Singapuri reis

Plaanis on minna veebruari lōpus Singapuri.  Olen aru saanud, et viisat vist vaja ei ole. 

Sooviksin lisainfot, et mida peaks enne reisi tegema, et kohale jōudes ei tekiks probleeme ning ei tekiks ootamatuid üllatusi.

Veel üks küsimus. Kuna on paar ümberistumist, kas 1h 45min - 2h oleks piisav aeg? 

Singapuri minnes viisat vaja pole. Lennujaamas aga pistetakse kätte üks leht, mis tuleb ära täita (kust tuled, kas oled kogu aja Singapuris või sõidad edasi jne.). Üldiselt Singapuris ootamatuid üllatusi ei tekkinud. Kui kavatsed taksoga sõita, pead arvestama, et välismaa numbrilt taksot tellida ei saa. Siis pead võtma kohaliku kõnekaardi näiteks. Uberi taksosid sai tellida, kuid internet läks kokkuvõttes päris palju maksma (me ei ostnud kohalikku kaarti). 

Veel üks küsimus. Kuna on paar ümberistumist, kas 1h 45min - 2h oleks piisav aeg? 


Kas ma kodust Selverisse 12 minutiga jõuan?

Viisat ei ole tõesti vaja, kohale jõudes lüüakse "Visa Exemption" tempel passi ja see on kõik. Mida peaksid ennem reisi tegema? Pakun, et võiksid guugeldada Singapuri seaduste kohta. Nt üks link:Samuti ei tee paha vaatamisväärsuste ja ühistranspordi kohta info otsimine, et saaksid enam-vähem ettekujutuse, kuidas ja kuhu minna, ning kuidas pileteid osta. Singapur on tegelikult lihtne linn selles suhtes ning metroosüsteemi loetakse maailma parimaks. Isiklikust kogemusest mäletan, et üksõik kuhu jõudmiseks läks metrooga maksimaalselt veidi üle tunni aja, ning ümberistumiseks tuli jalutada alati vaid mõni meeter perrooni teise serva. 

Üks pisiasi veel- kui lennujaamast taksoga hotelli sõidad, siis taksomeetri arvele lisanduvad mõningad tasud. Siin lingil on selgitus (võimalik, et pole kõige värskem info):


Üldiselt kena turvaline linn, kui seadustest kinni pead ja viisakalt käitud, läheb kõik ka hästi. Isiklikult soovitan külastada Marina Bay Sands hotelli, see oli tõsine elamus.

Ümberistumiste koha pealt- uuri nende konkreetsete lennujaamade kodulehtedelt. Igal lennujaamal on omad ajalimiidid, mida peetakse piisavaks. Tavaliselt 2 tundi on OK.

Ööbisime paar ööd Marina Bay Sands´i hotellis ja see vast jättiski tõesti Singapurist kõige mõnusama elamuse. Tegelikult olin näit. Singapuri loomaaias, veepargis pettunud. Ootasin midagi võimsamat. Botaanikaaed oli samuti päris mõnus. 

Singapurist on varemgi siin teemasid olnud, olen isegi postitanud. Lisasin kunagi ka 2017 aasta video lingi. Singapuris ei pea tõesti millegi pärast muretsema, kui on raha.