Slovakkia ja Ungari

Koroona lõi puhkuseplaanid sassi ja planeeritud Sloveenia-Horvaatia reis jääb nüüd liiga pikaks. Samas reisile minemata jätta ka ei raatsi, tahaks kasvõi termidesse. Nüüd mõtlen, kas minna Slovakkiasse ja Egeri piirkonda või oleks mõni parem variant. Tšehhis ei ole ka käinud. Kas kellelgi on häid soovitusi? :)

Mõlemad riigid on väga huvitavad, aga ka omapärased. Soovitust ei julge anda, sest ei tea ootusi-soove, vanust-vajadust?! Termid on mõlemas riigis ning mulle isiklikult meeldis Slovakkia Vrbov, kus on 6 erineva temperatuuriga basseini, kuid "lõbustustorud" jmt puuduvad. Seega vanemate inimeste puhkekoht, ning ümbruskonna "infra" ka kesine. Kõige kuumem vesi on 36 kraadi, samal ajal oli eelmine aasta seal sees viibides õhutemperatuur  varjus 40!

Tänavu katsetan Lääne - Poola ja Tšehhi terme.

Kui Slovakkia, siis Popradi lähedal, kus on ka termid, on Kõrg-Tatra mäed, kus Tatranska Lomnicast viib rippraudtee üles tippu. Sealt lõunasse on ilus sõit üle Karpaatide ja Ungari piiri lähedal on kenad Domicke koopad. 

Tokaij on ilus linn, Miskolctapolcas on koopatermid ja ega siis enam Egergi kaugel pole. Edasi võib minna näiteks Budapesti siis Balaton, Viin ja miks mitte ka Praha. Kui Tšehhist tagasi Eesti poole tulla võib seda teha Libereci kaudu üle mägede ja ka seal saab lendtrammiga mäetippu sõita.

Poolas on ka huvitavat palju ja igakord sealt läbisõites võiks midagi äravaadata.

Lätist-Leedust leiaks ka palju vaatamist, võiks käia näiteks Rundale lossis.

Slovakkias Liptovsky Mikulašis on ka veepark koos termide, torude ja viledega. Tavalisel suvel tohutult ülerahvastatud, sel suvel ehk hõredam.