Septembris Horvaatiasse - anna endast märku, autotripihuviline!

Alustaks 4. septembril automatka Horvaatiasse. Seikluseks sinna ja tagasi ning kohapeal olemiseks arvestaks aega umbes 3-4 nädalat ning pundis võiks olla 2-4 autot.

Kuna tegemist on matkaga, siis enamuse ööbimistest teeks looduses (auto või (katuse)telk) ja 25% majutusasutustes. Reisi eelarveks võiks vast arvestada 8000-9000 km jagu kütusekulu, pluss söök-jook-majutus jms. Täpset ajakava-marsruuti veel pole (kas ongi vaja?), kondikava tekitavad need, kes tulemas. Eelnevalt saab seltskond kokku „adapteerumislaagris“ mõnel nädalavahetusel juunis, tutvub ning naudib suve. Automatk oleks pigem hedonistlik, mitte tormlev. Kirjuta kui sinu jaoks tundub mõttel jumet.

PS Temperatuur sellele ajal seal 20-25
(https://meteodb.com/et/croatia/september)

Targemad teavad, et: Enamasti külastatakse Horvaatiat aprillist septembrini. Kõige kallimad kuud on juuli ja august, mil on turismi kõrghooaeg. Kõige parem külastusaeg on september, mil meri on veel soe ning rahvast tänu lõppenud koolivaheajale ja puhkuste hooajale vähem.

Tallinn-Dubrovnik 2600*2=5200 km, kas tõesti üritatakse a´3000km kulutada horvaatia peale?

0
0

Ma alustan liikumist sinnapoole 8.septembril. Meie oleme 2 inimest + koer ühe autoga ja ööbime hotellides. Vanainimesed on juba mugavaks läinud ja noorusaja telgiromantikat hea veel mõnusas voodis pikutades meenutada:) Kohapeal oleme ühe nädala, seejärel keerame nina Itaalia poole. Paar päeva veedame ka merel, muidu pesitseme ja liigume Zadari ümbruses.

Edu teile, kes teab, võibolla trehvame seal mingil hetkel, maailm on väike.

6
1

Aivart67

See kilometraaži pakkumine tehtud mõningase varuga. Ei saa ju välistada, et juba enne Horvaatiat kogemata kuskil midagi huvitavat leiad kuhu sisse keerata. Ja kui tuleb tee lühem, siis on nii :)

3
0

Eve.

Tore plaan sul ettevõetud. Igati mõistlik septembris ja pikemalt.

Kuna tegime naisega just eelmise aasta septembris üle kolmenädalase tripi, siis mõned tähelepanekud mis võivad ära kuluda. Läbisime Horvaatia Sloveenia piirist kuni Montenegroni ja tagasi. Kogu läbisõit Tallinast ja tagasi 6460 km, kütust kulus 472 liitrit ehk 850 euro eest. Nii et kõige rohkem võib tripi pikkuseks kujuneda kuskil 7000 7200 km kui mõne kõrvalpõike teed. Oluline on ilm. Septembis on vihma nii rannikul (eriti seal kus mäed taga on) kui ka sisemaal. Septembri esimestel päevadel olime Istria ps-l, seal saime paaril hommikul vihma, kuid see ei seganud ujumas käiast ja muidu cillimast, sooja oli veidi üle 20. Lõunapoole liikudes sadas hooti kuni Zadarini. Sooja 20 ringis headel päevadel ca 25, seda rannikul mere ääres. Sisemaal, nt Plivica järvede ääres oli hommikul sooja vaid 11 kraadi. Kuin septembri keskpaigani täiesti mõnusad rannailmad. Aga juba kuskil 25.kuupäeva paiku läks lõunas Makarska ja Dubrovniku kasndis ilm tuuliseks ja jahedaks, nii et pakkisime asjad ja sõitsime sisemaale matkama. Jahedamaga oligi hea Krk rahvuspargis aega veeta jne. Septembri ilmaga tuleks arvestada, aga võibolla oli see eelmise aasta eripära. Paljud söögikohad on juba 20.kuupäevaks uksed kinni pannud, hooaeg septembri keskelt põhimõtteliselt läbi. Kõik ööbimised Horvaatias apartamentides , mujal riikides ka hotellides, kondid ei kannata enam telkimist. Ühtegi majutust ette ei broneerinud, va. esimese hotelli Poolas. Septembris rahvast vähe, vabu majutusi jalaga segada. Kõik bronnid tegime Booking.comi kaudu kas eelmises majutuses või 1-2 tundi enne kohale jõudmist . Tsehhi, Austria, Sloveenia kiirteemaksud sai ostetud inernetist, Horvaatia omad tasutud tollipunktides sulas või kaardiga. Septembris ummikuid ei olnud. Piiridel keegi huvi ei tunne, eriti veel nüüd kui Hirvaatia on 1.jaanuarist Schengeni liige ja mis meile kõige olulisem - eurod käibel.

