Sobiv aastaaeg Slovakkia sõiduks?

Tere! Soovin tsikliga sõita läbi Poola, Slovakkia(rohkem tiirutamist) ja võib-olla ka üle Alpide. Mind suur turistide sagimise aeg ei tõmba. Praegu mõtlen juuni või septembri peale. September mägedes vist ilus värviline, siis ka hea mõnda tippu ronida! Mis need soojanumbrid juunis ja septembris tavaliselt on? Veekogudes ilmselt juunis soojem. Lp.

Kõrg-Tatrates on vanajumal ilma nii loonud, et juuni on vihmane kuu ja udus-vihmas-pilvedes ei saa eriti mägesid nautida. August on Kõrg-Tatrates enamasti soe ja selge, september juba selline kargete öödega, aga väga päikseline aeg. Kui Sul on valida juuni ja septembri vahel, siis mina valiksin septembri. Veekogudega on nii, et järved Slovakkias on enamasti rahvusparkides paiknevad mägijärved ja nendes ei ujuta, sest lisaks kõigele muule on neis väga külm vesi. Slovakkias mine termaalbasseinidesse, soe vesi alati garanteeritud :)

Sõitsin möödunud juulis tsikliga Slovakkias. Meeletu palavus, mägedes suht palju rahvast aga muidu igati viis.Ise valiksin uuesti sinna minekuks augusti, septembris tuleb õhtu suht varakult ja nagu päike mäe taha vajub nii on kohe ka pime ja jahe. Matkamiseks on Kõrg Tatrad väga head (igale poole pääseb ligi, suunaviidad, teerajad jne)aga tsiklisõiduks mitte eriti. Teed on ümber mägede aga mitte mägede vahel. Samas on maa väike, vahemaad lühiksed, söök väga hea, inimesed sõbralikud, motoristidesse suhtutakse väga hästi. Mõnus koht. Selle aasta juulis lähen ilmselt osaliselt sama suunda hoides Rumeeniasse-Türki. Augustis peab juba tööl olema.

Siis on probleem ,kui juunis Slovakkias, Tsehhis tõenäoliselt vihmane. Mulle sobiks see aeg kõige paremini. August on kohustusi täis, kuigi tuleb välja, et siis tõenäoliselt parim aeg sinna sõitmiseks. Kui septembris juba pikalt pime, siis ka igav valget aeg oodata, ikka kaema läheks ju.

Proovin lihtsalt hääd kodutööd teha, selleks see natuke kurtmise moodi jutt- ütleme, et vali mõtlemine! Kel Euroopas reisimise ajastusest veel pajatada?

Ma ütlesin, et juunis on vihmane Kõrg-Tatrate piirkonnas, mitte terves Slovakkias. Tšehhis pole nii kõrgeid mägesid ja ilm juunis on ilus ja soe nagu ikka suvel.

Sa siis mõtlesid, et tippe pole parim aeg vallutada. Sobib! Tänan vaeva eest!

Võin soovitada head kämpingut Tsehhis Poola piiri lähedal. Kui telgis ööbimine muidugi sobib. Pesemisvõimalus, restoran, linn ja mäed lähedal ja ka muidu ilus koht. Sealt saab ka läbi mägede otse Poolasse kui ringreisi teed. Pilte näed siit: http://www.album.ee/album/30039420/50086734

palun soovita seda kämpingut, mul tuleb vist ka üks öö tsehhis veeta.

Millise tehase tsehhis Sa kavatsed ööd mööda saata? Või pidasid silmas Tšehhit?

Tšehhi või Tsehhi, mis vahet seal on, krt kuidas mulle need tähepeded ei istu, nendega koos on ka reisimine üksainus peavalu.

Aga kämping on Turnovi linnast 10 km Poola (Jelenia Gora tee 3/E65) piiri poole mööda teed 10/E65. Koha nimi oli mäletamist mööda Mala Skala. Poola poolt vasakut kätt, sissesõit on kitsas kahe maja vahelt, teelt näeb avarat platsi restorani kõrval.

Kuidas nende õhutemperatuuridega seal Tatrates siis augusti lõpus on? Pean silmas öiseid temperatuure. Samuti oleks soov teada mis kell päike end mäe taha peidab, et jõuaks telgi üles visata. Kuidas on lood uduga.