trip-krainetrip-ukraine-dark
Soomes jalgsimatk talvel

Kas keegi on käinud talvel matkamas Oulanka rahvuspargis Karhunkierros(80km) matkarajal?

Päris paljud matkavad seal talvel räätsadega.

Eelmisel talvel oli väike Karhunkierros (~17 km) läbitav jalgsi. Suurt rada mööda ilma räätsadeta liikuma ei pääsenud.

Yldiselt soovitan kindlasti räätsad hankida ja talvel käia, loodus kena(m), sääski pole ja inimesi vähe.

Kas rada on märgistatud kuidagi või peab ainult kaardile ja kompassile lootma? Plaanime minna detsembri lõpu poole. Eelmine talv sai käidud Urho Kekkose rahvuspargis suusamatkal seega väike kogemus olemas. Küsisin ka Oulanka looduskeskusest raja läbimise kohta, sealt soovitati matkata pigem kevadtalvel, et siis on saaniga rajad sisse sõidetud (mingil osal rajast)jne. Seetõttu tekkisid väiksed kahtlused, et mis seal siis on. Kas oskad veel mingeid soovitusi anda?

Kevadtalvel on lisaks see eelis, et siis on valgem. Detsembris jääb väga vähe päevaaega matkamiseks.

Rada on märgistatud nagu ikka - värvilaigud puude peal + ristumiskohtades viidad. Ära eksimist kyll pole vaja karta (valges). Lisaks talvel näha eelmiste jäljed. Detsembri l6pp ehk pole jah k6ige parem aeg pimeduse t6ttu, ise käisime veebruari l6pus. Lumesaan tundub käivat vaid seal 17km väikse ringi peal ning seal on ka rada rohkem kinni trambitud. Suure raja peal ilma räätsadeta hakkama ei saa. Muud soovitada ei oska, kui et ärge mingil juhul enda kirvest puude tegemiseks kaasa vedage :) K6ikidel matkaradadel on puhkekohtades kirved olemas.

Mul on ka plaan sinna minna aga alles nö kevadtalvel ehk märtsi paikku. Eksimishirmu väga ei ole aga kui 2006 käisin siis õnnestus ikka paar korda rajalt eksida. Paksu lumega ja ilma jäljerajata võivad suht kergelt kulunud värvilaigud puudel märkamata jääda, eriti kui hakkab pimedaks minema, samas on heaks orientiiriks jõgi mis on vähemalt poole raja ulatuses suhteliselt lähedal.