SmartLynxi lennud

Kas siin on ka keegi, kellel on ostetud SmartLynxiga lend lähitulevikku?  Mul ostetud Novatoursi kaudu Bulgaariasse juunikuuks ainult lennupiletid. Mõni aeg tagasi tuli juba e-kiri, et kuni 30.06.2020 toimuvaid lende on võimalik edasi lükata. 

Otseselt mingit infot lennu tühistamise kohta ei ole, aga samas kui ma panen nende kodulehel otsingusse sama suuna, näitab, et lennud toimuvad alates juulist. 

On kellelgi kogemust, kas nad pakuvadki ainult edasi lükkamise võimalust? Mh saab lendu või paketireisi muuta ühe korra.. Kodulehel nagu juunisse lende osta ei saa, aga samas nad ei ole ka lennu tühistamise osas mingit infot saatnud.

No juulikuusse midagi kindlat lubada... See on küll vitsaga vee peale kirjutamine. Pead Novatoursi pinnima, kui reaalne selline lubadus ikka on.

Sorry, saan aru, et ei öelnud midagi asjalikku, aga see väljend  " Smartlynxiga lend lähitulevikku" lihtsalt kõlab nii hästi. et ei saanud rahus olla.:-)

Nüüd lugedes kukkus jah nii välja nagu ei plaaninud :) 

Novatours ütleb, et juunikuusse on hetkel kõik lennud aktiivsed. Samas praegu lennuotsingusse sisse pannes näitab lende alates juulist. Mind pigem jah huvitab see pool, et need, kellel on lennud tühistatud, siis kas on saadud reaalselt ka raha tagasi või mis lahendus on olnud. Ehk siin liigub ka inimesi, kes märtsis-aprillis-mais plaanisid kuhugi reisida ja kelle reisid reaalselt ära jäänud on.

Meie paketireis 24.05 Bulgaariasse tühistati 24.04. Lubati raha tagasi kanda kuna ei soovi jääda ootele.

Huvitav kui kaua "õhku" müüakse. Huvi pärast vaatasin, et alates juuni algusest on võimalik erinevatelt pakkujatelt Bulgaariasse osta paketireise. Samas on Bulgaaria keelanud välismaalastele sisserände kuni 14.06. Lisaks on niikuinii 2-nädalane karantiinikohustus välisriiki liikudes ja enamuste reisid nii kaua ei kesta kokkugi.. 

Olen kahe vahel, mida teha. Novatours pakub kuni 20.05 sama hinnaga lennu edasi lükkamist 2021.a samadesse kuupäevadesse (+- 3 päeva sõltuvalt lennugraafikust) ja 20.05 kuupäevast edasi on muutmine vastavalt hetkel kehtivatele hindadele (nagu teiste firmade puhul on elu näidanud, siis piletihinnad kahekordistatakse). 

Kas oodata ja loota, et lend tühistatakse ja firma on kohustatud tagasi maksma või lükata piletid edasi, mida saab teha ainult ühe korra. Muidugi eelistaks praegu raha tagasi saada, aga kui juuni lõpuks lähevad piirid lahti, siis kas lennufirmat huvitab, et reisijal sisuliselt võimalik reisida ei ole, kuna 14p karantiinis olla nädalase puhkuse korral pole võimalik?

M354, kas sa tõesti tahaks praegu lambist juurde maksta, et Bulgaariasse sõita? Seda enam, et on risk, et maksad juurde, aga lendu ikkagi toimu kuna firma näiteks on makseraskustes ja ei suuda Smartlynxile kütust kinni maksta vms - sa ei tea ju nende hetke majanduslikku seisu.  Mina ilmselt ootaks, et tühistavad ja nõuaks raha tagasi. Ja kui joppab ja saadki selle raha tagasi, siis juba vaataks edasi.

PRM, seda ma just mõtlesingi, et ma ei taha juurde maksta ega ka tasuta edasi lükata järgmisesse suvesse, kuna pole ju kindelgi kas siis saab reisida. 

Mõtlesin pigem seda, et kuna nad väidavad, et juunis hetkeseisuga lennud toimuvad, siis kas sellised puhkusesihtkohtade tšarterid tõesti toimuvad ka siis kui piirid peaks olema lahti, aga kehtib nt 2-nädalase karantiini kohustus? Enamus reisijatel ei oleks mingit mõtet siis ju minna..

Selge, et siis reise ei ole. Ja pea tühja lennukiga ei hakka ükski puhkusefirma lendama.

Aastal 2020 on üks kuu sama pikk aeg, kui eelnevalt aasta või paar. Seega ei tea keegi täpselt, kuhu ja kuidas juunis minna saab. Mai jooksul pannakse plaanid paika ja tühistatakse järgmised puhkusereisid ära. Kui reis tühistada, siis peab ametlikult ka tagasimakseid tegema hakkama. Seega pole mõtet firmal neid lende liiga vara tühistada.