trip-krainetrip-ukraine-dark
Slovakkia autoga

Oktoobris on vaja käia tiir Slovakkias( Bratislava ) ning erinevaid programme/lehti uurides pakutakse erinevaid teid. Erinevused tekkivad põhiliselt kahes kohas: *Kas sõita läbi Bialystoki või otse ? *Kas sõita läbi Tsehhi(Brno) või otse?

Kes, mida arvab?

Mina käisin kevadel läbi sama teed, nagu eelolevas postituses toodud link annab, ainult lisaks tuli ööbimishaak Bialystokki ja kirusin end pärast. Ränk ajakulu Poolas, kehvavõitu maantee, praktiliselt pidev 70 km piirang koos kümnete kiiruskaameratega.

Esimene variant on siis seesama, mida ise kasutasin. Poolas on venimist küllaga. Samuti pole kõige kiirem variant see pisihaak läbi Tšehhi ja Slovakkia algus. Enne Bratislavat on küll kiirtee ja seal anti agu, nagu torust tuli.

Kui ntx Varssavi juures on ummikud, siis võib Su reis kujuneda pea ööpäevaseks. Kas kavatsed sõita üksi? Mis auto Sul on? Üsna vastik üritus.

Kevadel startisin Tartust kl. 7.00. Jokutasime natuke (1 h) Kaunases ja tegime mõned puhkepausid tanklates. Bialystokki jõudsime kl. 17.00. Bialystokist startisime kl. 9.00 ja Bratislavasse jõudsime kl. 20.30. Poolas oli ka parasjagu teeremonte, mis kiirust tiba pärssisid. Varssavist saime kiiresti läbi.

Autoks oli mu Opel Vectra V6 Turbo (185 kW) ja jalg on mul üsna raske nii, et arvesta ise...

Ehk siis see Tsehhi haak ei tasu end ära eriti?

Kui hommikul Tallinnast sõitma hakata, siis Varssav tuleb suht hilja ette ja äkki ummikuid ei ole.

Juhte on 2tk Auto on 2007 aasta 2.0 diisel (96kW) ja jalg on kerge :D

Väike Tšehhi haak tuleb variant 1-ga ikkagi sisse - suht aeglane ja tiheda liiklusega lõik, aga vast ikkagi mõistlikum parem - kilometraaž väiksem. Kui Poolas teeremondid ära lõppenud on, siis läheb vast libedamalt. 2 juhiga saate arvatavasti ilusti hakkama. Kui auto fuuradest kiirelt mööda on suuteline sõitma, siis see on lisaboonuseks - sellepärast ma auto kohta küsisingi. Teinekord sõidab neid seal mitmeid kolonnis.

Maksin mina ka kiirteede kleebise eest, aga kahepäevasel reisil polnud sel suurt mõtet. Kiirteed olid tõesti head, aga Slovakkia on nii väike ja vaatamisväärsusi täis, et saad iga kord umbes pool tundi sõita. Sama hästi võid kiirtee kõrval aegteel kiirust ületada nagu kohalikud teevad.

käes aasta 2012. Plaanis läbisõit Slovakkiast.(Budapesti) Mis oleks teadjate soovitused. Kus poolt oleks mõtekam?Nagu arusaan oleks mõtekam kiirteed mitte kasutada? Ja kuidas on Slovakkias öömajadega lood... kas peaks ette broneerima või saab ka möödaminnes? Aprillis - telgis veel vast ei ööbiks:)

Sõidan regulaarselt Tallinn, Kaunas, Bialystok, Lublin, Prešov, Košice, Miskolc, Budapest. Kõik on ok. Tegelikult jääb Slovakkias sellele trassile ca 25 km kiirteed, mis on tasuline ja vajab vinjetti. Ei ole ilus kedagi väärtegudele üles kutsuda, aga tundub, et sellel lõigul vinjetti eriti ei kontrollita ( ikkagi inimesed )ja nii olengi viimased korrad lihtsalt läbi põrutanud, kuigi näpuga järge ajades saaksid slovakid mulle päris kopsaka trahvi teha vist. Mööda 548 ja 547 sõites saab 10 lisakilomeetriga seda kiirteelõiku ka vältida. Kas keegi tripikatest on Prešovi ja Košice vahel vinjetikontrolli märganud.

Tudeerisin veidi erinevaid kaarte, tegelikult läheb neil seal tee nr. 68 selle kiirteelõiguga paralleelselt, nii, et tegelikult saab Slovakkia läbida ka ilma kiirteeseadust rikkumata. Ööbimise soovitaks võtta Poola lõpuosas, valik suurem, hinnad paremad, ette broneerida pole vaja.

:) tänud! Uurisin siit ja sealt ja sain ka teada, et Slovakkias on odavam, kui mujal... või sain ma valesti aru... plaanisime tagasiteel ühe ööbimise ehk Slovakkiasse.

Slovakkias on ok , aga Poolas isegi veidi odavam, valik suurem ja võid suvalisel ajal sisse sadada, nad sellega harjunud ( pean silmas trassi ääres asuvaid ööbimiskohti )

Slovakkiaga on asi selge, kui kiirteed ei kasuta pole vinjetti vaja, kunagi kohaliku politseiniku käest küsisin. Kosice ja sellest läbisõit on aga hullem kui Albaania külateed-tohutu ajakadu. Mälu järgi sealt ligidalt vist läheb kiirtee ja siis nimetatu remondist on vist loobutud- 5a kogemused nii näitavad.

uva - kaua sa h-s reaalselt sõidad läbi Slovakkia?

65 km/h on reaalne, ikkagi 2 linna- Košice, Prešov ning Poola poolne osa on suht arhailse teega. Slovakkiat on kuskil 125- 130 km ainult. Käime tavaliselt Prešovis 24h Tescos.

Tere

On tulnud päevakorda küsimus kas Slovakkias on vaja sõiduautole või täismassiga alla 3,5 tonni tasuda teemaksu?

Ettetänades…

Kiirteed on tasulised, ka lühike lõik Poola ja Ungari vahel. Politsei passib ja teeb trahvi. Isiklikult minul õnnestus möödunud aastal seal 25 eurot trahvi maksta. Võtsid mind maha viimasel 300-l meetril enne kiirtee lõppu Ungari poole.

Olgu aga oskab siis keegi öelda kui palju siis umbes mingi teelõik maksab mul vaja lihtsalt mingi eelarve koostada.

tänan veel

Tere!

Tulin just Slovakkiast läbi. Nädalane vinjet maksis 10 euri.