Viimased kommentaarid

Olen kolmel korral käinud Yukatanil ja iga kord ka autot rentinud.

Suhteliselt reegliks on kujunenud järgnev - A: Rendis tekib palju lisakulusid igasugu kindlustuste kujul; B - Politseinikud üritavad päris tihti trahvida, esimene jutt on kohe, et võtavad load ära ja pead tulema järgmisel päeval politseisse trahvi maksma. Iga kord pääseb altkäemaksuga. Kiiremaks liikumiseks sobivad hästi kiirteed (tasulised), muidu külade vahel jäädki sõitma. Cancun minu arvates suht mõttetu koht, Palya on juba lahedam ja Tulum on kena, aga ööbimise mõistes kallis. Väga lahe ja eraldatud koht on Xolboxi saar. Seal pead enne praamile minekut paraku auto Chiquila sadamasse jätma. Võib ka taksoga minna kui raha palju. Kuidas sinna saab - googelda. Tulumi ja Valladolidi piirkonnas on palju püramiide ja veel rohkem igasugu centotesid - neid on palju ja need on megalahedad, Ik Kil näiteks. Aga google aitab taas. 

See Golfikuurorti turvamees laseb ilmselt kõik sealt väravast läbi, te pole ainsad, kes sama süsteemiga ennast läbi rääkisid!:) 

Korfule saab suvel kõige kiiremini, Tallinnast otselennud 3tundi. Pole mingeid ümberistumisi ega ootamisi.

Sai just käidud seal, samuti omal käel ja pikemalt ette planeerimata (videodokk tuleb ka, aga hiljem). Jällegi esimene küsimus - mis on täpsemalt teie reisi eesmaärk, kas rannad ja loodus või turistilik linnamelu. Bavaros peatusin kahjuks väga lühikest aega, kuid tuttavate hinnangul on seal kõik laisale turistile olemas - rand, söögikohad, kaubanduskeskused, klubid jne. Kui aga see ei huvita, siis ei soovita seal aega raisata. Ja väga oluline on ka see, millega plaanite ringi liikuda. Punta Canast Samana kanti on väga pikk teekond, ühistranspodiga suht keeruline ja pikem sõit kui rendiautoga. Samas ise liikluses olles tuleb olla väga ettevaatlik, sest liiklus on väga GRAZY ja igasugusteks ootamatusteks tuleb valmis olla. Õnnetuste puhul jääb üldjuhul valge "rikas" eurooplane süüdi. Samuti on teepeal meeletult tollipunkte (tasulised maanteed), mille peale kulus minul ühel otsal ca 40 eurot. Samuti on suuremate linnade nagu Santo Domingo sissesõitudel meeletud ummikud. Boca Chica ja Romana jms ma jätaks kohe vahele, see on ajaraisk ning San Pedrosse ärge KINDLASTI sattuge!:( Santo Domingo on isegi kena linnake siis kui huvitab koloniaalkultuur. Puerto Platas pole midagi teha, aga Samana poolsaar on ilus, seal võib leida peaaegu inimtühju imekauneid randasid. Saare edala osa pidi ka kaunis olema, kuid sinna ei jõudnudki. Väga soovitan Punta Rucia kanti, sealt saab pisikesele paradiisisaarele ja üldse Samana kandis leidub kauneid kohti ja huvitavat tegevust - joad, karstikoopad, kohviistandused, jne. Ja nagu ikka on Kariibidel hotellid aasiaga võrreldes suht kallid, aga võib ka odavalt hakkama saada, kõik oleneb inimeste vajadustest ja mugavusastmest. ja muidugi 2 nädalat on kõige jaoks ka liiga lühike aeg. Lühidalt niimoodi, võin privaatselt veel infot jagada:)

