Seljakotireis Dominikaani Vabariigis?!

Olen tänaseks kõik trip.ee postitused selle riigi kohta läbi lugenud, kuid suurem osa infot on kergelt öeldes üheülbane- ühes soovitused (võibolla siis nii tugevad), ühed kogemused...

Kõige rohkem tunnen huvi just selle vastu, kas keegi ja milliste kogemustega on läinud Dominikaani rändama nii, et pole broneerinud ühtki hotelli ega teinud mingeid konkreetseid ööbimisplaane?
Üldiselt tuuakse välja, et pimedal ajal väljas liikuda ei tohi, kuid kas on kellegil ka kogemust väljas magamisega? Kuidas on olukord turismipiirkondadest teisel pool?
Millised on rollerirendihinnad?
Kas on ka rannaäärseid hütte (a la Tai ja India), kus magada?
Mida kindlasti sellisele seljakotireisile kaasa võtta?
Lähen koos oma mehega ja ka iseloomust tulenevalt eriti hirmu tunda ei oska...On kellegil ka ebameeldivaid kogemusi?

Ja kui palju on seal praegu paikseid eestlasi?

Ja ikka- tänu kõigile vastajatele.
(ja jaksu meie praegusele räpasele ilmale vastupanekul)

Ja veel- kas plätud, rannariided jm suvine varustus on soodsam soetada Eestis või kohapeal:)?

Heledanahaline seltskond on kohalike jaoks üsna atraktiivne sihtmärk iseenesest. Olin DR põhjalinnas Cabaretes eelmisel kevadel ja eriti ringi ei rännanud(paaril korral hulga peale rentisime auto). Kuigi ma ise ei tundnud end kordagi väga ebaturvaliselt, olid mu hotellituttavad shokeeritud kuuldes, et kõndisin rannabaarist koju tühja randa mööda. Palusid, et ma kindlasti ja alati hoiaks öösel raha, et rolleritaksoga koju saada. Röövitavat nii mehi kui naisi, soolist diskrimineerimist ei ole :)
Rollerirendi kohta mäletan, et peeti ebaturvaliseks. Kuna liiklus on hullumeelne JA maanteed äärmiselt halvas seisus(me olime rõõmsad, et maasturi rentisime), siis roller kui väiksem sõiduk on kahtlemata ohtlik. Pigem sõida ringi kohalike go-go bussidega ja ära end hinnaga lase tõmmata.
Taskuvargaid-väga palju ja väga osavad, vähemalt turistikates.
Öömaja-kui jalutada ja otsida, siis ilmselt leiate sobiva.
Riiete hindu ei mäleta, vist enam-vähem meie odav hinnaklass, midagi ülihead ei olnud.
Võtke kerge kilekeep kaasa, võib juhtuda, et sajab.

Ma vist ei ole normaalne inimene; kohati hakkab tunduma, et nagu otsiksingi ohtu..

Aga mind just tõmbabki kõik kergelt keelatud; see, mille eest hoiatatud on..
Võiksin ju kusagil rannas päeva-kaks pikutada, ent siis aitab! Hotellid? EI! Metsamajad? Jaa!

Dominikaani ei ole minumeelest väga seljakoti rändamise koht. Miks sinna minnakse - eelkõige asuvad seal kariibi kõige valgema liivaga rannad ja parima teenindusega AI hotellid - seega puhas lesimise koht. Dominikaani on suht suur ja vahemaad suured ning võtavad väga kaua aega ühest kohast teise sõitmisel - maanteed kohati väga viletsad. Ja kui aus olla, siis ega seal supervaimustavat vaadata küll pole. Loodus nagu ikka antud piirkonnas, kahjuks ei midagi erakordset.

Eks ma anna oma kommentaari ja hinnangu kui tagasi tulen.
Eile kirjeldati mulle Dominikaani vabariiki just nagu Jurassic Parki ja riiki, mis on väga ilus ja vaatamistväärt.
Aga eks paistab:)

Jah, riik on ilus ja mõnus...kui on raha. Edisonil on õigus, Kariibid pole seljakotiturismi koht, aga eks igaüks peab oma vitsad ise kätte saama.
Võibolla couchsurfing oleks mõttekas seal, saaks natuke ka mittekommertslikku suhtlust kohalikega.

Sõltub kus ringi jõlkuda. Sain sellist vastukaja, et kui minna turismi piirkonnast väljapoole, sis oli seal võimatu raha raisata kuna kõk oli niiii ODAV.

Naasnud just 2 nädalat tagasi Dominikaanist, siis vaidlen eelpool kirjutajatele vastu. Olen ise paras "jänes" ja lugesin eelnevalt samuti igasugu hirmujutte omal käel saarel reisimise kohta, kuid tuleb tunnistada, et erinevalt Jamaikast jt saartest, on Dominikaan omal käel reisimiseks täiesti ohutu. Meie lendasime kohale ja ainuke asi, mis oli eelnevalt broneeritud, oli auto. Öömajad olime umbkaudu foorumitest valmis vaadanud, aga kohapeal leidsime mitmes kohas veelgi toredamaid kohti.
Ma pole nõus Edisoniga, kes arvab, et väljapool turistialasid saarel midagi vaadata ei ole - ilusaimad rannad ei asu sugugi mitte hotellipiirkondades, vaid just eemal, üksikutes kohtades. Saare looduslik ilu on kohati täiesti lummav. Loodus on ka äärmiselt vaheldusrikas - lopsakad palmimetsad vahelduvad kaktusi täis mägedega.
Elu väljaspool resorte on igati soodne - väga korraliku öömaja kahele rannas saab juba 20usdi eest. Kui niisama rannas tahta olla, siis soovitan võtta pakettreisi Hurghadasse :)
Autoga ringi sõitmise kohta lugesime eelnevalt foorumitest hirmujutte.. Tegelikkuses poleks neljarattaveolist masinat vajagi olnud, igale poole sai kenasti kohale. Jah, teed on põhjas, eelkõige Samana kandis äärmiselt auklikud ja suuuuur löökauk võib olla ka kõige ootamatumas kohas, aga muud hullu pole. Tuleb harjuda sadade mootorratastega ja vältida tipptunnil pealinnas sõitu (jah, see OLI hirmus :)). Muus osas soovitan julgelt (ja muidugi mõistlikult) ringi seigelda!
Saarel on palju-palju, mida vaadata!