainsad, kes sama süsteemiga ennast läbi rääkisid!:) 

Mul tekkis küsimus, kas nägite ka gigant kilpkonnasid? Võtsite selleks eraldi päevatripi mujale saarele?

Ei võtnud eraldi trippi kuhugile. Praslini saarel elasid need hiigelkilpkonnad meie ööbimiskoha aias, käisime neid seal toitmas, videol seda ka korra näha. La Digue saarel me nägime kahte-kolme kilpkonna kui jalgratastega ringi sõitsime. 

Ella123, rääkides videotöötlusprogrammist, siis mina kasutan juba 8? aastat Powerdirectorit ja väga rahul https://www.cyberlink.com/products/powerdirector-ultra/features_en_EU.html?r=1Mis droonivideode monteerimisse puutub, kui need nt 4K, arvuti aga nõrk, siis jäädki tegema (täpselt põhjust teadmata raske soovitada). kindlasti soovitaks 64bit, mitte 32 (kui Windows) piisavalt RAMi jne. Maci kahjuks ei tunne.

Tänud AndresR, tutvume Sinu poolt soovitatud programmiga :)