Sel suvel Vancouverisse

Tere siinsed foorumikülastajad!

Mõned postitused küll seoses Vanvouverisse reisimisega on, kuid konkreetselt vastust oma küsimusele varasematest postitustest ei leidnud. Loodan siinsete kogenud reisijate abile. Kanada saatkond suunab päringud Government of Canada kodulehele, et inimene reisiks ise info välja otsiks. Sel ja Välisministeeriumi lehel ringi vaadates on selge, et paariks nädalaks Kanadasse reisimiseks eesti vabariigi kodanik viisat ei vaja. http://www.cic.gc.ca/english/visit/tourist.asp seal saab kontrollida nõudeid (Find out if you're eligible to apply). USA-se reisimiseks on vaja ära täita ESTA, kuid kuidas on lood Kanadaga,jääb ikkagi aruaamatuks.Kas on olemas ka mingi online vorm, mis tuleb eelnevalt ära täita? Pole varem üle ookeani lennanud ja seetõttu olen teadjamatele abi eest ette tänuilk.

Eesti kodanikul mingit vormi vaja ei ole täita. Kehtiv pass kaasa.

0
0

Kui kaua võtavad Euroopast Kanadasse saabudes lennujaamas aega tolli ja piiriformaalsused? Kas peab arvestama samasuguste järjekordadega nagu USAsse sisenedes?

0
0

Lendasin kolme nädala eest New Yorki ja JFKs võttis piirijärjekorra läbimine ca 40 min. Vancouveri oma peetakse üldiselt üsna aeglaseks, sõltuvalt sissetulevate lendude tihedusest võib isegi tunniga arvestada: http://www.airlinequality.com/Airports/Airport_forum/yvr.htm

Küll aga hakkas New Yorgis silma et oluliselt kiiremini saanuks üle piiri automaatse piiriületussüsteemi (APC) kasutajana, kus järjekorda praktiliselt ei eksisteerinud: http://www.cbp.gov/travel/us-citizens/automated-passport-control-apc.

Mitu analoogset süsteemi eksisteerib ka Kanadas, seal tuleb aga maksta süsteemiga liitumise eest 50 dollarit (http://www.yvr.ca/en/navigating-YVR/customs-immigration/canada-border-services-agency.aspx), lisaks on süsteem üldreeglina avatud üksnes USA ja Kanada kodanikele, samas kui USA APC süsteemi saavad kasutada kõik ESTA reisijad, ainsaks tingimuseks on et eelnevalt on ESTA alusel alates 2008. aastast vähemalt korra USA piiri ületatud. Kuna reisisin sedakorda koos lastega, kes esimest korda USAs, siis seda kasutada ei saanud, aga teinekord eelistaks kindlasti seda varianti.

0
0

Maandun Montreali. Washingtonis olen sabatanud 3 tundi.

0
0

Augustis ütlen, kuidas oli. Lapsed juulis lähevad Vancouverisse, lendavad läbi Frankfurdi Condoriga.

0
0

Tere taas, Tänud kõigile, kes oma arvamusi ja kogemusi on jaganud! Seega kehtiv pass ja lennukis täidetav declaration card on eesti kodanikule piisavad dokumendid riiki sisenemiseks? Muidugi piiriametnik annab lõpliku kinnituse riigi pääsuks. Selle automaatse piiriületuse süsteemiga pole vist mõtet liituda, kuna nagunii esimest korda minek? Kui peaks tekkima soov Seattle´t külastada, siis peab Esta ka vormistama, on nii? Muud nipid reisiks ettevalmistuseks on ka teretulnud :).

Tänan!!!

0
0

Kanadas Vancouveri piiriületus võttis aega 15 minutit, kaasas oli pass, deklaratsioon. Protsess koosnes ka küsimustest- miks tulite, kas tagasipilet on, oi-esimene Eesti pass, mida näen, ilusat siinviibimist.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased