AnuR

Rändur, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

12 meeldimist
8 postitust
24 kommentaari

Olen reisipisikuga alles viimastel aastatel nakatunud. Vahepeal, kui tahan lihtsalt puhata ja lihtsa vaevaga veidikeseks eemale, siis lähen pakettreisile. Kuid muul juhul tahan aastas vähemalt ühe korra leida enda jaoks uue sihtkoha, mida omal käel on tore avastada.

See on küll kohutavalt kallis ja igasugu mäsu kaasa toov, kuid eelistan reisida lastega - neid on nüüdseks juba kolm (viimane lausa beebi).

 

13 külastatud riiki, 7% maailma 195st riigist

10 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

@henry777Lennujaamas võttis rahavahetus mõne minuti. Samuti saab raha väga kiiresti pangaautomaadist. Vaatasin järgi, et poodides makstes ja automaadist võttes oli vahetuskurss 7.457323 ja 7.825064 vahel.Ma lennujaama kurssi nii täpselt ei mäleta, kuid kohapeal fikseerisime, et lennujaamas oli soodsam kui automaatidest võttes. Igatahes oli rahavahetus kõige väiksem peavalu Hiinas olles :)Ei puutu küll teemasse, kuid minu jaoks oli asendamatuteks abimeesteks VPN ja Googlest allalaetud lihtsustatud hiina keel. Võib juhtuda, et mõni noorem inimene oskab inglise keelt, kuid see on pigem suur erand. Võta kaasa mõni vanem telefon, kuhu osta kohe lennujaamast kõnekaart internetiga. Umbes 20€ sai 8 ja enam G - seal oli erinevaid variante.

Tulin äsja Shanghaist (polnud ka enne Hiinas käinud). Oli endalgi segadus, et kuidas siis selle rahavahetusega on. Võtsime eurosid kaasa ja vahetasime lennujaamas suurema osa. Juurde võtsime väikeste summadena erinevatest automaatidest. Metroojaamades oli küll igasugu automaatide võimalusi. Ühe korra vahetasime ka hotellis, oli üsna sama kursiga.Kurss oli valdavalt väga sarnane igal pool. Nii nagu eelpool märgitud, siis sularaha on Hiinas vaja, sest kaardiga reeglina ei saa maksta. Meil olid muidugi kõik mastercard, äkki visaga oleks õnnestunud.

Siin on juba eelpool soovitatud Mooste Viinakööki, liitun soovitusega. Kagu-Eestisse jääb ka Taagepera loss, nüüd reklaamitakse Wagenküll nime all. Toad läbisid eelmisel suvel renoveerimise ja näevad väga uhked välja.

Ma pole küll Balil käinud, kuid värskelt on seljataga reis kolme lapsega (sh. beebi) Sri Lankale. Püüa lennupiletit ostes või kohe selle järel saada lennufirmalt beebikohad, kuhu pannakse lennu ajal beebile voodike (sky cot) - see on hea võimalus panna beebi vahepeal käest ära, ning siis pole ka inimesi sinu seljataga, oled ise kõige ees.

Veel soovitan võimalikult kiirete ümberistumistega lennu valida, et lennureis kujuneks võimalikult lühikeseks.

Ära lennukis lase käputada, selle kohta palju lugemist, et kui must see kõik seal on. Mujal kasuta ikka sisetunnet. Lennukis on mähkimislauad väga väikesed, nõuab tõelist vilumust kõike seal ühe käega teha, kuid võta lennukisse mähkmeid topelt kogus kaasa - rõhuvahe võib kõhule mõjuda.

Minu meelest tasub just beebiiga reisimiseks kasutada, on ju lapsevanemana vanemapuhkuse aeg - saab palju paindlikumalt plaane sättida, alla kaheaastane reisib palju soodsamalt kui juba vanem laps ning mina olen just kogenud mitte kurje pilke, vaid igakülgset abi - aidatakse asju tõsta, lubatakse ette poole, räägitakse väga lahkelt. Kõik ikka sõltub kui meeldiv inimene ise lapsevanemana oled.

Jällegi ei tea, kuidas Balil, aga Sri Lankal olid suuremates poodides Pampersi mähkmed (aga neil on väga väikesed pakid). Meil jagus peaaegu varudest, kuid ostsime ikkagi ühe paki. Beebitoitu ei osanud poes märgata, kuid 9-kuune sööb juba päris erinevaid asju, usun, et saate enda toidu ja puu- ja köögiviljadega selle kõik kenasti lahendada. Lemmikpalad võtke ikka kodust kaasa.

Õnneks pole meil lapsed ühelgi reisil haiged olnud, kuid reisiapteegis võiksid ikka esmased vajalikud asjad kaasas olla. Kindlasti tehke reisikindlustus, kui tõesti peaks midagi juhtuma, siis on vähemalt kulud kaetud.

Teil tuleb kindlasti väga tore reis! Ja arvestage sellega, et teie beebist saab omaette vaatamisväärsus kohalike silmis :)

Reisiahvile vastuseks, et meie taotlesime viisa enne ära, onlines oli väga lihtne. Sedasi oli mõnus kohe lennujaama jõudes õigesse järjekorda astuda. Muidugi veider oli see, et meiega kaasas olnud lapsed, kes ei pidanud viisat ostma, pidid viisa saama teisest kohast. Kahjuks ei osanud tollitöötaja meile inglise keeles selgitada, miks peame teise järjekorda minema. Kogemata siis õigesse kohta jõudes pandi laste passidesse ka templid ning läksime siis tagasi sinna pikka järjekorda ja seisime kogu selle aja uuesti :)

Viisa link igaks juhuks siia: http://www.eta.gov.lk/slvisa/visainfo/center.jsp;jsessionid=J64nZRdJ27MxQZvb28kv2XCngvJjcPNmtQxQFb0GxQ5HZyvBGLGP!2007100963?locale=en_US#

Ma tahaks kommenteerida seda varguse teemat. Muidugi on oht, et kaotad reisides kalli asja, kuid sealsed inimesed on nii külalislahked, sõbralikud ja üldse mitte pealetükkivad, minu meelest väga siirad ja südamlikud. Ehk olen naiivne, aga ma ei kujuta ette, et keegi neist turistilt midagi varastaks, sest neile on iga külaline ikka nii oluline. Neile läheb väga korda kui oled kursis 2004. aasta katastroofiga. Kui jätad jootraha, siis kantakse sind lausa kätel restoranist välja :) No meie perel igatahes vedas igal pool nii ilma kui inimestega.

Meie valisime autojuhi, eelkõige sellepärast, et lastega on sedasi lihtsam. Kindlasti on omal käel reisimisel oma võlu, saab reguleerida, kas olla pikemalt kohal kui koht päriselt meeldib jne. Rendiautoga seoses väike tähelepanek - eelmisel nädalal oli saarel väike kütusekriis, see tähendas siis seda, et lisaks tuk-tukidele oli kilomeetrises bensiini järjekorras ka rendiautodega turistid. Mõtlesin vaid sellele, et sedasi ei tahaks küll oma puhkust veeta.

Kui ma neid busse kõrvalt nägin ja seda, kuidas sõidu pealt sisse-välja hüpatakse, siis ma ei kujuta ette, kuidas kohvritega seda tehakse :) Aga väga armsad vanakooli bussid on.

Me lähme 5. novembril. Nüüd avastasime, et vist on terve meie reisi aeg seal vihmane. Tuleb nuputada, mis seal nüüd teha.

On keegi vihmaperioodil seal olnud? Mida tasuks arvestada? Lõpuks on võimalik ka ainult hotellis olla, aga no kuskile tahaks ikka minna :)

Aitäh lingi eest! Sain seal veel õige mitmele järgmisele küsimusele vastuse. Loodetavasti on sellest lingist teistelegi abi, ei olnud asjata guugeldamise vaev :)

Kas Sri Lankale perega minnes võib teha ka grupiviisa või peab ikka igale pereliikmele eraldi viisa tegema?

Kui ka Helsingist minek on ok, siis ma jälgiks seda lehte: http://www.aurinkomatkat.fi/akkilahdot

Lapsi saab ikka koolist mõned päevad enne ära võtta või siis hiljem tagasi viia. Praegu vaatasin, et Ryanairiga lennates saaks isegi kõik hinnas hotelli juurde võttes kogu perele 2100-2200 paketi kokku, sihtkoht Mallorca. Aga eks ilmariski peabki võtma, siin on ka näiteid, kus on ilmaga vedanud.

Suur tänu juba praegu kõikidele vastajatele. Ise olen ka juba jõudnud mõtetega sinna, et pigem Aasia ja nt Sri Lanka. Suuremas lapsed on reisimisega väga hästi kohanenud, mis sellel beebilgi üle jääb kui kogu pere temaga kaasas :) Enne mõtlesin, et oleks paar kuud ühes kohas paigal, aga kuu siin ja kuu seal on ka variant kui juba nii kaugele minna.

Süvenen nendesse jagatud linkidesse, suur tänu!

Küsimus, mis saab laste kooliskäimisest, oli ka mul esimesena peas ja tundus takistava argumendina. Siis aga uurisin klassijuhatajalt. Kooli tuleb teha avaldus, et sel-sel perioodil on laps pikemalt eemal, klassijuhatajaga kokkuleppel toimub kaugtöö. Kontrolltööd Skype teel ja tõesti koduõpe - õnneks tegemist algklassilastega. Ehk on meil lihtsalt kooli ja õpetajaga vedanud :) Enesele veel lohutuseks, et planeeritavasse reisi aega jääb kaks koolivaheaega (kokku kolm nädalat) ehk siis see eemalolemine ei ole tegelikult nii pikk.

Mina olen ESTAga reisinud koos inimestega, kellel on viisa. Olime kõik ühes järjekorras ning järgemööda kutsuti kõik ühte moodi ühekaupa piiritöötaja juurde, kus küsiti täpselt samu küsimusi ka (kui kaua, mis põhjusel, kus viibime reisi ajal jne).

Lühike kokkuvõte meie perereisist Helsingist Dubaisse. Väljuv lend hilines üle tunni, mis tähendas seda, et lõpuks jõudsime Dubais hotelli alles hommikul 5.30. Õnneks olime enne otsustanud, et jääme esimese öö lennujaama hotelli ja seikleme järgmisel päeval oma põhihotelli. Lennujaama hotelli soovitan 100% - terminalist käib hotelli buss, toas kõik vajalik lühikeseks ööbimiseks ning hommikusöögi valik oli üsna hea.

Teisel päeval läksime hotelli bussiga lennujaama tagasi ja läksime metrooga enda puhkuse hotelli - Atana. Lõpuks me ei sõitnud kordagi taksoga, sest metroojaam oli hotellile nii lähedal ning sealt sai igale poole, mis meil plaani oli võetud.

Atana plussiks see, et kõik on väga puhas, teenindajad üliviisakad, bassein soojendusega (ja seda sai kasutada hilisõhtuni). Hommikusöök väsitas nädala jooksul ära ning kahjuks peretoaga ei olnud võimalik õhtusööki hea hinnaga saada. Väga mõnus oli, et hotelli bussid käisid nii randa kui kaubanduskeskustesse.

Enne reisi otsisin mitmelt poolt, et milline see hinnakiri seal siis on. Nüüd saan jagada :) Teadsin, et hotelli broneeringule lisandub veel kulusid, kuid millegi pärast ei vaevunud neid enne välja arvutama. Meil läks 400€ lisaks (teenustasud, turismimaks jne), et end kohapealsest šokist säästa, siis käige see kulu enne kalkulaatoriga üle. Toidupoest võid leida kallimat ja odavamat, kuid märkimisväärselt kallimad on puuviljad (virski 10€/kg, mandariin 8€/kg, õun 3€/kg). Väljas söömisega mitu erinevat kogemust - võib hakkama saada 25€ pere peale, kuid võib jääda ka 100€ väheks. Jäätis on igal pool kallis - pole vahet, kas kaubanduskeskus või rand, võib arvestada, et 4€-6€ on üks pall.

Siin on ka küsimus olnud, kuhu saaks pagasit jätta. Kuna lennujaam on tõesti tükk aega sõita, siis meie tegime oma viimase päeva plaani sedasi, et jätsime kohvrid (kaks kohvrit ja seljakott 33€) hoiule Dubai Malli pakihoidu. Ise veetsime terve päeva Burj Kalifa, Dubai Malli ja purskaevude juures. Öö saabudes võtsime enda pagasi ja sõitsime metrooga lennujaama.

Kui kogu reisi jooksul oli ikka tunne, et kõik raha jääb Dubaisse, siis parim üllatus oli lennujaamas müüdava vee hind - 1,5 l maksis alla 1€ - nii odavat vett pole enne kuskil näinudki.

Dubai on hea kombinatsioon linna- ja rannapuhkusest.

Suur tänu azair.com vihje eest, olen sellist saiti ammu otsinud, pole seni peale sattunud! Kuna olen varem ostnud alati edasi-tagasi pileti, siis puudub selline kogemus, et kõik suunad on eraldi lennud, kus peab eraldi check-in tegema, seepärast küsin et kuidas pagasiga? Kas pean selle võtma kogu aeg välja ja ise toimetama järgmise lennu peale või on ikka nii, et esimeses lennujaamas annan ära ja viimases võtan välja? Muidugi on mõistlik igal pool üle ka küsida, aga ikka oleks hea teada teiste kogemusi.

Küsin siia juurde, millisest portaalist sellise hinnaga lennupiletid on õnnestunud leida?

Ehk on tulevikus veel keegi sedasi omal käel Istanbuli minemas ning infot otsimas, seega otsustasin enda kogemuse kirja panna.

Esmalt, Istanbul on nii lihtne ja loogiline linn, seda tasub minna täiesti omal käel avastama! Käisime abikaasaga kahekesi ning planeerisime kõike minimaalselt. Ostsime lennupiletid, broneerisime ühe korteri ning mõtlesime põgusalt sellele, mida teha võiskime. Olime kohal 6 täispikka päeva.

  1. päeva kasutasime seiklusteks ja avastamiseks. Meie korter oli Besiktasi linnaosas, kust oli 15 minutit kõndimist Kabatase transpordikeskusesse (ma ise nimetan seda nii) - sealt sai edasi väga lihtsasti laevakestega Aasia poolele, trammiga Sultanhamedi ja lõppkokkuvõttes metroopeatusinigi, et lennujaama liikuda. Üks toredamaid asju oli kogu ühistranspordi korraldus - ostad magnetkaardi, kuhu saad igas peatuses vajaduse korral raha juurde laadida, ja lihtsalt sõidad. Üks sõit keskmiselt 2,15 TRY. Esimese päeva turistikad olid Taksimi väljak, Galeta torn.
  2. päeval läksime Aasia poolele ja lihtsalt kõndisime seal tänavate vahel, mäest üles ja alla, mere ääres ja nautisime palavust ning vaateid. Sealt sõitsime Suurele Turule, mis oli tõepoolest päris tore vaatepilt ja kogemus.
  3. pool päeva ajasime lennujaamas kaduud pagasit tagasi, teise poole jalutasime Sultanhmetis, vaatasime järgi, kus need põhlised turistikad on, tegime pika-pika jalutuskäigu taaskord promenaadil, seekord Euroopa poolel Topkapi palee all (see promenaad siis).
  4. Meie turistikas - läksime varakult kohale, et vältida rahvamasse (sest inimesi oli ikka väga palju), kuid kohe oli neid jälle palju ja aina juurde tuligi. Alustasime Topkapi paleest, kahjuks oli Haremis suurem osa renoveerimistöödeks suletud. Alguses tekitas see nördimust, kuid kui jõudsime ringkäigu lõpus renoveeritud ossa, siis see kompenseerisi kõik - väga ilus on niigi ja veel ilusamaks tehakse. Ajaloohuvilistel läheb seal kindlasti kauem, kuid meie saime paari tunniga hakkama, sest lihtsalt ei jaksanud seal trügida. Edasi HagiaSofia - minule oli see tõeline elamus - suur ja kaunis, samuti renoveeritakse, kuid see ei seganud, mulje on vägev! Ja siis siin eelpool soovituste hulgas välja toodud Basilica Cistern - jällegi vaatad suu ammuli ja imestad, kuidas need inimesed selle kõik valmis ehitasid, kui neil puudus võimalus guugeldada, kraanadega tõsta ja koppadega kaevata?! Lõpetasime Sinise mošeega - kaunis!
  5. Eelmistel päevadel olime märganud taamal hunnikus pilvelõhkujaid, otsustasime need üles otsida ja järgi vaadata. Sõitsime metrooga Sisli linnaossa ja seal need siis võimutsesitki. Tegelikult oli üheks eesmärgiks teada saada, kas Euroopat ja Aasiat ühendavast sillast on võimalik jalgsi üle kõndida, ei olnud. Sõitsime bussiga ja leidsime täiesti kogemata ühe suure kaubanduskeskuse ehk siis mul oli võimalus ilusaid töörõivadki osta.
  6. Viimasel päeval käisime Printsi saartel. Ei teagi, kas oli see pikkade jalgsi käimiste tulemus, aga mulle ei jätnud mingit muljet. Ja tõepoolest on seal vaid teenindusautod, turiste on palju, jäätis kordades kallim ...

Seal avastasin kogu reisi kokkuvõttena, et filmidest nähtud ja raamatutest loetud kireldused romantiliste paikade kohta on tegelikult see vaatamis ja lugemis romantika, kohapeal olles ongi see kõik nii reaalne ja loomulik ja isegi veidi pettumust valmistav, sest nüüd on nagu see romatika rikutud.

Sõime ettejuhtuvates kohtades, saime maitsvat toitu ja veidi ikka ebaõnnestumisi ka. Kebabid on loomulikult liha paksult täis, kuid tuleb ettevaatlik olla, et mingit päev aega pannil rasvas seisnut liha ei pandaks. Grillitud kana on reeglina väga hea. Sain ka suurepärase kalarestorani kogemuse.

Ilmad olid ilusad, linn suur aga imearmas - lähen kunagi kindlasti tagasi, sest seal on palju avastada!

Tulin ka eelmisel laupäeval tagasi, kohapeal oli kõik rahulik ja suvine. Kahel korral pidas politsei takso kinni ja küsis passi. Seega - pass ikka kotti kaasa. Ilm oli eelmisel nädalal väga tuuline, õhtuti kulus tuulejope täitsa asja ette. Päeval päevitamiseks mõni varjulisem koht, siis on super. Samas sel nädalal on ilm väga ilus, üks päev sadas 3 minutit paduvihma, mis olevat omaette vaatepilt.

Mina soovitan küll minna!

Kes nüüd aasta alguses käinud ja tagasi tulnud Hurghadast, palju see viisa seal kohapeal nüüd maksab? Ei tihka mitte 24 euro eest seda osta kui kohapeal on see hind 15 või 17 dollarit.

Minul üsna värske kogemus novembrikuust, mil ostsin ka just minule sobivate lennuaegade pärast GoAdventure reisi, kuid veidi enne reisi muudeti lennuaegu. Kohe uurisin ja andsin märku ning mulle anti teada, et mul on võimalik reis tühistada või siis esitada pretensioon pärast reisi (oli vist 10 päeva jooksul). Loomulikult esitasin (sest mu reis lühenes 24 tundi), pidin korduvalt küsima, et mis otsus on kui sain otsuse teada (ehk siis selle, et mulle hüvitatakse vahe), siis pidin ka ülekande kohta küsima. Nüüdseks on kõik lahendatud - kaebuse esitamisest ülekande laekumiseni läks 6 nädalat, kuid ise hoidsin kogu selle aja kätt pulsil.

Nautige puhkust ning tegelege probleemiga pärast reisi! Ja soovitan kaebuse esitada kohe otse GoAdventurele.

Käisin nädal aega tagasi ja võin kinnitada, et väga rahulik oli. Hotell on väga hea, sest liikuda saab kolme hotelli territooriumil. Nädal aega tagasi oli muidugi väga vähe turiste - kõige suurem nendest hotellidest oli lausa suletud. Seega on tänaval rahulik ja turistina sa märkamata kindlasti ei jää.

Selleks, et midagi näha, tuleb ringi liikuda - saab osta ju ekskursioone või liikuda omal käel jahisadamas, basaaridel, poodides (mõni kohalik teejuht kuluks ära).

Teiste sihtkohtadega võrreldes võtaksin mina Hurghadat kui mõnusat kohta päikese nautimiseks. Õhtuseks ajaks võiks kamsuni-jakikese kaasa võtta. Ja sääski oli õhtul palju, kellel allergia, siis võtku kaitsevahendis kaasa.

GoAdventure facebooki lehel oli minu meelest just täna teade, et nemad alustavad sõite Hurghadasse 24.septembrist ning esimesed vabad kohad on 8.oktoobriks. Ei oskagi aimata, et kui Eesti reisikorraldaja väidab, et kuurortides on turvaline ja teine jätab just seetõttu reisid ära, et keda siis uskuda - kas rikida turvalisusega või kahtlustada, et eestlased pole piisavalt reise ostnud ning tõesti pole mõtet enne detsembrit korraldada. Praegu on ju Egiptusele päris palju alternatiive, lume tulekuga tuleb ka päikesereiside valikus defitsiit, siis hakkatakse Egiptimaale ka ostma.

Tahaksin ise ka ühte päevitusreisi novembris teha, kuid kardan, et turistide vähesuse tõttu võivad sealsed kaupmehed ja müügimehed olla eriti pealetükkivad, sest nüüd on iga teenitud eruo ja dollar hoopis teise täendusega.

Minul oli juba kevadel broneeritud reis (väljumisega Vilniusest) Hurghadasse. Esmaspäeva varahommikul oli lennu aeg. Veel reede õhtul Novatoursist kinnitati, et reis toimub, kuid laupäeva pärastlõunal sain kõne, et reis on tühistatud. Puhkus oli planeeritud, nüüd ei oskagi midagi peale hakata. Eriti narr on asjaolu, et kohalikud kinnitavad, et neil on kõik rahulik. Ise julgeksin minna, aga tuttvatele ei julge mainida, sest kõik muretsevad - ei kahtlustagi, et olukord on seal tõsine, aga meedial on siinkohal oma roll kindlasti asja võimendamisel. Kahjuks ei julge ka ainult lennupiletit otsida, sest paar tundi enne võibki selguda, et lendu siiski ei toimu.

Kui kellelgi on head linki soovitada, kust saaks Baltikumist või Helsingist soodsalt lennupileteid soetada, siis mul on veel kaks nädalat planeerimata puhkust - läheks küll kuuma päikese alla peesitama.