Otsin soovitusi: Singapur, Kuala Lumpur, Langkawi saar. Kokku u. 1 kuu.

Reisin tavaliselt üksinda, pean lugu veemõnudest ja lebotamisest rannas, kuid tahaks ka kultuuri, vaatamisväärsusi ja niisama seigelda . Reiskaaslast ei otsi, aga häid näpunäiteid küll. Tänud kõigile, kes viitsivad mulle midagi õelda!

1
0

Vist ei lähe see päris täppi küsitud sihtkohtade osas, aga võin enda kogemuse kirja panna. Üle-eelmisel aastal sai lennatud Singapuri. Seal esialgu veetsime ühe päeva ja siis järgmisel päeval mõne tunnine sõit bussiga Mersing linna (Malaisias), kust läks praam Tioman saarele. Praamisõit ka paar tunnikest. Kahjuks Malaisias mujal käinud polegi kui Tiomani saarel ning siiani võiksin öelda, et üks meeldivamaid sihtkohti, kus käinud olen (minu jaoks eksootilisem veel kui seda oli Hawaii). Tiomani saar on Malaisia TOP3 saarte hulgas, kuna selle teeb eriliseks puutumatus ning pea täies ulatuses säilinud loodus. Paljud muud saared liiga kommertslikuks läinud. Tiomanil ega üle nädala midagi teha pole, kogu saar on suuresti vaid üks džungel, ühest saare poolest teise läheb vaid üks tee läbi džungli (saab läbida rolleriga). Läänepoolsel alal rohkem ööbimisvõimalusi, kuid ilusamad rannad teisel pool saart. Lumivalge liim, kristallselge vesi, merikilpkonnad.. Mida seal saarel teha soovitaksin: niisama päevitada, matkata, roller rentida ja nii palju kui teed saarel on ja võimalik siis rolleriga ringi matkata, ise puu otsast kookost noppida ja juua. Snorgeldama minna (viia spetsiaalsetesse kohtadesse, kus imelus snorgeldada koos värviliste kalade, pisikeste haide ja merikilpkonnadega. Võimalik võtta ka paadimatk saare jällegi alumisse ossa, kus on suured kosed. Neid on ka tegelikult saare keskmises osas ja jäävad tee peale (kui peaksid minema lääne poolt ida poole rolleriga). Tiomani nimetatakse ka ahvide saareks. Aasias on paljudes kohtades ahvid tavaline nähtus, aga Tiomanil on neid lausa nii palju, et Eestis pole kasse ja koeri ka tänavatel nii palju kui seal ahve. Ahvid on tänavatel, hotelli aladel, meil jäi lausa ükskord kogemata rõdu uks lahti ja oioi, mis üllatus meil siis oli, kes ennast rõdu pealt sisse pressis :D

Kliima on suurepärane, inimesed meeletult sõbralikud, ööbimise hinnad mõistlikud. Vabandan, kui Tioman tegelikult huvi ei pakkunud või kui oled käinud (siis vähemalt teistel hea lugeda). Soovitan Tiomani saart küll väga. Just eelkõige selles osas, et turiste ikka väga vähe sellel saarel ja nö veel avastamata koht enda tõelises looduse ilus.

Sõitsime pärast Singauri tagasi ja veetsime seal veel paar nädalat (küll suuresti tööasjus, aga siiski sai seal ka pisut ringi vaadatud). Soovitada on Singapuri osas nii raske, kuna see on lihtsalt üks suurlinn, majad majade otsas kinni ja midagi väga seal teha pole. Seal ei ole randu ja rannas päevitamine ei ole seal popp. Mingid rannad on, aga seal inimesi ei käi ja need pole ilusad.

Singapuris on aga kindlasti kohustus ära käia Sentosa saarel ehk teiste sõnadega Fun Island, mis on siis täielikult lõbustuste saar. Seal on meeeeeletult palju tegevusi igale maitsele: lõbustuspargid, teemapargid, veepargid, universals studios, rannad, poed, hotellid, spad jne jne.. Ehk siis tõesti 100% lõbustuste ja nautimuste saar. Sinna saab nii mingi ühistraspordiga aga meie läksime ja tulime cable cariga ehk siis mööda köisraudteed. Imeline vaade on sealt, kuigi ise kartsin meeletult (ma lihtsalt kardan köisraudteid). Sentosal on kõik väga kallis, sellega peab arvestama ja iga atraktsioon maksab. Aga juba kas või niisama sinna minna randa või baari vms, sest seal käib väga lahe melu ja palju turiste. Ja kindlasti saab midagi ikka lubada ka, pead lihtsalt välja mõtlema, et mis pakub huvi ja palju rahalisi võimalusi on.

Singapuris muidugi väga ilus koht, kus kindlasti soovitan käia on Garden by the bay ja kas või ühe öö öbida Marina Bay Sands hotellis, sest ainult hotelli külastajatel on ligipääs vist maailma ühele eksklusiivseimale basseinile :)

2
0

Aliand, mul oli küll huvitav lugeda. Meie Tiomani saarel käidust: https://www.youtube.com/watch?v=gyJJmaUmIMA ja üks veel, mobiiliga: https://www.youtube.com/watch?v=UtMJXPMPXcA

0
0

Kuala Lumpurist Langawile minnes võiks läbi põigata Taman Negara rahvuspargist seal saab ööbida ja erinevaid matku teha. Maailma vanim vihmamets 130. milj aastat püsinud suurematest katastroofidest puutumatuna. Sealt edasi nats jahedam Cameron Highlands oma teeistanduste ja maasikatega. Kindlasti tasub teha jalutuskäik Mossy forest-is. Bussiliiklus nende kohtade vahel väga hea ja bussid mugavad. Olenevalt reisi algus ja lõppsihtkohast tasuks jätta idakalda saared Tiomani või Perhentiani saared viimaseks emotsiooniks. Kontrast päris suur suurlinnade ja nt idüllilise Tiomani vahel. Mussooni ajal võib raskendatud olla idakalda saartele saamisega. Toredat avastamist :)

0
0

Tänud teile, kes on jõudnud mulle juba vastata. Oli huvitav lugeda ja videosid vaadata, kus küll meie inimesed käinud pole. Eks minu reisiplaanid võivad ka muutuda, olenevalt infost mida juurde saan. Suured tänud veelkord, ehk keegi kirjutab veel...

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased