Viimased kommentaarid

To improved: aitäh info eest! Väga huvitav! Aga kahjuks ma esiteks ei osanud vaadata lennukite väljalaskeaastat neilt linkidelt (mudelit ja kõike muud küll) ja teiseks tegelikult maksavad KLM piletid ca 780€ (emirates ca 1000-1100€). Kas sellise hinna juures on lootust, et pole need kõige vanemad ja ebamugavamad lennukid marsruuti ette võtmas?

Aitäh soovituste eest :) Mul paar tuttavat on Emirates lennufirmaga lennanud ja olid turistiklassis ja ütlesid, et turistiklassis tunned ennast peaaegu nagu äriklassis, sest ruum on meeletu (nad reisivad suht palju mõlemad ja võrdlus teiste lennufirmadega olemas). Vaatasin ka mingeid videosid internetis ja tõesti see jalaruum on tohutu. Lisaks pidi multimeediaprogramm olema kordades laiema valikuga kui suuremal osal teistel lennufirmadel. Kuna mina lendude ajal muud ei teegi (ka isegi 12-tunnistle lenudel) kui vaatan filme ja mängin (sest magada mina lennukis ei saa, ükskõik olgu öö või päev, olgu lühike või pikk ots) siis minu jaoks see ka hästi oluline. Aga sihtosas on otsus tehtud. Eks see muidugi kallim ole, kui pikalt ette lend broneerida, aga kahjuks/õnneks ma lihtsalt olengi sellist tüüpi inimene,et ma ei osta iial pool aastat pileteid ette. Piletid ostan alati 1-2 nädalat ette ja eelmine aasta Taisse sai vist lennatud nii, et piletid ostsime ca 3 päeva ette. Jällegi maksin seetõttu ka 400-500-600 eurot asemel, mida maksid need, kellel piletid ammu olemas, Finnairigia pea topelt. Sihtkoha osas kindel otsus ka seetõttu, et algselt oli kindel plaan minna 1-2 kuuks taisse (kuna hea odav elu ja korduvalt käidud ka ja juba pilt silme ees, mis seal toimub) ja kuna oligi vaid soov Eestis kuhjunud probleeme minna leevendama sinna ja enda mõtteid korda saama, siis ei otsindki mingit uut ja erilist kohta. Selgus aga, et ilmad on seal vihmased, pilves, äikest isegi võib saada jne. Soov oleks aga ikkagi päikest nautida. Suurem osa Kagu-Aasiast sajab ja seetõttu uue sihtkoha leidmine oli keeruline. Sri Lanka tundus olevat kõige sobilikuma ilmaprognoosiga teistega võrreldes.

Colombo-Male on nagunii okei hinnaga Emiratesel, suht sama nagu kõik teised. Pean aga silmas ikka seda pikka trippi Tallinnast Sri Lankale saamist. Nagu ka ütlesin, siis esiteks on minu lennuhirm foobia tasandil, mistõttu väga valin lennufirmasid, millega lendan ja üldjuhul need "kõige odavamad" on mingid aasia lennufirmad, mille lennukite kohta internetis levib ka ütlus "lendavad kirstud". Niiet ka Aasias lühikestel lendudel pigem valin lennufirmat hoolega ja olen nõus maksma rohkem. (Igaühel omad kiiksud, see lihtsalt minu kiiks) Küsimus aga eelkõige Tallinnast Sri Lankale saamises. Et kui KLM-ga, mis on ka minu jaoks ok lennufirma, saaks ca 300 eurot soodsamalt, kas Emirates on siis nii luksuslik, mugav ja elamus omaette, et tasuks maksta see mõnisada rohkem.

Ega jah, mai algus ongi selline kahtlane aeg, et selleks, et sooja saada üldjuhul peab kaugele sõitma. Ise olen mai keskel olnud nii Itaalias kui ka St. Tropez ja oli küll kannatatav bikiinidega käia, kuid vesi veel lausa jääkülm. Eks mida kaugemale minna, seda kindlamalt sooja saab, ent tüütut autosõitu (ja võimalikke kaasnevaid teemakse, küttekulu jne) lisandub kõvasti juurde. Isiklikult soovitaksingi kui mai alguses soov sooja saada, siis lihtsalt nt Türki lennata (sellel ajal seal juba küll väga soe) või võimalusel lükata autotrip (kui soov kindlasti autoga trippida) kas või mai lõppu-juuni algusesse :)

Ühes teemas kirjutasin pikemalt, aga nõustun ka Tiomaniga ehk siis saar Malaisias. Singapurist läheva Mersing linna väga mugavad bussid ja sealt praamiga juba saarele. See on Malaisia saartest minu teada kõige lähemal Singapurile ja 101% väärt külastamist. Ekstootiline, puutumata, mitte kommertslikuks muutunud. Imeilusad rannad, eksootilised loomad, hordide viisi ahve ja džungel ümberringi. Päevitada, puhata, snorgeldada, häid maitseelamusi ja rolleriga-paadiga ringi trippida saab seal küll ja veel.

Küll vana teema, aga keegi selle teema hiljuti üles kaevanud ja jätkan. Kuna endal ka plaan Sri Lankale minna ja sealt vahepeal Maldiividele põigata, siis loomulikut viimasel hetkel enam sellise hinnaga pileteid ei saa (tahaks väljalennu planeerida nüüd algavasse nädalasse või hiljemalt sellest järgmisse nädalasse). Küsimus aga hoopis selline, et kas keegi varem lennanud Emirates lennufirmaga ja oskab öelda, kas 200-300 eurot kallimad piletid on seda väärt, arvestades, et lennupikkused suhteliselt sarnased? Pole ise varem lennanud ja oleks huvitav siis selle 2017 maailma top1 lennufirmaga (vastavalt siis TripAdvisor Travelers Choice awards) lennata (eriti, kui ühe otsa saab minnes ja tagasi tulles teise otsa Airbus A380-ga). Kui muidu piletid ca 800 eurot (kusjuures sisse arvestatud siia juba ka vahepeal nädalaks põige Maldiividele), siis Emiratesega tuleks hinnaks ca 1100€ (sh jällegi ka Maldiivide edasi-tagasi lend sisse arvestatud). Kui keegi lennanud oskab kommenteerida, kas selline hinnavahe on väärt maksmist või pigem mitte? Eks kindlasti sõltub inimeste rahakotist, kelle jaoks kui suurt väärtust 300€ omab, kuid kui võtta laias laastus, et kas oleksite nõus ise sellise vahe maksma ehk siis kas on tõesti nii palju mugavam, rohkem ruumi, parem toit jne jne.

Sai eelmisel suvel käidud ja Horvaatia jättis kustumatu mulje. Peaks hakkama iseenda jaoks vist reisipäevikut pidama, kuna isegi pool aastat on nii pikk aeg minu jaoks, et kõik ununeb. Emotsioon ja pildid kohast on silme ees, kuid täpsed koha nimetused jms kipuvad ununema kergesti. Kui lähete lennukiga, siis rentige kindlasti auto ja hakake mööda rannikut sõitma. See on juba omaette tõeline elamus. Soovitan külastada saart Novalja, praam läheb sinna väga lühikese ajaga. Seda kohta nimetatakse ka vist Horvaatia Ibizaks kui õigesti mäletan. Esmalt muidugi seepärast, et seal üks rand, mis on rajude pidude koht, see mind ennast ei huvitanud. Aga saar üsna suur ja väga mõnusad tänavad, täis ostukohti ja söögikohti ning muidugi SUPER loodus. Kui aga juba horvaatis olla, siis on must visit kohad kindlasti Krka Waterfalls ja Plivice Lakes National Park. Need asuvad küll sisemaal, kuid sõit ei ole ülemäära pikk ja kohad 100% väärt kogemist.

Kui autoga, siis Horvaatia! Käiakse nii lennukiga, aga ka autoga väga paljud tuttavad käinud. Olen palju euroopas reisinud ja Horvaatia on jätnud ühe kustumatuma mulje. Ma päris täpselt ei tea, kuidas ilm mais on, ise käisime juuni keskel, aga netist lugedes, siis mai juba ka hea ilm. Juunis oli ikka vägaväga palav juba.

