Septembris kolmeks-neljaks ööks Lõuna-Euroopasse - parimaid ideid?

Saan ootamatult võtta mõne päeva puhkust ja kuna olen üsna kurnatud ja läbipõlemise piiril, tahaks üksi kusagile sooja sõita mõneks päevaks, et üksi ringi uidata, loodust/linna vaadata ja niisama puhata.

Tundub lihtne ülesanne: kuupäevad ja sihtkoht paindlikud, kuid veidi trikikamaks teeb asja see, et

1) paketireisidel pole kolme-nelja öölistest häid valikuid. Kipuvad olema sama kallid kui nädal, nii et üle maksta ei taha;

2) otselenude lennupiletid on aga juba kalliks läinud, kuna tahan minna lähinädalatel, oktoobrisse ei saa lükata;

3) kuna puhkus on lühike, ei taha veeta pool aega lennujaamades, nii et mitme ümberistumisega odavlennud jäävad kõrvale.

Otsuse kuupäevade osas peaksin tegema üsna kohe, nii et pikalt aega mul parimaid pakkumisi tuhnida pole, seega uurin siit, kas kellelegi on midagi head silma jäänud.

Äkki olete kohanud mõnd hea hinnaga viimase hetke paketti kolmeks-neljaks ööks? Või soodsaid lennupileteid lähinädalateks algusega Tallinnast (otse või heade ümberistumistega)?

Türki ei taha, kõik muu tuleb kõne alla. Ei pea olema luksushotell, aga ei taha suure linna kesklinna. Tahaks basseini, randa ja ilusat ümbrust, loodust, rahu, vaikust, kultuuri. Väikelinnad on ok. Isegi purpose-built kuurort on ok, kui loodus on ilus.

Eelarve võiks kuni 600 eurot kolme-nelja öö eest lend pluss majutus. Praegu on kõige soodsamast jäänud silma Wizzairiga Milanosse - saaks minna mõne järve äärde, aga see pole päris see.

Vaata näiteks Novatours viimase hetke pakkumised -- Tivat 3 päeva alates 389.- ja hotelle on palju.

2
1

Tallinnast on otselendudega hetkel seis kehvavõitu leidmaks midagi sinu parameetritele sobivat . Samas Riiast on variandid septembriks veel Ryanairiga Trapani (09.09 väljumisele kuskil 100-150€ piletid), Paphosele, Maltale ja ka Malagasse (osad kpvd alla 200€).

Aga kombineerides erinevaid lende on võimalik üsna mõistliku hinna eest lennata Prantsusmaale. See pakkumine on ka Tripis üleval, näiteks 19-23.09 100€ . Tuleb küll mõlemal suunal kuskil 5-6h ümberistumine Arlandas, aga seal on vabat pinda kus puhata küll.

1
1

600 võib pisut kitsaks jääda tõesti kui piletid nii vähe aega etteosta. Kuskilt 800 pealt veidi enam võimalusi. Eriti kui taastuda tahad ja kultuuri nautida. Viimase osas pakuvad suuremad linnad ikka oluliselt enam võimalusi. Ehkki erandeid muidugi on.

Eks see muidugi maitseasi aga linnapuhkusena on mulle Milano küll väga meeldinud. Rongiühendus sealt hea ja saab hästi näiteks Firenzesse, Veneetsiasse, isegi Rooma ja sealt edasi. Neis paigus kultuuri jagub! Kuna kiirrongid siis tehtav ka päeva või paariga.

0
0

Võta pärast reisi ka midagi ette, et läbipõlemist ära hoida või sellest taastuda, kui juba oled läbi põlemas. Peaasi lehel on siin ja siin veidi infot. Kindlasti puhka reisi ajal, häid ja teadusel tuginevaid nippe saad siit. Head reisi ja jõudu taastumisel!

1
1
Lennupakkumised
Reisikaaslased