Kuhu piirkonda te täpsemalt minna plaanite? Ise olen Yucatani poolsaarel mitmeid kordi käinud ning nagu ikka - Cancun on suur ja suht mõttetu koht. Sealt allapoole 50 km pärast on Playa Del Carmen, mis on ilusa rannaga, aga ka vägagi rahvarohke ja küllaltki aktiivne turismikeskus. Sealt veel ca 50 km allapoole on Tulum. See on juba täitsa kena koht, kus on mere ääres väga kena hotellirajoon (kallis), täpselt neile, kes otsivad bambusest ehitisi, rohelust ja mõnusat rahulikku Kariibi stiilis olemist. Kultuuri koha pealt muidugi püramiidid, mida leidub Yucatanil päris mitmeid. Väga väga ülerahvastatud ja kuulus püramiid on Chichen Itza, Cobas on metsa sees üks väiksem, aga väga huvitav. Koloniaal-huvi korral on soovitatav Meridasse sõita. Ja siis väga ilus saar (tegelikult poolsaar) on Yucatani põhjaosas Holbox - minu jaoks tõeline chilllax maine paradiis!
PS! Ma ei jõudnud veel AndresR-i käidud kohtadega lähemalt tutvuda, aga video järgi tundub nagu oleks kusagil läänekaldal. Vähemasti idakaldal selliseid mägesid pole!:)
Mu kunagine tripp siin visuaalselt ka näha:
https://tv3play.tv3.ee/sisu/cool-d-ga-mehhikosse

Paadirent on tõesti väga väärt meelelahutus seal, ise sõidad ja oled oma aja peremees, väga fun! Lihtsalt kui varasem kogemus puudub, siis tuleb eeskirjad täpselt meelde jätta ja keelatud kohtadesse mitte sõita. Veealuste kivirahnudega peab ka ettevaatlik olema, et kusagil nende otsa kogemata ei sõida.
Parkimise jaoks Corfu vanalinna juures on ka tegelikult lahendus - kindluse ja vanalinna vahel suure muruväljaku juures on tasuline parkla, seal on alati mõni koht olemas.

4* kõik hinnas 7 päeva kokku õnnestus leida 513.- . Aga see oli ka üks soodsamaid mida nägin. Kui kõik eed söögikorrad oleks väljas söönud, oleks ilmselt tunduvalt kallimaks läinud.

Olen ka korduvalt Rhodosel käinud, Küprose kohta ei tea kahjuks. Aga Meryl suht õigus hinnataseme osas. Väljas söömine suht kulukas, st umbes nagu meil:), et kui õnnestub leida "kõik hinnas" hotell, siis see on soodsaim lahendus. Aga kahjuks selliseid hotelle Rhodosel minu teada väga palju pole. Endal õnnestus eelmisel suvel üks selline leida ja seal pakutud toidu valik ja kogus oli suurepärane. Soodsamad söögikohad on suurematest keskustest eemal, pisemates külades väikesed tavernad, kuid sellistesse peab ikka eraldi teekonna ette võtma. Kreeka hotellide üldine kvaliteet jätab minu arvates pisut soovida, laitmatud hotellid on kohe kõvasti kallimad ka.

..Coba on Chichen Itza kõrval ikka suht pisike koht, aga lahe vaadata siiski. Erinevalt Chicken Itza-st saab Cobas ka püramiidi otsa ronida ja toredat vaadet nautida. Muide Cobas on enne püramiidide juurde sisenemist ka üks väike järv, seal on võimalik ca kl 17 paiku järvekrokodille näha kohe tee ääres paadisillalt:) Chichen on muidugi ikka korralik turistilõks - sisenedes pead ostma mitu piletit ja kui veel filmida ka tahad, siis veel eraldi selle jaoks jne. Ühesõnaga kõige eest küsitakse raha, mille eest vähegi võimalik.
Veebruaris võib Playal ööbimise leidmine kohapeal olla suht tüütu tegevus, kui nõudmised natuke peenemad, oleks mõistlik ette proneerida näiteks booking.com kaudu või midagi sellist. Siis seal rahvast palju ja normaalsed hotellid üsna bronnitud. Aga noh eks igaühel omad soovid ja harjumused.