  1. Uusi kohti 2017. aastal ei lisandunudki väga. Aasta alguses oli plaan minna Mehhikosse (mis siiani minu unistus ja täitumata), kuid elukaaslane polnud käinud varem Tais ja tahtis seal ära käia ja tuli siis uuesti minna. Sellel korral küll Tais teine sihtkoht ja meeldis väga (Koh Chang). Samuti oli eelmisel aastal üldse vähem reisimist, kuna ülikool vajas lõpetamist ja tööd oli ka ülepea. Euroopas sai aga kevadel-suvel küll käidud ning uueks sihtkohaks oli Horvaatia, mida soovitan väga. Olen pea terve Euroopa läbi käinud ja Horvaatia tõenäoliselt kõige ilusam sihtkoht Euroopas.

  2. Sellel aastal peagi minek Sri Lankale ja Maldiividele. Kevadeks on planeeritud ka reis Jaapanisse (üks minu unistuste sihtkohti). Eks suvel jälle pigem Euroopas reisid ning kui hästi läheb, sügisel ka mingi kaugem reis (no võiks lõpuks ometi Mehhikos ära käia, kuhu nii kaua juba tahan minna).

  3. Ei oota mingeid pakkumisi, sest ma nagunii kunagi pileteid soodukaga ei osta (sest üldjuhul on sooduspakkumised lennufirmadel, millega mina ei lenda, vähemalt pole minul olnud õnne kohata enda jaoks aktsepteeritavate lennufirmade sooduspakkumisi). Ei, ma ei ole üldse mingi pirtsakas, aga kuna mul on lennuhirm foobia tasandil, siis olen enda jaoks peas paika pannud kindlad lennufirmad, millega lendan ja kõik teised välistan, isegi kui saaks kas või tasuta piletid.

Nipitiri100-le: mina pole kunagi ennast vaktsineerinud, ka mitte Taisse mineku puhul. Ma pole kunagi kas asja tõsidusest aru saanud või siis olen lihtsalt üldises plaanis vaktsiinide vastane. Pole siiani ka midagi hullu üles korjanud (isegi mitte kõhuhädasid) ptui-ptui-ptui, kuid viimane kord Tais jäin väga ootamatult kõrgesse palavikku (39 kraadi). Mitu päeva oli jube kehv olla ja raiskasin puhkuse päevi hotellitoas voodis. Ega ma ei teadnudki lõpuks, millest siis selline järsku tekkinud palavik. Esmalt arvasin, et sääskedelt midagi halba saanud, kuid väga vabalt võis põhjus olla ka selles, et väljas oli 30+ kraadi ja samas hotellitoad alati jääkambrid ja selline kuuma-külma vaheldus võibki haigeks teha. Õnneks mingid apteegi rohud tõmbasid lõpuks palaviku alla ja reis võis jätkuda.

Jah, tõesti pidasin silmas Martin Sepp lisatud lingil randa. Nägime ka ise seal ühte autot ja käisime küsimas, et kuidas sinna autoga sai. Saimegi vastuse, et väga väga halb tee ja ainult suurema autoga enamvähem läbitav, et rolleriga ikka praktiliselt võimatu katsumus. Ise laenutasime kajaki sealt rannaribalt, kus google mapsis näitab Klong Koi Beach. Täpset ranna nime ei mäleta, aga seal rannaribal on järjest erinevad majutusasutused (pisikesed majakesed) ja siis kajaki rent. Aerutama hakates päeval oli väga mõnus, päike paistis, tuul soosis meid ja oli tagant ja vesi võrdlemisi sile ja läks väga libedasti. Tagasitulles olid aga lained meeletult tõusnud ning tuul vastu. Aerutamine oli nii vaevaline, et sai ikka vahepeal nutetud ja lootusetus olukorras juba oldud, et ei tulegi lähemale see alguspunkt. Juba hakkas hämaraks ka minema jne. Seega soovitan tagasitulekut mitte liiga hilja peale jätta, kuna tõenäoliselt õhtupoole ka lained lähevad suuremaks (mis teeb asja raskemaks) ning kui tuul ka vastu, siis aerutamise aeg kohe kindlasti vähemalt topelt kaua.

Aga rand oli tõesti midagi sellist, mida väga mujal kusagil ei kohta. Seda on raske sõnadega kirjeldada, et mis seal siis teistmoodi oli, aga peab ise ära nägema, siis saab aru :)

Ja mina soovitan veel sellises rannas olla, mis on Boat Chalet Koh Chang juures (see jääb kajakisõidu puhul tee peale). See mingi ööbimiskoht (ise ka 1 öö ööbisime seal). Väga vana ja maha jäänud koht tänaseks, kuigi tundub, et kunagi oli seal suur kompleks ja üldse oleks väga potentsiaalikas koht see, kui vaid keegi korda teeks selle. Aga soovitan seal rannas olla, kuna väga selline kõrvaline koht, mitte ühtegi inimest ja samas on palmipuude all sellised vanad lagunenud (need lisavad just efekti) päevitustoolid ja väga väga idülliline koht.

Nii palju head infot, aitäh teile! Mida rohkem uurida ja puurida, seda rohkem küsimusi tekib :D

Ma panen siia need kirja, ehk keegi ostab vastata:

  1. Maldiividel - bikiinides tohib olla vaid ettenähtud randades. Kuidas ma tean, kus rannas tohib bikiinides olla ja kus mitte (väga rumal küsimus vist tõesti)? Kas see on pigem soovituslik austusest sealse usu vastu (bikiinides mitte olla teistes randades) või on see lausa keelatud ja karistatav?
  2. Sri Lankal oleks vist mõistlikum reisida seljakotiga kohvri asemel? Mul see häda, et nagu naistele ikka kombeks, siis igasuguseid potsikuid ja totsikuid vaja reisile kaasa võtta ja riideid muidugi ka ja kokkuvõttes mul nii palju asju, et ei tea, kas seljakotti äragi mahuvad. Kuidas olete käinud Sri Lankal ringi trippimas, kas kohvri või ainult seljakotiga? Kui kohvriga, siis kas alati kohver kaasas olnud või kusagil nö "baashotellis" kohver olnud ja sealt väljasõite teinud?
  3. Pole ise varem Emirates lennufirmaga lennanud, aga võimalus on Tallinnast Colombosse (ja sealt hiljem tagasi ja isegi vahepeal Maldiviidel ära käia) just Emiratesega. Siiani on see tundunud minu jaoks käega katsutamatu, kuna alati piletid märkimisväärselt kallimad. Nüüd on aga hinnavahe ca 200-300 eurot ja küsimus ongi, kas selline hinnavahe on õigustatud, kui saab lennata Emirates lennufirmaga (ja isegi ühel otsal Airbus A380-ga). Olgu öeldud, et mina olen üldse väga valiv lennufirma osas, kuna mul on hoolimata suurest lennukogemusest meeletu lennuhirm. Seega minul nagunii alati lendamine suurem väljaminek (kui saaks potentsiaalselt ka soodsamalt pileteid) ja eks hoian siis mujalt pigem kokku.

norsu: ütlen ausalt ja käsi südamel, et vot selle peale tõesti ei tulnud, et sinna kellegi teise teema alla enda küsimus kirjutada. See tuleneb aga nüüd küll sellest, et ma siin foorumis nii vähe olnud. Aga nagu näha, õpin lausa iga sekundiga.

Küsimusi täiendasin, kuna nägin, et minu mõte ei jõua esimese hooga kirjutatud teemana kohale ja pidin lisama juurde küsimusi, mida soovisin teada ning mida mujal teemades ei olnud.

Norsu: mitu korda Sa küll ei küsinud, olgem täpsed :) ning sõna "sapine" näppasin ühelt teiselt kasutajalt, kes Sulle sedasi teise teema all märkuse tegi. Teiseks, seda teemat märkasin väga kergesti, mistõttu oli ka endal natuke kentsakas kohe samalaadse pealkirjaga teema teha, kuid kuna küsimused hoopis teised, siis otsustasin selle teema siiski teha. Sinu lisatud lingil jällegi (nagu ka Sinu eelnevalt lisatud lingil) ei ole vastuseid minu küsimustele. Konkreetsel (viimasel lingil) on ohtrasti juttu pistikupesadest, raha vahetamisest, droonidest jne. Minu peamine mure ja nõu küsimine seisnes marsruudi paika panemises, kuna olen just lennupileteid vaatamas/ostmas ja ei oska Sri Lanka ja Maldiivide võhikuna kuidagi seda kõige õigemat marsruuti paika panna. Ega keegi ei saagi seda kõige täpsemalt ka ette öelda, kuid selleks siia tulingi, et küsida nõu neilt, kes on käinud-teinud. No mitte teps ükski teema ei puudutanud minu suurimat "muret" ja no päris 10 aastat vanu teemasid ei vaadanud ka läbi. Minu viga-olen jälle targem ja tean, et tuleb siis kas või 10 aastat vanad teemad läbi lugeda enne, kui midagi siia kirjutada tohib.

Olen vist tõesti siis nii pime, et pean homme prillipoodi minema. Kuidagi ei suutnud leida teemasid, mis puudutaksid samaaegselt Sri Lankat ja Maldiive. Jah, teemasid olid, aga seal olid mingid muud küsimused ja muud vastused.

Vaadates ka Sinu teiste teemade kommentaare, siis oled pigem sapise väljaütlemisega inimene. Kurb, et on ka selliseid!

Omalt poolt veel ka lausa vabandasin antud teemas, et olen tripis olnud 3 nädalat ainult (vaadates, et Sina vana kala ja 11 aastat lausa) ja on ilmselge, et ma päris nii hästi ei tea, mida siin tohib küsida, mida pean ilmtingimata enne üles otsima, kuidas üldse kõige täpsemalt leida enda küsimustele vastused jne, sest muidu on keegi kohe platsis kriitikaga, et "ise lugeda ei viitsi".

Rohkem sallivust uueks aastaks!

AndresR: Ma tegelikult pidasin vastusega "Ei saanud praktiliselt mitte millelegi siit vastust. Aitäh lingi eest!" silmas norsu lisatud linki, kus tõesti on ohtrasti infot Maldiivide kohta, aga mitte selle kohta, mis mind huvitab. Seega vastus oli mõeldud kasutajale norsu.

Sinu vastusele, AndresR, ma lausa panin "Meeldib" ehk pöial püsti, kuna sain idee ööbimise osas.

Ja tänan Sind nüüd ka veel eriti põhjaliku vastuse eest ja ilusat-edukat-reiside rohket aastat!

Ei saanud praktiliselt mitte millelegi siit vastust. Aitäh lingi eest! Täpsustasin ka küsimusi, kuna ei väljendanud ennast eelnevalt piisavalt selgelt ju siis. Aga nagu ütlesin, uurin huviga veel vanemaid teemasid.

Ja vabandan, kui kellelegi siin foorumis kohmakana ja oskamatuna tundun, olen siin alles "noor ja roheline" ja ei ole päris käppa saanud seda kõike siin.

Päris täpselt selliseid vastuseid ei saanud eelnevatest teemadest, aga aitäh teile, uurin ja puurin siis veel vanemaid teemasid :)

Kui lõuna-osa ei kutsu (Krabi, Phuket jne), siis soovitan põhja pool VÄGA Koh Chang saart. Täpselt see, mida otsid: et vähem turiste jne. Phuketiga näiteks ei anna iial võrrelda. Phuket on must, räpane, kisa-kära täis, turistid üksteise otsas kinni. Koh Chang on nö veel avastamata saar, kuigi tõsi-juba aasta tagasi ütlesid kohalikud, et hüppeliselt on külastatavus kasvanud ja järjest enam kommertslikuks muutub. Seega viimane aeg veel ehk ära käia enne kui on see Phuket või Krabi 2. Söögikohti, ööbimiskohti , poode jne siiski piisavalt palju. Ööelu ka täitsa olemas, aga ei anna isegi 1% võrrelda Phuketiga näiteks. Meie läksime Bangkokist bussiga Trati ja sealt võttis peale takso, mis omakorda viis sadamasse ja praamiga juba saarele. Tagasi läksime aga Tratist taksoga Bangkoki, tegime kokkuleppe hinna, sest muidu ikka taksoga nii pikk maa ette võtta päris kallis.

Koh Changil kindlasti rentida roller ja avastada saare teist poolt, kuhu ilma rollerita ei satu ja kus on mõnusat eksootikat. Kõige ilusam rand asub aga ca 2 tunnise kajakisõidu kaugusel. Ehk siis tuleb laenutada kajakk ja aerutada paar tunnikest saare taha (teed sinna ei lähe) ja rand, mis neile tublidele avaneb, kes aerutada viitsivad, vauuu!! Midagi imelist. Kui on mingeid küsimusi, vastan meeleldi, ise midagi konkreetselt nii välja tuua ei oska.

Vist ei lähe see päris täppi küsitud sihtkohtade osas, aga võin enda kogemuse kirja panna. Üle-eelmisel aastal sai lennatud Singapuri. Seal esialgu veetsime ühe päeva ja siis järgmisel päeval mõne tunnine sõit bussiga Mersing linna (Malaisias), kust läks praam Tioman saarele. Praamisõit ka paar tunnikest. Kahjuks Malaisias mujal käinud polegi kui Tiomani saarel ning siiani võiksin öelda, et üks meeldivamaid sihtkohti, kus käinud olen (minu jaoks eksootilisem veel kui seda oli Hawaii). Tiomani saar on Malaisia TOP3 saarte hulgas, kuna selle teeb eriliseks puutumatus ning pea täies ulatuses säilinud loodus. Paljud muud saared liiga kommertslikuks läinud. Tiomanil ega üle nädala midagi teha pole, kogu saar on suuresti vaid üks džungel, ühest saare poolest teise läheb vaid üks tee läbi džungli (saab läbida rolleriga). Läänepoolsel alal rohkem ööbimisvõimalusi, kuid ilusamad rannad teisel pool saart. Lumivalge liim, kristallselge vesi, merikilpkonnad.. Mida seal saarel teha soovitaksin: niisama päevitada, matkata, roller rentida ja nii palju kui teed saarel on ja võimalik siis rolleriga ringi matkata, ise puu otsast kookost noppida ja juua. Snorgeldama minna (viia spetsiaalsetesse kohtadesse, kus imelus snorgeldada koos värviliste kalade, pisikeste haide ja merikilpkonnadega. Võimalik võtta ka paadimatk saare jällegi alumisse ossa, kus on suured kosed. Neid on ka tegelikult saare keskmises osas ja jäävad tee peale (kui peaksid minema lääne poolt ida poole rolleriga). Tiomani nimetatakse ka ahvide saareks. Aasias on paljudes kohtades ahvid tavaline nähtus, aga Tiomanil on neid lausa nii palju, et Eestis pole kasse ja koeri ka tänavatel nii palju kui seal ahve. Ahvid on tänavatel, hotelli aladel, meil jäi lausa ükskord kogemata rõdu uks lahti ja oioi, mis üllatus meil siis oli, kes ennast rõdu pealt sisse pressis :D

Kliima on suurepärane, inimesed meeletult sõbralikud, ööbimise hinnad mõistlikud. Vabandan, kui Tioman tegelikult huvi ei pakkunud või kui oled käinud (siis vähemalt teistel hea lugeda). Soovitan Tiomani saart küll väga. Just eelkõige selles osas, et turiste ikka väga vähe sellel saarel ja nö veel avastamata koht enda tõelises looduse ilus.

Sõitsime pärast Singauri tagasi ja veetsime seal veel paar nädalat (küll suuresti tööasjus, aga siiski sai seal ka pisut ringi vaadatud). Soovitada on Singapuri osas nii raske, kuna see on lihtsalt üks suurlinn, majad majade otsas kinni ja midagi väga seal teha pole. Seal ei ole randu ja rannas päevitamine ei ole seal popp. Mingid rannad on, aga seal inimesi ei käi ja need pole ilusad.

Singapuris on aga kindlasti kohustus ära käia Sentosa saarel ehk teiste sõnadega Fun Island, mis on siis täielikult lõbustuste saar. Seal on meeeeeletult palju tegevusi igale maitsele: lõbustuspargid, teemapargid, veepargid, universals studios, rannad, poed, hotellid, spad jne jne.. Ehk siis tõesti 100% lõbustuste ja nautimuste saar. Sinna saab nii mingi ühistraspordiga aga meie läksime ja tulime cable cariga ehk siis mööda köisraudteed. Imeline vaade on sealt, kuigi ise kartsin meeletult (ma lihtsalt kardan köisraudteid). Sentosal on kõik väga kallis, sellega peab arvestama ja iga atraktsioon maksab. Aga juba kas või niisama sinna minna randa või baari vms, sest seal käib väga lahe melu ja palju turiste. Ja kindlasti saab midagi ikka lubada ka, pead lihtsalt välja mõtlema, et mis pakub huvi ja palju rahalisi võimalusi on.

Singapuris muidugi väga ilus koht, kus kindlasti soovitan käia on Garden by the bay ja kas või ühe öö öbida Marina Bay Sands hotellis, sest ainult hotelli külastajatel on ligipääs vist maailma ühele eksklusiivseimale basseinile :)