Võrratud vaated, Rovinj, Trogiri, Dubrovniku kitsad vanalinnatänavad, punased katused, kristallselge ja soe vesi ootavad sind. Ilusat reisi.

3
1

Selle asemel, et lennata 3h, minnakse hoopis autoga, mis võtab minimaalselt 3 päeva. Inimesed ei väsi üllatamast...

5
18

Andres0606

Tänan info eest!

Selle ilmaga on siis vist jah, kuidas kunagi. Siin annab terveks kuuks üsna head ilma https://meteodb.com/et/croatia/september :)

Aga see, kui ööbida hotellis jms paikades ja bronnida samal päeval, on läbitud hea praktika. Nii sai vahel isegi 4 tärni hotelli hull hea hinnaga :)

0
0

3 tunniga Eestist Horvaatiasse saab ainult AirBalticuga. Henry on vist nende osas meelt muutnud.

6
0

henry086Olen reisinud nii ja naa ja kolmandat moodi. Kui mul on parasjagu käsil reis, kus ma tahan saada KOHE punktist A punkti B, siis ma lendan. Kui aga on parasjagu soov nautida kulgemist, siis ma kulgen :) Ja jätkugu meil soovi seda mõista ning aktsepteerida erinevaid soove :)

15
1

Ilmaga on jah kuidas kunagi, sellele ei saa kunagi panustada, et valid sealt tabelist mingi aja ja siis saad ilusa ilma. Seesama meteodb annab näiteks septembris Horvaatia kohta samas suurusjärgus sademeid kui Eestiski. 4 vihmast päeva on täpselt sama number kui Eesti kohta antakse. Ometi näidatakse seal päikest päeva jooksul palju rohkem.

Ja üleüldse on nende keskmistega selline lugu, et need ei näita kunagi tegelikku hetkeseisu, kustahes maailma nurgas valitseb lõviosa ajast keskmisest erinev olukord. Kas siiapoole või sinnapoole, keskmine ise on üliharv juhus. See on midagi taolist nagu keskmise palgaga, justkui ilus number demonstreerimiseks, aga paljud sellist saavad?:) On statistika ja on tegelikkus - täiesti erinevad asjad.

1
0

Viktor54

Kes ilma kardab istub kodus :)

6
0

Viktor54 Zadari Mereoreli juures on keerulised lood parkimisega. Leidsin mõned aastad tagasi lõpuks koha politsemaja esisel parklas ja panin auto rahulikult sinna. Parkimise keelumärgi all oli nende omakeelne tekst. Tagasi saabudes auto juurde kobises keegi mundris mees minuga, et see parkla on ainult politseinike tarbeks. Ütlesin, et kui nad soovivad astuda EL liikmeks, siis esmalt peaks olema kõikjal ka vähemalt ingliskeelsed tekstid ja teiseks, olen oma riigi politseinik, seega puuduvad probleemid.

2
4

834arr

Tõsi ta on, et vanalinnades parkimine tihtilugu probleemne. Õnneks ma pole seda tüüpi inimene, kes autoga sooviks/üritaks tingimata kuhugi objekti lähedusse pressida. Olen täitsa võimeline ka mõned km jalgsi kõndima, enamasti auto jääbki linna serva (või hotelli parklasse) ja linnasiseselt liiklen tõuksiga, jalgrattaga vm autovabal moel. Kui ma juba eelnevalt niigi olen autoga mitme päeva jagu pikki otsi maha kupatanud, siis kohapeal võtan heameelega ka autost pisut puhkust, sirutan jalgu, võtan tänavakohvikus mõne õlle ja üldse tunnen end vabalt.

1
0

Seoses Horvaatia automatkaga on mõistagi kõik head mõtted teretulnud, aga kui sa oled vahel flirtinud mõttega, et "läheks", siis see on nüüd see koht ja aeg endast märku anda :) Ma ei paku valmispaketti, kõige ägedam reis sünnib koostöös osalejatega :)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased