Sihtkohtade soovitusi Iisraelis

Olen novembri lõpus tööreisil Jeruusalemmas. Võtsin lennupiletid sedasi, et saaks ka väikese puhkuse. Kes on omal käel Iisrealis reisinud, palun nõu, milliseid kohti võiks kindlasti 4-5 päeva jooksul külastada. Mulle meeldib reisides võimalikult mitmekülgseid kogemusi saada - loodus, kultuur, linnamelu, toit, rand ehk siis kõiksugu põnevate paikade soovitused on teretulnud. Ei karda ka bussi, rongi või rendiautoga seigelda.

0
0

4-5 päevaga jõuab palju. Vahemaad parajad väiksed, rendiauto parim variant.Loodus: Surnumeri, Masada, Timna park, Negevi kõrb, Eilat ja Punane meri pigem mitte, kui siis paar delfiiniKultuur: Jeruusalemm, Tel Aviv, Petlemm (sinna mine taksoga, jeesuse sünnikoht, müür)Linnamelu: Jeruusalemm, Tel AvivToit: pigem ära midagi peadpööritavat oota, ise hoidsin araablaste pooleRand: Surnumeri (enam vähem soe), Eilat (OK), Tel Aviv (palju liiva, aga nov jahe)

1
0

Me käisime juba aastaid tagasi, kuid võtsime Jeruusalemmast rendiauto ja sõitsime Eilatisse ja bussiga tagasi. Väga lahe kogemus oli.. käisime ka Surnumere ääres ja Timna pargis.. soovitan seigelda!

0
0

Kui enamus linnasihtkohad, siis ühistranspordist piisab, ühendused leiab Google Mapsi abil. Muuseumielamustest jäin rahule Iisraeli National Museumiga Jeruusalemma ääres, ka nende uus Diaspora Museum Tel Avivis on ajaloohuvilistele päris köitev. Toidu osas pakkus erilise elamuse ca 10 km Jeruusalemmast läänes ajaloolises soomlaste kibutsis Hashmonas pakutav reedehommikune brunch (googelda 'Hashmona Friday brunch'), parim kohalik toit mida kogesin.

0
0

Kui rendiautoga Tel Aviv - Jeruusalemm pööra vahepeal suurelt teelt ka maha mõnesse väiksemasse külasse. Seal sai nähtud huvitavat elu.

1
0

Kui on ajaloohuvi, siis tasub käia Akkos Põhja-Iisraelis - vana ristirüütlite linn, kus palju kihistusi, sh nt Napoleoni pärand. Samas lähedal on ka maailma esimene holokausti muuseum. 

Surnumere ülemises “basseinis” on vee äärde minek maapinna vajumise tõttu üsna vaevaline ja ligi saab turvaliselt vaid paaris spas. Alumise basseini ääres on Ein Bokek ujumiseks/ päikesevõtuks hea koht, aga ma ise seal üle paari tunni poleks viitsinud olla, nii et piirkonna külastust on hea ühildada nt Masada kindluse või Ein Gedi looduspargi külastusega. 

Jeruusalemmas soovitan jalutada Õlimäele ja Kidroni orgu - viimasesse pääseb nt läbi Taaveti linna atraktsiooni, kui ei taha edasi-tagasi kõndida.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased