Singapore Airlines pagasimaht

Oleks väga tänulik kui keegi kommenteeriks oma kogemust Singapore Airlinesega. Broneerisin lennu Balisse ja tagasi ning avastasin alles pärast seda, et tavaklassi pagasimaht ainult 20 kg! Olen oma reisimistega kogenud väga erinevaid suhtumisi, mõni firma ajab ka 500 g ülekilo puhul pilli lõhki ja mõni ei tee teist nägugi kui 10 kg rohkem. Tundub, et ka Balil võib üht-teist shopata ja seetõttu tekib väike mure, et äkki tagasitulek kujuneb stressirohkeks.

Oma reisimiste puhul ei ole kohanud, et tavaklassi (turistiklassi?) lubatud tasuta pagasi kaal oleks üle 20 kg. Kuid murele on alati palju lahendusi -maksta pagasi ülekaalu eest, -minna ekvaatori alla tagasihoidlikuma ja kergema garderoobiga, -saata shopatud kaup Eestimaale postitsi.

Kui just odavlendusid ei kasuta, siis on pagasimäär tavapäraselt 23 kg (varem oli 20 kg). Emirates'ga aga näiteks 30 kg. Vaatasin ka Singapore kodukale ja tõsi ta on, et 20 kg on economy pagasimäär. Kui muu ei aita, siis raskemad asjad käsipagasisse ja lootus jääb, et käsipagasit ei kaaluta.

Tjah, mind on vist elu siiani hellitanud. Peamiselt olen seigelnud ikka tavaklassis ja pagas on olnud kas 25-26 kg. Ainult USA siselennud on olnud üks häda ja viletsus. Tuleb vist siis teha korrektuure tõesti kui pole kindel kas Sinapore Airline teenindajad nii väga mõistvad on. Käsipagas pakub 10 kg asemel ka ainult 7 kg varianti. Samas näiteks osad lennufirmad hakkavad klientide meelitamiseks pagasi mahte suurendama. Näiteks Qatar Airways tõstab 1.septembrist tavaklassi mahu 23 kg 30 kg-ni. Supper!

Minu meelest ei ole seal Balil peale kulinate ja suveniiride midagi osta ja need eriti ei kaalu.

Pagasi kaalumine ja selle kaalu täpsuse jälgimine sõltub suuresti lennuki täituvusest. Ise sattusin lihavõtete ajal Miamist Frankfurti lendama LH-ga ja sellist pagasikaalumist ei ole ma veel kunagi näinud (kaaluti üle ka kogu käispagas). Samas oli lennuki viimse kohani välja müüdud.

Ma olen pannud raskemad asjad käsipagasisse ning enne leti ette minekut need kohvrist kilekotiga välja tõstnud ja eemale kellegi hoole alla jätnud. Pärast kaalumist ja check-ini lähevad välja tõstetud asjad jälle kohvrisse tagasi. Nii ei ole küll "ilus", aga 1-2 kilo pärast kemplema ka ei taha hakata. Käsipagasisse väga palju lisaraskust nagunii ei mahugi.

Oled sa kindel, et sul nii palju pagasit üldse vaja lähebki seal? Kasutad sa kõiki kaasaveetavaid tarbeid? Kohale jõudes lähed kohe shoppama ja kaasaveetud asjad tassid sama targalt koju tagasi, mine parem pooltühja kotiga sinna ja tule siis täis pagasiga tagasi kui nii palju ostelda tahad. Ära piina ennast raske kohvriga. Ma rändan maailma ca 23 kg kotiga, ma ei saa aru mida ühel puhkusreisil niiväga vaja on, eriti soojamaa reisil?