trip-krainetrip-ukraine-dark
Sharmis sukeldumine (ja ka ujumine?) ajutiselt peatatud

CDWS statement:

Suspension of all diving and watersports activities in Sharm el Sheikh

CDWS has received instruction from the Ministry of Tourism (MoT) today at 1pm (1 December) that ALL diving and watersports activities in the Sharm el Sheikh area are to be suspended immediately, following reports of three shark attacks in the area.

The MoT announced that all beaches will be closed to the public and all watersports activities will be suspended until the end of the day tomorrow (2 December) across the whole of the Sharm el Sheikh coast. Diving boats already on sites at this present time are not required to return early from activities today (1 December). However, no more boats are allowed to leave from any of the jetties.

It has been reported that three Russian tourists have been attacked in three separate incidents in the last 24 hours in an area north of Naama Bay. The victims, one male and two females, are currently being treated in hospital.One of the injured is reported to be in a critical condition.

Officials from the South Sinai National Park have tracked down the shark in question - confirmed to be an adult oceanic white tip shark. The South Sinai National Park, led by head marine biologist Mohammed Salem, is currently attempting to capture the shark with the aim of releasing it back into the wild in a remote area in the Gulf of Suez. The chosen location will be in a safe distance from any tourist resorts in the Red Sea.

Suur kala langetab lennuhinda?

Eestlastelegi üheks lemmik puhkuse veetmise paigaks saanud Egiptuse kuurort Sharm el Sheikh elab hetkel haihirmus, sest juba neli turisti on saanud lühikese ajaga tõsiselt viga. Vähemalt üks neist viibib hetkel kriitilises seisundis. Rünnakutes kahtlustatakse ühte ookeani valgeuimhaid. Kõik viga saanud on Vene turistid.

AS SL Õhtuleht: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=404928&utm_source=category:all&utm_medium=rss&utm_campaign=articles

Räägivad, et püüti kinni, aga ujumiskeelu pikendavad homseni.. http://www.rian.ru/incidents/20101202/303457178.html

Endal siis minik pühapäev. Tuleb loota, et on kinni püütud ja ära viidud.

Lootma peab, kuigi tundub olema väga segane info:

Hai tabamisoperatsioonil osales 12 ministeeriumi spetsialisti, kes ajasid haid paadiga kaks ööpäeva taga. Eduka kalapüügi üksikasju ei täpsustata, kuid märgitakse, et merekiskja tabamisel kasutati peibutussööki, köit, erilisi tõstemehhanisme ja kalapüügivarustust.

Allikas Delfi: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/tabati-sharm-el-sheikhis-turiste-soonud-hai.d?id=35932477

Lohutuseks: http://www.postimees.ee/260504/lisad/arter/reis/133662.php

Ilmselt oli see Sharmi suur "kala" eksinud + puberteedieas, paanikas, nälgas jne, kuna temataolised vee - elukad pesitsevad reeglina väga - väga sügaval vetepõhjas.

Kasutaja Gloobus ja Nile Delta ehk täpsustavad, mida kohalikud uudised räägivad ;)

Mnjah. Sharmi uudiseid ma loen Eesti ajalehtedest. Ei olep kohaliku uudisilma osa...

Kas on keegi tulnud tagasi juba , peale seda kui oli välja kuulutatud randade sulgemine ? Mis olukord seal tegelikult valitseb ? Plaanisime minna 12 detsembril.

Selle eluka nimi on PIKKUIM-HALLHAI. Carcharhinus longimanus. http://en.wikipedia.org/wiki/Oceanic_whitetip_shark

Valgeuim.. on toortõlge - laisk ajakirjanik ei ole viitsinud meiekeelset liiginime üles otsida, vaid on lihtsalt inglise keele sõna oma suva järgi ümber jutustanud.

tripp (noorena ohtralt haiteemalist kirjandust lugenud)

Hairünnakud Egiptuses

No nii, kes hiljaaegu tulnud võiks kommenteerida, kui kaugel rannast rünnakut toimusi. Teades kohapealseid olusi, on enda arvamus, et teatud isikud on spetsiaalselt tegelenud haide toitmisega Sharmi lähedal. Teisiti küll ei oska rünnakuid seletada.

Spetsiaalselt haide toitmisega? :D Sealne rahvas on küll veidi imelik, aga kindlasti mitte nii hullusti :) Üks arvamus on ohvripüha ohvrite massiline merreuputamine, aga ka need on vaid spekulatsioonid ja vat muinas- ja kuulujuttude asjus on see rahvas meister tõepoolest.

Mnjah, paistab et toitmise teoorial on alust (surnud lambad visati kaubalaevalt merre) http://news.yahoo.com/s/afp/20101205/wl_africa_afp/egyptgermanyaccidentshark

Kuskilt lugesin täna, et viimane ohver ei olnud rannast enam kui 20m kaugusel.

Edit – leidsin viite ka :http://www.bbc.co.uk/…ast-11925707

Sõidan 18.12... reisi eest on juba makstud..ei tea kas tasub annuleerida reisi

Lana, mul sama minek, kui huvi võiks meilida mairi15@hot.ee

Sukelduma lähen Egipti 26.12- 08.01. Kui Sharm on kinni saab ju nautida teisi piirkondi, põhjas nt. Dahab, Nuweiba ja lõunapiirkond Hurgadast alla.

Väga mõtlemapanev artikkel kehaeritistest

coconutgirlwireless.wordpress.com/2007/12/17/sharks-swells-and-stinky-smells/

Nüüd räägitakse, et rünnakute taga ei ole mitte üks konkreetne hai, vaid hoopis mitu erinevat haid

http://www.guardian.co.uk/world/2010/dec/07/more-than-one-shark-responsible-sharm-el-sheikh-attacks

Kes kohapeal või olukorraga kursis. Kuidas on lood ujumisega meres? Kas juba lubatakse?

Ja kui lubataksegi ja väidetakse jälle, et "tapjahai" on kinni püütud? Kas sa läheksid Reisitoomas?

Siin eelpool ma panin ülesse ühe artikli (väga segase sisuga), kus väideti, et "kurikael" on kinni püütud. Ma lugesin seda kirjutist vist viis korda ja veendusin ikka ja taas, et kinni on püütud vale "tegelinski". Neid tigedaid haipoisse/- plikasi PEAB seal olema rohkem (isiklik arvamus asjast). Ja niipalju "jänespüks´i" on minus küll, et mina naljalt merre ei roniks. Piirduksin varvaste leotamisega :)